phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 15:47

Mám na webu nainstalován FCK Editor.
Když napíšu české znaky, článek odešlu a podívám se na hlavní stránku, tak jsou znaky ěčř nahrazeny otazníky. Když dám Editovat článek, jsou zase normálně vypsány znaky ěčř.
Do databáze se to uloží takhle:
[img]http://i42.tinypic.com/15yzqtx.jpg[/img]
Nevíte prosím, kde by mohla být chyba? :(
Četl jsem tu několik topiců, ale vesměs všechny byly o tom, že se uložily otazníky a při editaci se i vypsaly ...


EDIT: Dělá to v náhledu článku. Když ho otevřu, je vše ok. Když přidám komentář, také to nahradí ěčř za ?.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava cross182 v 28.02.2009 15:56.

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 15:58

chyba je v kódování
řekl bych, že tabulky v MySQL jsou ve latin1 - tedy v kodování které nezná češtinu

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 16:11

latin1_swedish_ci

Stejně tak je v tomto kódování i řádky tabulky Menu, která vypisuje vše v pořádku (i když je to v databázi taky nějakými 'paznaky' uloženo).
A navíc po otevření článku to vypisuje správně ... :(

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 16:17

aby vše fungovalo jak má, tak je třeba, aby tabulky v databázi byly v kodování, které podporuje češtinu - tedy utf-8, windows-1250 nebo iso-8859-2 (někdy také jako latin2)
pak je třeba mít v nějakém kódování stránky a databázi v configu přepnout na to kódování stránek pomocí SET NAMES (ideální je, pokud je kódování db stejné jako stránek - databáze to pak nemusí konvertovat)

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 17:06

A jak to mám tedy v databázi upravit? Mně se snad vždycky kódování win-1250 v databází přepíše na latin ...
Web mám v 1250 a databáze by snad měla být taky ...

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 17:24

v databazi musi byt vsechna textova pole v tom ceskem kodovani tedy nejlepe windows-1250 viz prilozeny soubor (akorat ja to mam v utf8)
v tom phpmyadminu se da kazde pole editovat a zmenit to kodovani na to spravne (ale nevim, co to udela s daty v te databazi, takze pokud v te databazi je uz neco "duleziteho", tak pred temi upravami rozhodne zazalohovat, aby se dalo k tomu pripadne vratit)
rucni predelavani vsech textovych poli je relativne pracne, takze snazsi by bylo vsechny tabulky smazat, nastavit cele databazi to spravne kodovani a pak ty tabulky znovu vytvorit a oni se udelaji podle toho kodovani te databaze



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava MirekS v 28.02.2009 17:26.

Přílohy: pma.jpg (21kB)  
Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 19:01

Nastavil jsem tedy na řádek 'uvod' kódování 'cp1250_czech_cs' . Vydal nový článek a opět to udělalo otazníky - a teď navíc i po rozkliknutí článku (dl.clanek cely), kde to předtím nedělalo :(

V databázi nic důležitého zatím ani není ...

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 19:09

tak v phpmyadminovi vyexportuj tu tabulku clanku (s tim nove vydanym clankem) a dej ji sem ke stazeni, at se na ni kouknu

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 19:50

Tak tady to je, snad je to dobře.
/překopíroval jsem to z .sql do .txt/

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava cross182 v 28.02.2009 19:51.

Přílohy: Nový objekt - Textový dokument.txt (3kB)  
Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 19:59

no tohle je dost špatné, takže jak jsi to kopíroval z sql do txt? stačí tomu souboru jen přidat připonu .txt a jinak s ním nic nedělat
ono totiž phpmyadmin dost často exportuje do utf8 a to se pak kopírováním do txt souboru ve windows může poškodit
druhá otázka - je to opravdu nově zadaný článek - zaráží mě, že tam jsou ty defaultní texty



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MirekS v 28.02.2009 20:00.

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 20:03

Ano, je to opravdu nový článek - spouštím nový web a tak ho teprve vytvářím.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Přílohy: rs_clanky.txt (3kB)  
Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 20:12

no tak tohle je už lepší - opravdu je to v utf8 - ale ta čeština je tam špatně, nicméně je to trochu jiné u toho uvodu v cp1250 a tech ostatních polích, kde je latin1

takže jak tam byl tenhle článek vložen? proč tam jsou ty defaultní texty?

a jsou stránky správně ve windows1250 kodovaní (tedy je to spravně nastavene v configu) ?

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 20:19

Nešlo by to případně řešit na ICQ? Web ještě není oficiálně spuštěn, tak nechci dávat případné odkazy a komunikace by mohla být navíc rychlejší.
224102804
Kdyby ne, tak odpovím na ty otázky tady.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 20:34

ja icq nepouzivam, takze neslo, ale pripadne zde existuji soukrome zpravy, aby to nevideli vsichni
a ja v mezicase koupu miminko, takze ani na tom icq by to nebylo o moc rychlejsi



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MirekS v 28.02.2009 20:36.

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 20:38

Ok, takže:
Článek je vložen normálně přes administraci pomocí FCK Editoru. Defaultní texty tam jsou proto, že vše zatím jen testuju a tak je zbytečné psát nějaké vlastní texty - prostě kliknu na Editace článku a vydám ho.
V config.php je nastaveno win-1250. Všechny soubory by měly být uloženy také v win-1250.

V databázi tedy snad zatím nemám nic důležitého, takže teoreticky bych ji mohl nějakým způsobem nahrát znovu.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 20:49

no mě jde o to, jestli se tam ty texty zobrazí správně česky (při tom vydání) pokud ano, pak to znamená, že je špatně nastavené kodovaní v phprs, nebot do databaze se to ulozi spatne
tedy jak je to nastavene v tom configu

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 20:50

cross182 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> A jak to mám tedy v databázi upravit? Mně se snad vždycky kódování win-1250 v databází přepíše na latin ...
> Web mám v 1250 a databáze by snad měla být taky

jedeš na vlastním serveru nebo na hostingu?

Odpověď "Web mám v 1250 a databáze by snad měla být taky" je lichá....

máš fakt DB na win-1250?

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 20:54

ma minimalne tu jednu polozku "uvod" v tabulce clanku, takze ta by mela byt spravne v db - viz ten export
ale data v ni jsou spatne, takze to vypada, ze nema nastavene pripojeni do db ve windows 1250

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 21:04

Psal jsem - vydám článek a zobrazí se na stránce otazníky. Edituju článek a mám tam opět normální znaky. Ale v databázi se to uloží špatně. Když ale rozkliknu článek, tak se mi zobrazí znaky taky správně.
Ten úvod je v cp1250 proto, že jsem zkoušel přepsat ten latin, jak jsi mi radil a pak jsem znovu zkusil vydat článek a opět to zobrazilo otazníky - tentokrát i po rozkliknutí článku.
Mám to na hostingu. Když kliknu na úvodní stránku (ten domeček tam), tak: Znaková sada v MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Otazníky ve slovech trochu jinak, FCK Editor
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-28, 21:06

tak asi potreti - jak je to nastavene v tom configu - nejspis nemas odremovany radky na konci, ktere provedou to SET NAMES



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MirekS v 28.02.2009 21:07.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.