phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Ako pridávať nové Typi blokov?
Zaslán uživatelem/kou: kreion (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-05, 10:50

Som nováčik v používaní phprs a chcel by som sa spýtať, ako sa dajú pridávať nové typi blokov (základných je len 5)..? Kde by sa to dalo? :) Ďakujem vopred za akúkoľvek odpoveď, ale väčšmi za takú ktorá mi aj pomôŽe s týmto problémom :)

Re: Ako pridávať nové Typi blokov?
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-05, 11:07

musel by sis pozměnit systém a taktéž každý plugin, i pluginy jsou titož nastaveny na standartních 5 typů bloků

Re: Ako pridávať nové Typi blokov?
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-05, 17:02

návod tady: [http://hepbegclub.idt.cz/view.php?cisloclanku=2004032001]

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Ako pridávať nové Typi blokov?
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-12-28, 22:51

tak, ted jsem zacal resit ze by se mi hodilo vic bloku a kdyz jsem konecne nasel tohle tema, web na kterym byl navod uz neni mezi zivymi. Nema ten navod nekdo?

Re: Ako pridávať nové Typi blokov?
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-12-28, 23:29

Doufám, že jsem správně pochopil Tvůj dotaz.
Více bloků není přeci problém, ale asi se jedná o více typů bloků

IMHO upravit soubory:

aengine.php - administrační soubor pro práci s bloky
specfce.php

všechny soubory lengine.php
všechny soubory stylů (css)
všechny soubory pluginů



* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Ako pridávať nové Typi blokov?
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-12-29, 01:14

jo, ty styly a pluginy by nebyly problem. Nevěděl jsem ale kde přesně v systemu je zakomponovana prace s bloky. takze specfce a aengine. Diky.

Re: Ako pridávať nové Typi blokov?
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-12-29, 05:25

Práce s bloky je součástí lengine.php. Tam tedy všude přidat rozšíření o tyto typy bloků. Pokud to nebude. pak při vyšším čísle bloku jak 5 bude vždy zobrazen jako blok 1.

specfce.php se musí upravit o přidané typy bloků, aby byly správně zobrazeny v systémových funkcích - hledej
switch ($GLOBALS["vzhledwebu"]->AktBlokTyp()): a přidat další řádky pro typy bloků.

aengine.php se musí upravit tak, aby nabízel možnost číslování dalších typů bloků. Úpravy ve funkci VypisBloku() - switch ($blokprvky["typ"]): doplnit další case a samozřejmě každý řádek také doplnit o přidávaný typ bloku. Dále ve funkci FormPrBloku() - <select name=\"prtyp\" size=\"1\"><option value=\"1\">".RS_BLO_BL_TYP_1."</option><option value=\"2\">".RS_BLO_BL_TYP_2."</option><option value=\"3\">".RS_BLO_BL_TYP_3."</option><option value=\"4\">".RS_BLO_BL_TYP_4."</option><option value=\"5\">".RS_BLO_BL_TYP_5."</option>sem doplnit</select> ".RS_BLO_BL_TYP_BLOK_INFO."
doplnit další typy. Také nezapomenout na slovník admin_sl_bloky_xx.php (xx = cz, sk)a doplnit pojmenování těchto bloků.




* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.