phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Pár dotazů k PHPrs - copyright atd.
Zaslán uživatelem/kou: david_cze (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-11, 14:38

Dokončuji jeden web v PHPrs (prezentace firmy), moje PHPrs prvotina, proto mám pár dotazů k tomu, aby to bylo "čisté":

- pochopil jsem správně, že stačí ke splnění lic. podmínek uvést na webu třeba větičku "Tento web byl vytvořen pomocí systému PHPRS" (přičemž slovo PHPRS bude hyperlinkem na stránky phprs.net)?

- dále se týká můj dotaz layoutu - použil jsem jako "základ" layout Freestyle (netroufl jsem si pro začátek začít úplně od "Adama"), který jsem ale "poněkud" pozměnil. Jak mám vyřešit copyright? Mám v hlavičkách souborů nechat původního autora (název layoutu jsem neměnil), nebo tam napsat sebe a něco jako "based on Freestyle layout created by ...."

- last but not least, během práce jsem řekl bych docela "zdokonalil" skript na rozbalovací menu, který se tu někde probíral. Jde o to, že původní verze neobsahovala automatické "sbalení" předchozí "rozbalené" položky, takže to pak vytvořilo slovy klienta "takovýho ježka"... Byl by o mou verzi zájem? V případě většího zájmu bych to asi nějak vykopíroval, udělal soubory k instalaci a dal někam veřejně na web.

Díky za rady a názory!

Re: Pár dotazů k PHPrs - copyright atd.
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-11, 15:08

Ad. 1 - stačí.

Ad. 2 - freestyle je víceméně volný layout, se kterým si "můžeš dělat co chceš". Když se porozhlídneš na netu, tak zjistíš, že na některé z verzí freestylu je založeno spousta vzhledů různých webů. Nějakym tim textíkem, co tam uvádíš, ale na druhou stranu určitě nic nezkazíš......

Ad. 3 - dej odkaz na ukázku a bude-li se ti chtít, tak to určitě můžeš dát ke stažení ostatním. Někdo to třeba i využije;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Pár dotazů k PHPrs - copyright atd.
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-11, 16:06

V poho....... Až to budeš mít a bude se ti chtít, tak pak sem stačí jen hodit link na download........... :)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Pár dotazů k PHPrs - copyright atd.
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-11, 17:52

david_cze napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ...
>
> - pochopil jsem správně, že stačí ke splnění lic. podmínek uvést na webu třeba větičku "Tento web
> byl vytvořen pomocí systému phpRS" (přičemž slovo phpRS bude hyperlinkem na stránky phprs.net)?

stačí i ikona s hyperlinkem

> - dále se týká můj dotaz layoutu - použil jsem jako "základ" layout Freestyle (netroufl jsem si
> pro začátek začít úplně od "Adama"), který jsem ale "poněkud" pozměnil. Jak mám vyřešit copyright?
> Mám v hlavičkách souborů nechat původního autora (název layoutu jsem neměnil), nebo tam napsat sebe
> a něco jako "based on Freestyle layout created by

Design by .... stačí

> - last but not least, během práce jsem řekl bych docela "zdokonalil" skript na rozbalovací menu,
> který se tu někde probíral. Jde o to, že původní verze neobsahovala automatické "sbalení" předchozí
> "rozbalené" položky, takže to pak vytvořilo slovy klienta "takovýho ježka"...

koukni do popisu layoutu, většina je uvolňována jako Free

> Byl by o mou verzi zájem? V případě většího zájmu bych to asi nějak vykopíroval, udělal soubory k instalaci
> a dal někam veřejně na web.

pokud to budeš dál udržovat a zákazník se nebude bránit, nic nebrání ani tobě

P.S.
doporučuji pořádně prostudovat GNU, GPL a další...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Pár dotazů k PHPrs - copyright atd.
Zaslán uživatelem/kou: david_cze (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-11, 20:02

JanVar: díky, já si GNU pročítal, ale jen jsem se chtěl ujistit...

Re: Pár dotazů k PHPrs - copyright atd.
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-12, 14:28

K tomu menu: Môžeš tiež skúsiť použiť dynamické rozbaľovanie JavaScriptom aplikované na plugin TopicTree. TopicTree myslím sám osebe dokáže bez JavaScriptu čisto cez CSS to čo popisuješ. Podrobnejšie info a link na stiahnutie v tomto vlákne: [http://www.phprs.net/forum/read.php?2,12281,page=1]



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.