phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Neodeslani prispevku bez vyplneneho "Titulku clanku"???
Zaslán uživatelem/kou: Tempik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-04, 16:36

Ahoj vsem
Chtel bych se zeptat jestli se da nejak udelat to, ze tlacitko PRIDAT bude neklikatelne pokud se nevyplni "Titulek Clanku" nebo po kliknuti na PRIDAT system neodesle pozadavek, ale vyzve k doplneni Titulku?
Nejlepe kdyby jen upozornil jestli opravdu chceme odeslat bez Titulku a podle nasi reakce by bud odeslal pozadavek ci ne.
Dost by se mi to hodilo protoze kdyz nekdo zapomene vlozit TITULEK, pak nelze zobrazit HLAVNI TEXT tohoto prispevku, jelikoz tento prispevek neni "klikatelny":-((

Diky moc za jakekoliv rady jak upravit aarticles.php, zatim se mi to nedari...

Re: Neodeslani prispevku bez vyplneneho "Titulku clanku"???
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-07, 14:01

například by šlo skrýt javascriptem, to odesílací tlačítko, nebo tak něco. Nevím jestli jde tlačítku přidat styl diasbled, nebo readonly - to lze určitě u různých inputů a tp. Ale můžeš to zkusit a styly lze rovněž měnit javascritem v závislosti na nějaké události.
Případně na odeslání navázat kontrolu v Javascriptu, která by nepovolila odeslání, dokud nebude něco v tom políčku napsáno /můžeš mu tam dát na výběr, jestli to chce poslat či ne/. a do skriptu v phpRS doplnit, jeslti bude bez titulku, tak tam vložit nějaký předdefinovaná text, něco jako "Článek ...datum" a máš to vyřešeno. Ten javascript lze pochopitelně obejít (například jeho vypnutím).

Lze ještě použít (nebo zkusit použít, jeslti to náhodou nezabere) jiný přístup a pro autory (o které se asi jedná) změnit ten formulář na články, tak aby tam bylo jen nadpis, úvod, text a poslat. (Možná tak ještě výběr rubriky) Vše ostatní nahradit nějakým "input type="hidden" value="nějaká předdefinovaná hodnota". Je to jednodušší a pak méně zapomínají na ten nadpis článku. No a administrátor/nebo redaktor/ tam zbytek při editaci doplní sám - tomu to ponechat zobrazené. Pracnější, ale budeš tím motivovat autory k psaní článků, jelikož jím to maximálně usnadníš.

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: Neodeslani prispevku bez vyplneneho "Titulku clanku"???
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-07, 17:24

a nebylo by lepsi to upravit tak, aby kdyz je prispevek bez titulku, to tedy napsalo neco jako "bez titulku" kde by byl ten odkaz?

Re: Neodeslani prispevku bez vyplneneho "Titulku clanku"???
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-08, 16:37

Prípadne po odoslaní nevyplneného titulku znova zobraziť form a chybovú hlášku.

Re: Neodeslani prispevku bez vyplneneho "Titulku clanku"???
Zaslán uživatelem/kou: Tempik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-15, 20:05

Diky vsem za tipy, jen jeste pochopit ten kod a zkusit to tam propasovat:-(
Doufal jsem, ze to pujde jednim dopsanym ci upravenym radkem v nejakem souboru a tot vse, ale asi ne.
Zkusim na neco prijit, diky

Re: Neodeslani prispevku bez vyplneneho "Titulku clanku"???
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-15, 20:55

no ta moje rada je dopsani jedne podminky do jiz existujiciho radku, takze velmi jednoduche
tak kde se vypisije titulek se zjisti, jestli neni prazdny, a pokud ne, tak se vypise titulek, pokud je prazdny, tak se vypise nejaky obecny text napr "bez titulku"

Tempik napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Diky vsem za tipy, jen jeste pochopit ten kod a
> zkusit to tam propasovat:-(
> Doufal jsem, ze to pujde jednim dopsanym ci
> upravenym radkem v nejakem souboru a tot vse, ale
> asi ne.
> Zkusim na neco prijit, diky



Re: Neodeslani prispevku bez vyplneneho "Titulku clanku"???
Zaslán uživatelem/kou: Tempik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-16, 10:06

Jednoduche:-) Nejak jsem byl zahledeny do toho jak to udelat hned pri odeslani clanku a to, ze to muzu udelat az pri zobrazovani me nenapadlo:-)
ZKusim to tam nejak dostat:-)

Diky

Re: Neodeslani prispevku bez vyplneneho "Titulku clanku"???
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-16, 11:07

Jsem se krátce zamyslel nad návrhem od MirekS.
Při zobrazování ne, při vkládání. Stačí v souboru aarticles.php na začátek funkce PridejClanek a případně ještě UpravClanek přidat jednoduchou kontrolu, zda je příslušná proměnná prázdná a pokud ano, tak ji naplnit.

Asi nějak takto:

if ($GLOBALS["aetitulek"]==""):
$GLOBALS["aetitulek"]="Bez titulku";
endif;

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.