phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: Luba (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-20, 15:02

Při testu pluginu se mě to povedlo. Smazal jsem databazu a pak sem chtěl nahrát (phpmyadmin) zálohou kterou sem jsi vytvořil v phpRS-adminu. Pokaždé to hlásí chybu. Zálohu mam se sintaxi sql a daty. Byl to velice slusne rozjetej web. PLS help

Re: Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-20, 15:32

Co se chyby týče, za a) je dobré ji také uvést, za b) vlož si ji do vyhledávání fora a něco by ti to mělo najít.
Pro příště: na ostrém webu se testování nedělá!!! Od toho je localhost!!!

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: Luba (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-20, 16:26

# --- Struktura tabulky rs_frumcfg ---

drop table if exists rs_frumcfg;

create table rs_frumcfg
(
porcfg int(10) unsigned not null default '1',
verzephprs int(10) unsigned not null default '280',
urlimage varchar(50) not null default 'image/kforum',
spravce int(10) unsigned default '',
mailspravce varchar(35) not null default 'mail_spravce@server.cz',
pre_jm tinyint(1) not null default '0',
pre_jm_d int(11) not null default '12',
sablona varchar(20) not null default 'download',
stranka int(10) unsigned not null default '10',
avatar tinyint(3) unsigned not null default '0',
maxavatar int(10) unsigned not null default '5'
);
_ háže: #1067 - Invalid default value for 'spravce'
ale problém je v tom že takovejch chyb je v ty cely záloze asi dost
- uplně jednoduše na co se ptám: mám zalohu dat a struktury pomocí ZALOHY DB a chcu přes phpmyadmin tu databazu nahodit spět?

Re: Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-20, 16:45

Jak jsem psal, chybu napsat do vyhledávání

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Dělat zálohu pomocí phpRS?
Zaslán uživatelem/kou: Luba (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-21, 21:38

Ano našel jsem odpovědí na moje otázky ve vyhledávání i když to bylo komplikované. Phpmyadmin to nakonec po 3 hodinách uprav zežral ale beztak v záloze chyběli články takže to všechno můžu stavět znovu. Tím vším sem dospěl k závěru že dělat zalohu dat pomocí phpRS je k ničemu tedy pokud jste taková lamka jako já. A tím mě to přivedlo na otázku jak správně zálohovat data i se strukturou tak aby po smazáni celé db šla zpět krásně nahrát?

Re: Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-21, 23:07

Zálohu asi nejlépe exportem v phpMyAdminu...........

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 05:39

Ozvi se mi, sám jsem laboroval tímto asi půl roku, znám tyhle problémy. Nepočítaje natáhnout to ve správném kódování atd..... Ideální kdyby jsi to celé měl na serveru offline......
Bude to trošku složitější, ale asi to umím to dát zpět.
Diskrétnost vůči heslům a datům 100%


Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 05:45

A tím mě to přivedlo na otázku jak správně zálohovat data i se strukturou tak aby po smazáni celé db šla zpět krásně nahrát?

no existuje jistý souburek a jedna knihovna, kdo si jí vypiloval používá jí ke spokojenosti dodnes :-)
ze ano Marty ? :-)

// DBBackup-file 1.0 pro phpRS
// script pro vytvoreni zalohy databaze a ulozeni ve formatu zip
// upravil Mart

otázkou je co vám hosting dovolí, ale funguje na banan, wz, savana a mozna i jinde ..........



Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 07:53

Atifan napsal/a:
-------------------------------------------------------
> A tím mě to přivedlo na otázku jak správně
> zálohovat data i se strukturou tak aby po smazáni
> celé db šla zpět krásně nahrát?


no asi nejlepsi cesta by byla opravit ten export v phprs, aby byl spravne a aby negeneroval u typu integer jako defaultni hodnotu prazdny retezec - coz je nesmysl, bud je to null, nebo nejake cislo (a navic - kdyz tam neni not null, tak tam ani defaultni hodnota byt nemusi)

Re: Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 16:41

No vcelku to i tak trochu bude, kazdopadne zalohu DB a import pres system, jsem nedelal uz nepamatuju snad naposledy ve verzi 2.3x. Pouzivam uz jen DBBackup-file a phpmyadmin. Ale ne jednou jsem narazil na podobny problem. Naposledy mi to zpusoboval pokeczip. V tom co psal Luba se nejak nedokazu oirentovat, jelikoz nejak netusim co je za tabulku rs_frumcfg. Kazdopadne cela db by nebyla na skodu abych si to porovnal a zkusil nacpat do offline......


Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 16:52

no orientovat se v tom co psal Luba neni problem - ma nejakou tabulku (rs_frumcfg) a pri jejim importu to hlasi chybu:
#1067 - Invalid default value for 'spravce'
takze staci se podivat na radek, kde je definice pro ten sloupecek 'spravce' a tam je videt:
spravce int(10) unsigned default ''
takze problem je jasny
navic staci si tu chybu zde nechat vyhledat a je jasny, ze tento problem trapi spoustu lidi, co pouzivaji export z phprs

P.S. protoze tento problem je zde uz dlouho, tak ja sam jsem taky nikdy nepouzil export primo pres phprs, ale vzdy jsem to delal pomoci phpMyAdmina



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MirekS v 22.04.2008 16:55.

Re: Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: Luba (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-22, 19:27

No každopádně vám děkuji a vidím že se v tom netopím sám a je mě jasny že se v tom bude este topit dost lidí což vidím jako zbytečnost. Jo a zalohu kterou sem mel z phpRS tak neobsahoval články na kterejch mě stála návševnost.
Když to zhrnu za sebe tak: dělat zálohu přes phpRS je ta největší ocasovina. A navíc s tu zalohu sem upravoval 3 hodiny pak ju myphpadmin zežral ale stajnak byla na p. Atifane tobě se pak ozvu s radou na tu zalohu. A myslím si že by vubec nebylo na škodu hodim sem nějakej zvyrazněnej článek jak správně zalohovat.

Re: Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-23, 02:22

No jsem dost vytizenej, zacal jsem se venovat jinym vecem, kazdopadne phpRs je u me stale vladcem casu, jelikoz i nadale se hrabu v php a jsem vcelku rad za to co jsem z nej dokazal udelat. viz Atifan. Bouzel jiz ne tolik aktualni a dnes jen udrzovany. Takze dam ti potrebne veci a reknu co a jak, jak to sepises a podelis s ostanimi, je uz na vas.
Mam posledni dobou spis hlavu v pisku presto ze bych tu zvladnu l zodpovedet cele forum. Preci jenom je to asi uz skoro 4 roky co jsem na nem zacal s vyhledavanim pres totalcommander a poznamkovy blok :-)
a bla bla bla bla. Zkus napsat uvidime jaka se mnou bude rec :-)
Ale phpRs mi bylo jisty cas drogou, pak dalkove dodelana na stary kolena matura a jelikoz se o redakcaky stale zajem zase se pomalu rozkoukavam a vracim. Takze i droga se vraci.
Rad pomuzu, kdyz uvidim ze je zajem, jen k smrti nenavidim kdyz nekdo otevre okno od IE a krici pomoct, aniz by neco pro to udelal, jenze takovou generaci jsme asi vychovali, diky tomu ze jim snazime dat vse pod cumak. Kde je ta parta kutilu a badatelu pred deseti lety ........... nic, to patri asi jinam.


Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-04-23, 08:45

Tak jsem na ten export v phprs koukal a narazil jsem jeste na jednu podstatnou vec - tento skript umi vyexportovat pouze PRIMARNI klic u tabulek. Takze napr u tabulky bloky si phprs zalozi tri dalsi indexy, ktere tam po obnove za zalohy budou chybet. A ten primární klíč musí být jen na jednom sloupečku tabulky, pokud je definován přes více sloupečků, tak to opět nefunguje.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MirekS v 29.04.2008 19:28.

Re: Zazdil jsem web
Zaslán uživatelem/kou: khubajsm (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-02, 09:58

Mě se to taky stalo, teď nic proti tvůrcům phpRS, vím, že to není lehké a chtějí i nějaký ten čas pro sebe a své jiné zájmy, ale ten export - Záloha DB v phpRS je hodně chybná a chtělo by to opravit.
Já bych to líp nesvedl, já jsem rád když mě můj php skript zvládne příkazem echo napsat text a to ještě s pár warning :D



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.