phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Databáze
Zaslán uživatelem/kou: ja-cz (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-03, 19:40

Ahoj lidi. V oblasti PHP jsem začátečník. Provozuji web na adrese [http://fm2005.unas.cz] . Chodí tam poměrně dost lidí a článků přibývá. Stránky jsou udělané v obyčejném HTML a tak každé přidání sekce či něco podobného znamená přidání kódu do 20 s časem i více stránek. Proto jsem se rozhodl pro přechod na nějaký redakční systém. Nainstaloval jsem si na server PHPBB forum a jsem s ním spokojen. PHPBB fórum vyžaduje databázi. Tu mám. Jenomže chci zkoušet i redakční systém a ten potřebuje taky databázi. Ale nemám oprávnění založit novou, takže nastává problém. Může běžet fórum i redakční systém ve stejné databázi? Jestli ne co mám dělat??? Zkoušel jsem začátky PHP ale nějak mi nešel nainstalovat server. A teď když mám časově neomezené připojení tento problém odpadá.

Re: Databáze
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-03, 20:50

phpRS muze bezet v jedne databazi spolecne s phpBB.

phpRS od toho ma tzv. predponu tabulek v databazi (kazda tabulka ma predponu napr rs_)

Tuto predponu si zvolis pri zakladani tabulek pomoci souboeu db_phprs.php a pak ji musis nastavit i v config.php

ja doporucuji ponechat standardni rs_

je to trosku srozumitelne?

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Databáze
Zaslán uživatelem/kou: ja-cz (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 13:23

jo je, diky moc :)
A jeste jeden dotaz. Jak narocne na místo a na server PHPRS? Protoze ja mam navstevnost ted zhruba 150 lidi za den a myslim ze se bude zvedat, takze aby to nepadalo. A na webzdarma je 50MB a clanku pribyva... Nebo kdyby mel nekdo nejaky tip na levny a velky hosting, tak taky budu vdecny.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava ja-cz v 04.01.2005 13:26.

Re: Databáze
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 13:58

phpRS je vůči databázi poměrně šetrné a pokud si do systému nepřidáte žádný plug-iny, co by do databáze vkládal nějaké datové soubory (třeba obrázky), tak s pár mega vystačíte několik let.

Co se týče výkonu, tak si lze v případě větší návštěvnosti (v řádu tisíců návštěvníků) přidat k tabulkám vhodné indexy a s výkonem nebudou žádné problémy.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Databáze
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 17:01

PS: Pokud si integrujes vylepsenou statistiku navstevnosti, pocitej s tim, ze naroky na databazi se rapidne zvysi.

Tipuju ze mam tak cca 100 clanku a databaze se statistikou ma asi 10 MB. Z toho 9,5 zabira prave vylepsena statistika. (to jenom maly info aby ses pripadne nedivil)

Tipy na hostingy zrovna nemam, neorientuju se (bohuzel) v hostinzich...

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Databáze
Zaslán uživatelem/kou: Sepa (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 23:55

Ja mam web kam chodí třeba 200, ale také 500 lidí. Jak kdy. A phpRS šlape jak hodiny. S databází nevím, zatím se se tím nezaobíral, ale asi budu muset začít :-)

== Sepa ===== [ www.vectraweb.net ] ==
--- ICQ [ 57171581 ]
--- Skype [ Sepa_cz ]
==============================

| vectra.cz | seps.cz | e-poptavka.com | spotrebak | sepsova.com |



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.