phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 01:52

to pa3k: jo to asi jo, ja jsem to bral v podstate jako znaky, ktery tam postradam ja sam (jsem to asi spatne napsal) - treba ted jsem si uvedomil, ze tam jeste postradam prevod uvozovek, parkrat jsem je v nazvu clanku pouzil a vyslednej "seo_link" se mi teda s tim QUOT moc nelibil ;-)


to M_Beda: jo jinak mi to chodi uplne v pohode. zadny problem s tim nebyl, krome toho ze jsem si spatne vytvoril clankovy sablony a to tak, ze jsem v tom linku pak nemel polozku "nazevclanku=" ale jen "cisloclanku=".

jo jeste bych podotkl, ze SEO link je funkci integrovanou v systemu phpRS, kdy se pri ukladani clanku z jeho "titulku" vytvori a do databaze ulozi spolu s clankem onen SEO link. nejspis proto nemeli na hostingu tuseni co myslis tim pojmem SEO link

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 08:20

to mr3ska: díky za odpověď... je totiž pravda, že já pořád nevím, zda je problém někde ve skriptu nebo s nastavením nebo nějakými parametry či co u providera

btw, píšeš "jsem si spatne vytvoril clankovy sablony a to tak, ze jsem v tom linku pak nemel polozku "nazevclanku=" ale jen "cisloclanku=". " ...vytvářek sis článkové šablony sám? jsou snad přímo ve skriptu ve staženém phpRS, ne? no ale asi sis to nějak předělával, že?


no, v nejhorším, pokud se odpovědi nedočkám a řešení nevymyslím, budu muset nechat volání jen číslem (to bych uměla udělat).... ono je pravda, že pokud je SEO de fakto pro vyhledávače, co asi tak vyhledají, když jsou tam místo slov čtverečky, že? (to má být trochu smutný sarkasmus)

anebo se to musí dát otočit (už to tu myslím dokonce i někdo psal), tj. nejdřív číslo článku a potom název článku... adresa bude blbá se čtverečkama, ale článek se aspoň otevře...

JENŽE, jelikož jsem v php mírně řečeno nesběhlá, asi se ztrácím v těch uvozovkách a závorkách atd., prostě když jsem to různě zkoušela, zůstávalo mi tuším v adrese za tím seo_linkem ještě class=, ale HLAVNĚ zmizely ( resp. zneviditelněly) se mi názvy článků v tom modrém pruhu... byly tam, dalo se na to kliknout, ale nebyly vidět, no hrůza.... (zkusila jsem dokonce různé varianty, při jedné zmizely ty "závadné" titulky, při jiné dokonce všechny - nesmějte se, plííííís)

uměl by (a byl ochoten) prosím někdo otočit to pořadí volání? pokud umíte php, bude to pro vás nejspíš hračka

vypadá to takto:

<a href="view.php?nazevclanku=<?php echo $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("link_seo"); ?>&amp;cisloclanku=<?php echo $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("link"); ?>" class="clanek"><?php echo $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("titulek"); ?></a>

popravdě, nubudu s takovým řešením spokojená, ale aspoň budou stránky funkční

předem dík!


P.S.
upravovala jsem to v souboru cla_press v adresáři freestyle 2006, který používáme, a to v šabloně náhled dlouhého článku (tam to potřebuju dostat - mám takto kromě úvodní strany upravený výpis rubrik, protože se nám to víc líbí s těmi náhledy, než jen seznam)



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava M_Beda v 05.03.2008 08:47.

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:07

Upravený volací link s přehozením čísla a názvu článku:

<a href="view.php?cisloclanku=<?php echo $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("link"); ?>&amp;nazevclanku=<?php echo $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("link_seo"); ?>" class="clanek"><?php echo $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("titulek"); ?></a>

Mělo by to fungovat.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:14

jojo, tak tak takhle jsem to měla, ale díky... jdu to tam strčit a uvidím, co se stane

případně pak zkusím vykoumat, jestli se to nemusí opravit ještě i v dalších souborech



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava M_Beda v 05.03.2008 09:15.

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:18

Tohle by mělo být funkční, odzkoušel jsem to. Jde o to jestli tuto šablonu používáš, protože tam ještě je cla_std.php a tam je to samozřejmě taky. Ale jak říkám, záleží na tom kterou šablonu používáš. Nikde jinde kromě těchtio šablon se to měnit nemusí.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:19

tak přesně to, co se stalo mně - zmizely názvy právě těch tzv. "závadných" článků

chvíli to tam nechám, koukněte se - [http://www.zviretnik.com/]

hm, ai dřív zešedivím než to vyřeším

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:23

jo, opravila jsem stejně i cla_sdt a je to pořád stejné - ten název článku tam jakoby není (není vidět)

a adresa je s tím class= na konci

[http://www.zviretnik.com/view.php?cisloclanku=2008020016&nazevclanku=o-&#24489;vot&#18157;&#22576;inav&#16237;a-radostn&#16226;%20class=]

na rozdíl od článků bez diakritiky na konci, jejichž názvy jsou "viditelné" a adresa je
[http://www.zviretnik.com/view.php?cisloclanku=2008020018&nazevclanku=btw-kouzlo-necht&#18158;&#14952;o]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava M_Beda v 05.03.2008 09:26.

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:24

Jaké názvy máš na mysli, titulek který tvoří odkaz? Pokud ano, tak já je normálně vidím a to jak ve FF, Opeře a IE. Viz obrázek v příloze.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Jakez v 05.03.2008 09:28.

Přílohy: zviretnik.jpg (45kB)  
Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:28

Jakez napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Jaké názvy máš na mysli, titulek který tvoří
> odkaz? Pokud ano, tak já je normálně vidím a to
> jak ve FF, Opeře a IE.
>
> Jakez | Cidlina.EU | SHŠ Grál | Obec Vícenice
> | 1.SK Rouchovany | Test web


ano, ty bílé titulky v modrém pruhu... sjeď na pátý a šestý článek shora

hm, já mám IE6 a WinXP - může to hrát roli?


Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:32

Tak jsem se podíval až dolů a máš pravdu, dělá to však jen v IE, FF a Opera jsou v pohodě. Používáš pro všechny články stejnou šablonu?

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:34

jj, stejnou - freestyle2006 press

obávám se, že hodně lidí má IE



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava M_Beda v 05.03.2008 09:36.

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:41

Když tak na to koukám, tak problémy asi dělají jen názvy článků které končí písmenem s diakritikou. Skus cvičně změnit u těch dvou článků to poslední písmeno tak aby nemělo diakritiku, aby se tato domněnka vyloučila, nebo potvrdila. Tedy pokud chceš :-).

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:44

to ani nemusím zkoušet, to VÍM od začátku (je to tu určitě hned na začátku psané, ale chápu žes to nečetl celé, už se to nějak natáhlo) - ano, je to tak

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:48

Tak to jsem opravdu přehlídl, omlouvám se. Jedině tedy z volacího linku odstranit ten SEO link a volat to jen pomocí čísla článku a pak hledat řešení a zdroj problému.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:50

docela "zajímavé" je, jak to vypadá v databázi

tiltulek končící znakem s diakritikou:

[img]http://sweb.cz/velky_medved/tutulek_zavadny.JPG[/img]

zatímco titulek končící "normálním" písmenem

[img]http://sweb.cz/velky_medved/tutulek_nezavadny.JPG[/img]

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 09:52

Jakez napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Tak to jsem opravdu přehlídl, omlouvám se. Jedině
> tedy z volacího linku odstranit ten SEO link a
> volat to jen pomocí čísla článku a pak hledat
> řešení a zdroj problému.
>
> Jakez | Cidlina.EU | SHŠ Grál | Obec Vícenice
> | 1.SK Rouchovany | Test web


vůbec se neomlouvej! jsem ráda, že se někdo snaží pomoct

no jo, bude to asi jediné (možná prozatímní) řešení.... ale stejně mě štve už z pricipu, když by to MĚLO chodit a fakt nechápu, co tomu brání...

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 10:31

Tak mi to nedalo a nahodil jsem si zkušebně phpRS v UTF-8 a SEO linky fungují jak mají. Ukázka zde: [http://utf.cidlina.net/]

Fakt netuším, v čem by měl být problém, systémem to není, věřil bych, že problém dělá databáze. Na druhou stranu je divný, že články se zobrazují dobře.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 10:38

ja teda pouzivam zatim windows-1250 a vsechno funguje. ty mas, jestli se spravne pamatuju ze zacatku diskuse UTF-8, ja si ho zkusim nainstalovat, co to udela. jeste me napadla jedna vec. me se v databazi pri zalozeni tabulek na jednom webu nastavilo u vseho v SQL porovnavani na nejaky "swedish" a kdyz jsem pak spustil web, vsude byly otazniky a jiny paznaky. nemohl jsem prijit na to proc a kde se co deje. az jednou jsem zkusil v databazi pro ty tabulky nastavit porovnavani na "windows-1250" a jelo to.

priznam se, nevim proc, nepatral jsem tenkrat ani po tom, k cemu ze to "porovnavani" presne je, ptz jsem byl rad ze to konecne funguje. nemohlo by to byt tedy taktez timto? priznam se, v MYSQL vim uplny prdlajs a kdyz neco tak na localu zkousim s mysql metodou pokus-omyl



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava mr3ska v 05.03.2008 10:58.

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 10:46

Jakez napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Tak mi to nedalo a nahodil jsem si zkušebně phpRS
> v UTF-8 a SEO linky fungují jak mají. Ukázka zde:
>
>
> Fakt netuším, v čem by měl být problém, systémem
> to není, věřil bych, že problém dělá databáze. Na
> druhou stranu je divný, že články se zobrazují
> dobře.
>


záhada, že? ostatně když nebudu chodit někam dál pro jiné příklady, tak Jirkovi Lukešovi samotný Supervět taky "chodí" s odstraněním diakritiky... je teda pravda, že on má kódování windows-1250, ale už jsem tu desi psala stránky, které mají rovněž UTF-8 a běhá to tak jak má...

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-05, 10:52

M_Beda napsal/a:
-------------------------------------------------------
> záhada, že? ostatně když nebudu chodit někam dál
> pro jiné příklady, tak Jirkovi Lukešovi samotný
> Supervět taky "chodí" s odstraněním diakritiky...
> je teda pravda, že on má kódování windows-1250,
> ale už jsem tu desi psala stránky, které mají
> rovněž UTF-8 a běhá to tak jak má...

Já už pár webů s phpRS udělal a všude mi to chodí s odstraněním diakritiky, ale taky používám windows-1250.

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.