phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Problém při pubikování článku
Zaslán uživatelem/kou: mach02 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-06-03, 14:20

Vážení kolegové,
rád bych Vás požádal o nasměrování správným směrem - někdy kolem vánoc jsem provedl upgrade z 2.8.1 na aktální 2.8.2. Je možné, že došlo k nějaké chybě (anomálii) kterou jsem tehdá ignoroval. Po updatu jsem všechno zběžně zkontroloval - zdálo se, že všechno chodí jak má. Web je málo používaný - až teď jsem chtěl přidat článek a s hrůzou jsem zjistil, že napíšu článek, stisknu "publikovat" - a ono nic. Okno editoru se zavře (ale není tam hláška o tom, že článek byl publikován) a nic - k žádné publikaci nedojde.
Nasměrujte mě prosím, co zkontrolovat - prosté přeplácnutí souborů php nepomohlo.
Děkuji

Re: Problém při pubikování článku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-06-03, 14:32

Mrkni do config.php a zapni chybové hlášky.

Re: Problém při pubikování článku
Zaslán uživatelem/kou: mach02 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-06-05, 18:47

Děkuji.
ještě dotaz - hledím na hlášky a hledám chybové funkce - a nechápu


Strict Standards: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. Please use the date.timezone setting, the TZ environment variable or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /share/HDA_DATA/Qweb/phprs/autor.php on line 127

Strict Standards: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. Please use the date.timezone setting, the TZ environment variable or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /share/HDA_DATA/Qweb/phprs/autor.php on line 128

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /share/HDA_DATA/Qweb/phprs/autor.php:127) in /share/HDA_DATA/Qweb/phprs/autor.php on line 149

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /share/HDA_DATA/Qweb/phprs/autor.php:127) in /share/HDA_DATA/Qweb/phprs/autor.php on line 497

Strict Standards: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. Please use the date.timezone setting, the TZ environment variable or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /share/HDA_DATA/Qweb/phprs/autor.php on line 127


Strict Standards: mktime() [function.mktime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. Please use the date.timezone setting, the TZ environment variable or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /share/HDA_DATA/Qweb/phprs/admin/aarticles.php on line 390

Strict Standards: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. Please use the date.timezone setting, the TZ environment variable or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /share/HDA_DATA/Qweb/phprs/admin/aarticles.php on line 390

Strict Standards: mktime() [function.mktime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. Please use the date.timezone setting, the TZ environment variable or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /share/HDA_DATA/Qweb/phprs/admin/aarticles.php on line 391

Strict Standards: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. Please use the date.timezone setting, the TZ environment variable or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /share/HDA_DATA/Qweb/phprs/admin/aarticles.php on line 391



Pochopil jsem, že je si nerozumí s funkcí date. Ale proč? Ke změně PHP u mě nedošlo

Prosím ještě o jeden ťuk


Re: Problém při pubikování článku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-06-05, 19:11

Pridaj do config.php:
@date_default_timezone_set('Europe/Prague');

V súbore autor.php mrkni na znaky za ?> alebo túto značku k konca súboru odstráň, prípadne prepíš súbor originálom.

Re: Problém při pubikování článku
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-06-05, 19:13

nastav si date.timezone setting v php, pripaadně v config

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 05.06.2013 19:14.

Re: Problém při pubikování článku
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-06-05, 19:14

tak pa3k byl rychlejší :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Problém při pubikování článku
Zaslán uživatelem/kou: mach02 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-06-05, 19:45

Neskutečné. Jsem myslel, že to je mrtvý svět a já jsem jeden z posledních, kteří s nostalgií obhajují tento redakční systém - a oni se můžou přetrhnout s tím, aby mi pomohli.
Veliký dík.
Ještě to - pravda - nefunguje, ale už je aspoň chybových hlášek míň.

Poraďte prosím ještě jednou
Fatal error: Call to undefined function iconv_set_encoding() in /share/HDA_DATA/Qweb/phprs/admin/astdlib.php on line 366

dík

Re: Problém při pubikování článku
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-06-05, 20:18

to vypadá, jak kdyby tam bylo PHP 4.x, u kterého se iconv funkce musí povolit v php.ini v sekci extension

Re: Problém při pubikování článku
Zaslán uživatelem/kou: mach02 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-06-05, 21:37

ne - je tam 5.2.0

Re: Problém při pubikování článku
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-06-05, 22:02

no ale ve verzích PHP 5.x jsou iconv funkce už součástí PHP takže je divné, že to tu funkci nezná - co je to za distribuci? a nemůže z nějakých nesmyslných důvodů být v php.ini v "disable_functions" ?

Re: Problém při pubikování článku
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-06-05, 22:46

se zeptam jinak, to máš na vlastním serveru?
pokud ano, nainstaluj si poslední PHP

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Problém při pubikování článku
Zaslán uživatelem/kou: mach02 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-06-06, 20:41

Děkuji všem za pomoc - už to jede. Celé slavné konverze jsem zaremoval a je klid.
--
pro zvědavé - běží mi to na NAS serveru (QNAP) - a fakt je tam pětka.
Ještě jednou - díky



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.