phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
PhpRS a data na MSSQL
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-13, 15:34

Provozuji web základní školy v phpRS. Některé informace související s chodem školy provozujeme v aplikaci Bakaláři, která má data v MS SQL. Rád bych některé tyto informace zpracovával na webu, ale nevím, zda je to vůbec možné.
Konkrétně mi jde o školní akce. Nyní se akce zapisují do Bakalářů a pokud je chci na webu, musím je ručně opisovat, co je nejen zbytečná práce, ale data nemusí být aktuální.
Autoři systému Bakaláři udělali vlastní webové aplikace pracující s daty systému. Já ale nepotřebuji na webu nic tak promakaného. Stačí mi s příslušné tabulky s akcemi vytahat data a zobrazit je jako je to v phpRS - viz [http://www.1zsostrov.cz/act.php]

Děkuji za nápady, jak to udělat - nejde mi kód, s ním se zkusím poprat sám. Jde mi "jen" o nakopnutí správným směrem.

Martin Fous [http://www.zsjvm.cz]

Re: PhpRS a data na MSSQL
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-13, 16:14

v php je skupina funkci pro pripojeni k mssql (takto zacinaji jejich jmena, obdobne jako pro mysql_)
a pokud by to neslo pres toho rozsireni, pak je druha - horsi moznost pres ODBC
a posledni nejhorsi varianta je napr jednou denne delat export z mssql a nasledne import do mysql (da se treba tvorit primo sql soubor v syntaxi mysql)

Re: PhpRS a data na MSSQL
Zaslán uživatelem/kou: georgy boy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-13, 16:48

My mame vytvorene spojeni pres ODBC a pouzivame v php skriptech fce mssql_. V MSSQL je udelany view dle nasich pozadavku, ktery se 1:1 preklopi kazdou noc do MySQL a konkretni aplikace si taha data primo nebo jeste s nimi dale pracuje. Preklapeci skripty bezi na win.

Re: PhpRS a data na MSSQL
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-13, 19:53




Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.