phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Nekorektné zobrazenie článkov v Google chrome
Zaslán uživatelem/kou: antek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-08-08, 22:18

Dobrý deň,
prosil by som o radu. Google chrome používam len sporadicky a náhodou som zistil, že mi tento prehliadač nekorektne zobrazuje texty článkov. Rozťahuje riadky, takže pravý panel nevidno a na spodnej časti okna sa objaví posuvníková lišta. Napríklad takto:
[url] [http://pierog.org/view.php?nazevclanku=moje-kamaratky-vcielky&cisloclanku=2015040001] [/url]
Pritom úvodná stránka je v poriadku, vidno aj pravý panel:
[url] [http://pierog.org/index.php] [/url]
Myslím si, teda, že chyba bude asi niekde v PhpRS.
Odkedy je to tak, neviem, inštaloval som to kedysi dávno pred 7 rokmi. Pracujem výhradne v Mozille a tá mi to nerobí, IE taktiež nie. Je to chyba prehliadača, alebo šablóny? A ako to odstrániť?
Mám verziu PhpRS 2.8.1 a používam freestyle.

Ďakujem za každú pomoc.

Re: Nekorektné zobrazenie článkov v Google chrome
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-08-10, 09:43

V phpRS chyba určitě není.

Chybu v zobrazení pro Chrome Vám dělá problém ten pohyblivý text (blok Sentencie).
Zakažte jej a otestujte si chování.

Blok pak musíte správně nastylovat i pro Chrome.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 10.08.2015 09:45.

Re: Nekorektné zobrazenie článkov v Google chrome
Zaslán uživatelem/kou: antek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-08-11, 19:13

Ďakujem za radu, skutočne to bol tento blok...
Ako to naformátovať pre Chrome, neviem. Je to obyčajný text rozdelený na tématické časti. Jedna je bežiaca, ostatné sú zakomentované. Zaujímavé je, že podobný blok s bežiacim textom (Úvod) mám na vrchu každej zobrazovanej stránky (teda aj článku) a ten mi to nerobí...

Re: Nekorektné zobrazenie článkov v Google chrome
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-08-12, 09:27

S Vašim tvrzením
Citace:
... Zaujímavé je, že podobný blok s bežiacim textom (Úvod) mám na vrchu každej zobrazovanej stránky (teda aj článku) a ten mi to nerobí...
nesouhlasím.
Text v horní části je "pouhé" <marquee>. To co jste měl v bloku bylo dále formátováno a pokud si vzpomínám a nepletu se, pak to způsobovala vlastnost word-wrap, která byla nevhodně nastavena.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Nekorektné zobrazenie článkov v Google chrome
Zaslán uživatelem/kou: antek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-08-16, 22:46

Veľmi si vážim Vašu pomoc, ale nesúhlasím s Vaším nesúhlasom.
V oboch blokoch je použitý rovnaký tag <marquee>, o zlom nastavení vlastnosti word-wrap nič neviem...
Tu je zdroják toho bloku (skrátený o zakomentované časti):

<!-- start - blok -->
<div class="blok-cely">
<div class="blok-hlava">Sentencie</div>
<div class="blok-telo"><div class="pohyblivy_text">
<marquee behavior="scroll" scrollamount="3" width="100%">

<!-- Začiatok komentára 1 <b>A. Tešovičová: Hodiny, ktoré nejdú, sú vždy lepšie, ako tie, čo idú zle.</b> D. Karpinský, víťaz ankety Zlatý Amos 2006: Platy slovenských učiteľov držia nad vodou čínsku ekonomiku. <b>Talmud: Svet je ako obrovské stavenisko. Všetci ľudia by mali pracovať na stavbe sveta, ale ty vidíš, ako jedni kradnú, iní podvádzajú, ulievajú sa, ohovárajú, alebo pracujú nedbalo, zle. Ako sa máš zachovať ty sám? Ty rob tak, ako najlepšie vieš - poctivo a bez ohľadu na iných. Vtedy prispievaš k budovaniu sveta.</b> Pavúčí muž zdolávajúci mrakodrapy, 60%-ný invalid: Nepremrhajte svoj život na zbytočnosti. Choďte za svojím snom a nerozmýšľajte nad tým, že je nereálny. <b>B. Russell: Ak by v dnešnom svete bolo dosť ľudí, ktorí viac túžia po vlastnom šťastí, než po nešťastí druhých, mohli by sme tu mať už o pár rokov raj.</b> N.N.: Pluh si svoju roľu nájde. <b>I. Kant: Charakter je absolútna jednota vnútorného princípu života vôbec.</b> J. Spitzer: No žiaci vždy prídu a vezmú mi aktovku z ruky. Kedy by som to bol ako žiak urobil? Stoja pri dverách a čakajú. Božemôj, nie je to vari uznanie či potvrdenie, nemalo by mi byť všetko ostatné ľahostajné? <b>J.W. Goethe: Človek sa naučí len to, čo sa chce naučiť.</b> Srbské príslovie: Dokiaľ puška netresne, nepočuť ju. <b>J. Bily: Dokonalé systémy sú také, v ktorých sú iba neobjaviteľné chyby.</b> Prieskum GFK Slovakia (2008):72% Slovákov ešte nikdy necestovalo lietadlom. <b>Jozef Vyletel-Agin: Ťažké je zmeniť charakter, oveľa ľahšie je vymeniť charakterných. </b> Koniec komentára 1 -->

<b>Van Gogh: Výsledkom myslenia nemá byť pocit, ale čin.</b> PMK: Väčšinu podriadených nezaujíma, či má ich nadriadený rovnú chrbticu. Chrbtica totiž nie je orgán, do ktorého sa dá vliezť. <b>N.N.: Stále ešte existujú slimáci, ktorí prednášajú, ako behať stovku. </b>Jaskyniar: Kto sa pýta, ten hľadá a kto hľadá, nájde. <b>Nórske príslovie: Jeden otec je lepší ako sto učiteľov.</b> Mádhavánanda: Buď pravdivý. Pravda nakoniec vždy zvíťazí. <b>I. Kant: Výchova je najväčší a najťažší problém, ktorý možno človeku uložiť.</b> Arabské príslovie: Ak ťa vedie škriekajúci havran, dôjdeš k mrcine. <b>P. Janík: Keby som ťa nebil, bol by z teba debil.</b> E.Legdan: Nie je dôležité, na čom sa šmykneme, ale do čoho spadneme. <b>B. Russell: Mnohí ľudia by radšej umreli, než by mali myslieť. A naozaj sa im to stáva.</b> G.L.: Sny sú mimoriadne dôležité. To, čo si nedokážeš vysniť, nebudeš mať. <b>J. Mojžiš: Výchova je činnosť formujúca charakter dieťaťa, na začiatku ktorej ho učíme hovoriť a na konci mlčať.</b> Johnyman: Mýliť sa je ľudské, ale ak potrebujete niečo poriadne zbabrať, na to potrebujete počítač. <b>Herbart: Výchova je vec rodinná. Z rodiny vychádza a do nej sa spravidla aj vracia.</b> M. Benka: Len, syn môj, buď vždy statočný - tento matkin odkaz som nosil stále v srdci. <b>Ľ.B.: Kto do teba kameňom, ty do neho dvomi!</b> Slovenské príslovie: Po akej ceste ideš, ta prídeš.

</marquee>
</div></div>
</div>
<!-- konec - blok -->

Re: Nekorektné zobrazenie článkov v Google chrome
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-08-17, 13:46

Omlouvám se za nepřesnost. Ne word-wrap, ale white-space.
Za svým tvrzení si stojím.

Zde máte výpis ze zdrojového kódu, kde se vypnutím, nebo vhodným nastavením, vlastnosti white-space zbavíte problému, který to způsobuje.

Citace:

<marquee behavior="scroll" scrollamount="3" width="100%" style="width: 100%;">

#shadow-root
<style>:host { display: inline-block; width: -webkit-fill-available; overflow: hidden; text-align: initial; white-space: nowrap; }:host([direction="up"]), :host([direction="down"]) { overflow: initial; overflow-y: hidden; white-space: initial; }
</style>


Vy totiž chcete scrolovat příliš dlouhý text a uvedená vlastnost roztáhne okno podle velikosti testu tak, aby se zobrazil celý v jednom řádku po odscrolování.
Můžete také doplnit vlastnost max-width: XXXpx, kterou stanovíte maximální šířku okna pro scroling.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 17.08.2015 13:52.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.