phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Sloučení několika databází
Zaslán uživatelem/kou: Warlord1 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-09, 14:30

Dobrý den,
mám takový zvláštní problém, který vůbec nevím jak řešit.

Měl jsem několik současně běžících webů (já a pár kamarádů, nyní to chcem dát do kupy), nyní bych rád příspěvky sloučil do jedné databáze. Příspěvků není zrovna málo a tak se mi to nechce dohazovat ručně. Nemluvě o komentářích.

Jde vůbec sloučit několik databází dohromady? Co články se stejným číslem článku? Jak byste to realizovali Vy?

W.

Re: Sloučení několika databází
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-10, 21:45

Asi bych si na to napsal nějaký skript. (ne že by se mi ale do neceho takoveho chtelo)

Nejjednodussi predstava: někde na lokale bych si třeba vytvořil tabulky clanky_1, clanky_2 a clanky_3 se stejnou strukturou, jako je tabulka rs_clanky a naimportoval bych tam data z tech trech webu. pak by mi ten skript po jednom vkladal do tabulky rs_clanky ty radky postupne z tech trech tabulek (prvni - tu největši tam muze narvat bez ptani
pak by ale pro kazdem radku musel testovat jeslti tam uz neni takove cislo clanku, a pokud ano, tak ho upravit, včetne upravy pripadnych odkazu na nej ze vsech clanku z dane tabulky pochazejicich (uz naimportovanych i jeste ne)

Museli by jste nejlépe uz predtim nějak vyresit rubriky, souvisejici clanky, komentare, autory a tak podobne a vsechno to nechat při importu upravit. (tech vztahu je tam docela dost a pokud by to melo klapnout, tak musite vyresit vsechny eventuality) Asi by to chvili trvalo, ten skript vytvorit a odladit, ale vyresit by to slo.

Ale třeba chytrejsi hlavy vymysli nejake vice inteligenti reseni.

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: Sloučení několika databází
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-14, 02:55

mysql.com
Automatický skript a máš to za pár minut včetně napsání skriptu - jen načítat z jedné DB a vkládat do druhé - pokud jde o stejné verze phpRS bez úprav v DB, nebude to žádný problém zautomatizovat. Musíš si ovšem pohlídat z jakého na jaké ID měníš u referenčních položek pro udržení např. komentářů k článkům apod. Nejjednodušší by asi bylo:
1) skriptem zjistit max. hodnotu ID v tabulce a DB do které jdeš zapisovat
2) zvětšit všechna ID v tabulce a DB z které vybíráš data o tolik, aby nejnižší nové ID bylo vyšší než současné nejvyšší ID v tabulce kam budeš vkládat - pro tento update budeš muset využít ORDER BY klauzuli v příkazu UPDATE - jinak by ti DB hlásila často duplicate entry pro primární klíč ...
3) updatnout veškeré reference na dané ID (např. u komentářů při změně ID článku aj.)
...
Nebude to úplně snadné, ale není to nemožné - jen si to prvně dost promysli, zazálohuj a pak se pusť do práce - hodně zdaru ;)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.