phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Seznam phprs znacek
Zaslán uživatelem/kou: d.klusacek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-06, 14:01

Cau,
nenasel jsem nikde seznam vsech phprs znacek, plus treba ukazku jejich pouziti.
Hledal jsem v dokumentaci na supersvete, tam byla jen ukazka pro vlozeni obrazku.
Diky Dalibor

Re: Seznam phprs znacek
Zaslán uživatelem/kou: Tom_AG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-06, 18:06

Tak to si našel všechno, protože phprs značka je jen (zatím) jedna a tou je právě OBRAZEK.

Tom_AG
www.Stříbro.net

Re: Seznam phprs znacek
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-07, 00:52

Parkis kdysi vytvořil značku "obrazek2", která dělala to samé, co dnes ve verzi 255 dělá "nahled"
Upravil jsme si jeho úpravu na zobrazování obrázku do předem definovaného okna javascriptem (je to možné použít jen na obrázky menší nežli okno prihlížeče, protože to nemá "výtahy". Mám to i na 255 nedávno dotvořené. Dám to časem do downloadu. Ale jinak oficiální značka je jen ta jedna (už moc dlouho si přeju aby to šlo nějak plugnout, ale asi s tímhle přáním zůstanu sám ...:-( )

Re: Seznam phprs znacek
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-07, 10:32

Už a by to v downloadu bylo,přecházím konečně na novou verzi phprs 255 a lámal jsem si hlavu s tou úpravou pro tuto novou verzi.Máš to upravený jen pro "obrazek2" nebo se smí použít i klasický nadhled "obrazek .......nahled="ZOBRAZIT"
pro 255?
Já to osobně vyřešil jen pro "obrazek2",u toho novýho nadhledu mi to furt hází chybu......,rozuměj jde mi o to,aby stará značka byla zachována,ale aby redaktoři v budoucnu používali značku novou(ještě jí musím předělat do stejného okna javascriptu).

Re: Seznam phprs znacek
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-07, 13:56

Mám to udělaný tak, že (Alespoň jsem zatím nepřišel na chybu) fungují ta standartní phpRS značka, tak jak má, a když tam napíšeš místo "obrazek" "obrazek2", tak se zobrazí náhlad, ale výstup je do javascritem definovaného okna přesně na ten obrázek, bez výtahů, s popiskem nad ním, kde je název Tvého e-zinu a kliknutím kamkoliv se okno zavře. V popisu title je velikost a ten delší popisek obrázku, co je uložený v databázi (je tam název a popis, tak ten popis) Zápis vypadá potom nějak takhle:
(obrazek2 id= "cislo" zarovnani="nekam")

ale musím si najít, kterej soubor jsem to upravoval, myslím že aimgal.php a je k tomu ještě potřeba tam zabudovat ten javascrip. (behem tak asi týdne to tam dám, dříve není kdy, k tomu musím napsat nějaký popis)


Re: Seznam phprs znacek
Zaslán uživatelem/kou: WO (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-07, 16:11

Hele, když už budeš kuchat ten aimgal, zkus se prosím Tě zamyslet, v čem může být problém, že na některých serverech zaboha nejde upload souborů (ceskyhosting). Je to zřejmě někde mezi move_uploaded_file a getImageSize, neb se to jeví tak, že ze souboru v tmp/ (proměnná $prsoubor) nelze vyloudit kloudnou informaci ani o rozměrech obrázku a vůbec ne o typu souboru. Já s tím nemůžu pohnout. Pár lidí by Ti určitě bylo vděčno, jestli Tě něco napadne. Stopa je taková, že když se zakomentuje poznávání souborů dle typu a odkomentuje dle přípony, tak se rozjede upload, ale zase nejde vytváření náhledů...

Pepa
ICQ: 108978274
WEB1: ok2wo.vycom.cz
WEB2: rudice.vycom.cz

Re: Seznam phprs znacek
Zaslán uživatelem/kou: WO (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-07, 22:17

Už vyřešeno, díky MirekS, thread Interní galerie....

Pepa
ICQ: 108978274
WEB1: ok2wo.vycom.cz
WEB2: rudice.vycom.cz



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.