phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Pomalý načítání phprs - cache?
Zaslán uživatelem/kou: wakeupme (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-29, 12:48

Zdravím,

prohledal jsem kompletně celý fórum, ale nikde žádná konkrétní odpověď, proč mi stránky v phprs nabíhají tak pomalu :( jedná se o web "www.oszrk.wz.cz" hosting na webuzdarma, napadlo mě, jestli nemá phprs něco jako cache paměť, která by se dala promazat, nebo nějakým způsobem urychlit načítání stránek. Jasně, namítnete, že wz. je free hosting, ale otestoval jsem si ping (min. 6ms, průměr: 14 ms, max. 229 ms) tak tím to asi nebude, ještě mě teď napadá, jestli stránky, které mají nízkou návštěvnost nejsou odstavovány na druhou kolej na free host., a tím se pomaleji načítají db.. fakt nevím, co myslíte? Dříve to běhalo fakt pěkně..

Re: Pomalý načítání phprs - cache?
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-29, 12:55

Rychlost stránek nezávisí přímo na dostupnosti serveru (ping). Ano, je to free hostingem - nejen sdílený fileserver, dbserver s tisíci dalšími uživateli, ale i především jiná omezení, které na free hostinzích jsou normální. Pokud chceš dobrou rychlost, kvalitní hosting a podporu za rozumné peníze, zkus např. onebit.cz - nejlevnější varianta tě vyjde na 30Kč/měsíc (cca 1Kč/den) - to mi přijde jako velmi rozumná investice. Pokud je ti málo, tak WebOptim už je naprosto v poho a pro většinu prezentací dostačující, WebProfi stále ale není tak drahý a má jiné výhody - projdi si jejich tarify ... nebo se poohlédni jinde - osobně hostuju u ONEbit a naprostá spokojenost (dříve ONEbit WebOptim, nyní WebProfi).

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Pomalý načítání phprs - cache?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-30, 13:17

WZ je príčina, zožeň si poriadny hosting a pofrčí to jedna báseň ;-) Pomôcť môže ešte kompresia "on the fly" pomocou kódu:
if (!ini_get('zlib.output_compression')) ob_start("ob_gzhandler");

[http://www.phprs.net/forum/read.php?5,13399,13399#msg-13399]



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.