phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: vipe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-07, 23:21

Chci přesunout moje stránky i z databází na jiný hosting. Dá se to provést "pouze" zazálohováním databáze a kompletního prostoru a následné nahrání na nový hosting (doména bude stejná) nebo je v tom nějaký háček.
Samozřejmě upravím config.php

Děkuji za váš čas.

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-08, 09:58

Přesně jak píšeš. Jen pozor na kodování databáze.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: vipe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-08, 11:21

Díky.

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: Alena (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 15:06

Dobrý den, přečetla jsem si všechny témata týkající se kodování češtiny a vyzkoušela, ale mě to prostě nechce jít. Mám phpRS na webzdarma a potřebuji ty stránky přesunout na C4. Přesun samotný problém není, ale export databáze přes phpMyAdmin už vyjede s chybama ž š a tak to je i po importu. Mám staženou verzi iso 8859-2 takže latin2. Takto jsem ji exportovala ze staré databáze a pod stejným kodováním ji importovala do nové datatbáze a čeština nefunguje. Prosím poraďte co s tím mám udělat jinak? [http://www.ssbrno.cz/skola/] Děkuji.

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 16:43

evidentně nesoulad kodování.
vyexportuj si DB phpAdminem do win, iso a utf. Pak se podívej, který že ten export je OK. A ten kak stačí použít.

jinak teď koukám na zdroj tvých stránek:

layout má nastaveno <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">,
nikoliv ISO-8859

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 27.02.2009 16:47.

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: Alena (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 18:42

No tak jsem to udělala a dopadlo to tak, že použitelný export není ani jeden. Win a iso je navlas stejné - chybové a utf8 je trochu jinak chybové. Můžu zaslat všechny tři exporty (vkládat ukázky sem, by asi bylo trochu nepřehledné), ale když to otevřu v PSPad a porovnám, česky to není. Ono to není dobře česky už v té databázi, tam jsou taky otazníky místo š ž, ale na stránkách je to správně. Navíc v těch exportech je všude latin2.

Struktura tabulky `rs_skola_alias`
--

DROP TABLE IF EXISTS `rs_skola_alias`;
CREATE TABLE `rs_skola_alias` (
`ida` int(10) unsigned NOT NULL auto_increment,
`alias` varchar(20) collate latin2_czech_cs NOT NULL,
`hodnota` varchar(80) collate latin2_czech_cs NOT NULL,
`typ` varchar(10) collate latin2_czech_cs NOT NULL,
PRIMARY KEY (`ida`)
) ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=2 DEFAULT CHARSET=latin2 COLLATE=latin2_czech_cs AUTO_INCREMENT=2 ;

--
-- Vypisuji data pro tabulku `rs_skola_alias`
--

INSERT INTO `rs_skola_alias` VALUES (1, 'licence', 'gnu_gpl.txt', 'sablona');

Nerozumím tomu, ten postup je jednoduchý, ale nedělá co má. Ta ukázka je z exportu v Iso 8859-2.

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 18:59

cim si prohlizite ty exporty a poznavate jestli jsou spravne nebo spatne? mate na to nejaky textovy editor/prohlizec, ktery podporuje iso-8859-2 nebo utf-8 kodovani?
a proc jsou stranky ve windows 1250 kodovani, kdyz je chcete v iso-8859-2 jak uz upozornoval JanVar

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: Alena (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 19:07

Původní stránky jsou na adrese [http://www.spsobrno.webz.cz/skola/phprs/] z tohoto serveru exportuju sql. Pokouším se je importovat na c4 server.

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: Alena (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 19:09

Už jsem psala že mám na to PSPad, nebo je něco vhodnějšího? Dívala jsem se že v konfigu je taky win 1250, ale já už jsem zkoušela všechny možnosti i importovat, bohužel bez výsledku. Zkusila jsem i win 1250, pořád šž špatné.

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 19:27

Alena napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Původní stránky jsou na adrese z tohoto serveru
> exportuju sql. Pokouším se je importovat na c4 server.

ale tyhle stránky jsou ve WIN.
tedy vyexportovat ve WIN, třeba tím PSPadem převést do ISO a pak teprve nahrát

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: Alena (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 19:37

No to bylo první co jsem dělala, export do win. Bohužel ten export jak se zdá je špatný sám o sobě. Taky jsem zkoušela export přímo z admina phpRs (Záloha databáze) - taky špatná čeština, přestože stránky jsou jinak zobrazeny správně. Nemůže dělat problémy třeba rozdílnost verzí phpMyAdmin? Nebo nějaká rana v db?

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 19:44

jak vypadá "ta špatná čeština" z admina phpRS?

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: Alena (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 19:56

Např. takto:
# --- Data z tabulky rs_skola_captcha_test_otazky ---

insert into rs_skola_captcha_test_otazky values('1','jkolds','Vypocítejte následující príklad: 1 + 8 =','9','1');
insert into rs_skola_captcha_test_otazky values('2','ksslek','Jakou barvu má tráva? Zelenou nebo modrou?','zelenou','1');
insert into rs_skola_captcha_test_otazky values('3','saeewf','Vypocítejte následující príklad: 12 - 4 =','8','1');
insert into rs_skola_captcha_test_otazky values('4','dewwvs','Dá se ve vode plavat (ano/ne)?','ano','1');
insert into rs_skola_captcha_test_otazky values('5','opelks','Má clovek ctyri oci (ano/ne)?','ne','1');
insert into rs_skola_captcha_test_otazky values('6','alwtks','?ije ryba ve vode (ano/ne)?','ano','1');
insert into rs_skola_captcha_test_otazky values('7','qmnhci','Vypocítejte následující príklad: 6 + 6 =','12','1');
insert into rs_skola_captcha_test_otazky values('8','dwrtto','?ijí lidé na Slunci (ano/ne)?','ne','1');
insert into rs_skola_captcha_test_otazky values('9','lydaxz','Jakou barvu má modrá obloha? ?lutou nebo modrou?','modrou','1');

Dívala jsem se, že webzdarma db je implicitně v latin2.

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 19:58

dejte nam sem tu vyexportovanou databazi pomoci phpmyadmina, at se na ni muzeme kouknout - ale jako prilozeny soubor - primo vyexportovany bez vaseho dalsiho zasahu

pspad kodovani obcas spatne detekuje, takze je otazka, jestli si ji prohlizite spravne
jinak to šž a taky ť jsou písmenka, kterými se liší kódování windows 1250 od iso-8859-2



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava MirekS v 27.02.2009 19:59.

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: Alena (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 20:12

Hmm, připojit to nejde, má to velikost 261 kB a když to zazipuju tak to zase má jinou koncovku. Můžu to poslat mailem.

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 20:13

asi se nepovedlo - soubor musi mit priponu txt a nesmi byt vetsi nez 50kb

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 20:14

no pokud zazipovene to ma min nez 50kb, tak staci pripomu prejmenovat ze zip na txt a nebo vyexportovat jen jednu tabulku, aby to bylo mensi

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: Alena (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 20:16

Jo už to posílám

Přílohy: spsobrno(8).sql.txt (2kB)  
Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: Alena (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 20:17

Je to jedna tabulka export do win1250

Re: Přesun na jiný hosting
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-27, 20:21

tak tenhle export je chybny - uz jsou zde ty otazniky misto tech šžť
takze to vypada, ze je databaze v iso-8859-2 a data tam jsou ve windows kodovani, takze pak ten export dopadne spatne, nebot jsou tam znaky, ktere neodpovidaji tomu kodovani iso-8859-2

tak ted bych zkusil jak to dopadne, kdyz se to vyexportuje pomoci phpRS

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.