phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Nejde nahrávat do int. galerie
Zaslán uživatelem/kou: WO (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-31, 00:19

Třeba už je to pokročilým časem, ale při jakémkoliv pokusu o nahrání jpg, jpeg, gif nebo čehokoliv do interní galerky dostávám hlášku Secure error: Systém nepodporuje upload tohoto formátu souboru! - tatáž konfigurace jede na lokále jako z praku, chmod je 777, tak už nevím...neví někdo? verze 2.5.5b

Už to vím!!! ale jak to řešit???
Zaslán uživatelem/kou: WO (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-31, 15:09

Zde je výpis z helpu mého hostingu:
Citace:

Po nahrání pomocí metody POST je soubor uložen do systémového adresáře /tmp. Z důvodu restrikce přístupu nelze odtud nahraný soubor jednoduše získat například funkcí copy(). Proto je nutné použít PHP funkci move_uploaded_file(), která soubor přesune z dočasného adresáře do nového umístění. Funkce má dva parametry - jméno nahrávaného souboru a cestu, do které bude soubor uložen.
Jednoduchý příklad použití funkce move_uploaded_file:

<?
move_uploaded_file($_FILES["muj_soubor"]["tmp_name"],"./nahrane_soubory/novy_soubor");
?>

- nahraje soubor muj_soubor do adresáře uploadovane_soubory a uloží jej jako soubor s názvem novy_soubor. Adresář, do kterého se zapisuje musí mít správně nastaveno právo zápisu a spouštění.

Co na to programátoři/autoři phpRS? Nebo, lépe, poradí někdo s úpravou? Díky...

Re: Už to vím!!! ale jak to řešit???
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-31, 15:13

mno asi misto funkce "copy" dat "move_uploaded_file" :-)

BTW co je to za hosting? mam strach z galerie.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Nejde nahrávat do int. galerie
Zaslán uživatelem/kou: WO (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-31, 15:32

www.ceskyhosting.cz, ale bude to asi nejenom tam. Bych viděl buď nějak získat info ze serveru o tomto nastavení a pak volit mezi copy a move_uploaded nebo to tam dát natvrdo (nevím přesně kam všude) a zapoznámkovat...?

Re: Nejde nahrávat do int. galerie
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-31, 15:36

To by asi bylo nejlepsi a nejjednodusii (zmenit vsechny copy ve formulari na move_uploaded_file (bude to tam tak jednou (jestli se negeneruje nahled) a mozna dvakrat (pokud se v galerii nahled generuje) ale treba taky ne.

Nevim jak v PHP zjistit, zda to pujde copy nebo move jinak, nez ze to zkusim :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Nejde nahrávat do int. galerie
Zaslán uživatelem/kou: WO (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-31, 15:44

Díky za radu, vyzkouším to

Re: Nejde nahrávat do int. galerie
Zaslán uživatelem/kou: WO (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-31, 16:00

Tak sorry, není to ono, v aimggal.php je už funkce move_uploaded_file zabudována. Takže vskutku bude chyba někde v rozpoznávání souboru, což nechápu, když jde jen o kontrolu přípony, jak myslím.

Re: Nejde nahrávat do int. galerie
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-31, 19:27

ako zistis nastavenie php servera sprav si nejaky subor napr .phpinfo.php a donho nakopiruj
<?php
phpinfo();
?>


napr: [http://www.infoweb.kvalitne.cz/spelex/phpinfo.php]

Re: Nejde nahrávat do int. galerie
Zaslán uživatelem/kou: WO (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-31, 20:24

Ale jo, to dělám běžně, leč když se vyskytne takovýto problém tak mi stejně nic neříká...

Re: český hosting
Zaslán uživatelem/kou: throu (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-03, 13:07

Také hostuji u Českého hostingu. Chystal jsem e v dohledné době spustit svůj web s phprs a Vaše zpráva mne nepotěšila... Po dařilo se Vám již problém vyřešit? Děkuji

Re: český hosting
Zaslán uživatelem/kou: throu (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-03, 15:08

Pídil jsem se, jak je tomu s možným provozem PHPRS na Českém Hostingu. Odpověď z icq podpory:

"Dobry den, GD knihovnu podporujeme (verze: 2.0.28 (bundled)). Ohledne provozu PHPRS Vam momentalne nemohu odpovědět, ale pravdepodobně bude vyuzivat některou nami zakáznou funkci PHP (aktualní nastavení PHP naleznete po prihlaseni do klientske sekce v oddilu Technicke informace) "

V praxi - testoval jsem provoz galerie - interní galerie, jak už WO napsal, není schopná rozeznat formáty obrázků a JEPEGY odmítá jako nepodporované. V Externí galerii se negativní hlášky neobjevují, avšak systém se tváří, jakoby obrázky nahrál zatímco náhledy, ani obrázky neukáže.

MŮŽE TO BÝT PODPOROVANOU, RESP. NEPODPOROVANOU KNIHOVNOU? JAK JE TO S PODPOROU GD V PHPRS? POČÍTAL JSEM S PODPOROU PRO GD 2 A VYŠŠÍ - NAKOLIK SE OD TOHO LIŠÍ VERZE 2.0.28 BUNDLED (kterou mají na Českém hostingu)? MŮŽE BÝT TOTO PROBLÉMEM?

Z popudu sdělení ICQ podpory ČH ("pravdepodobně bude (phprs) vyuzivat některou nami zakáznou funkci PHP") se chc zeptat - a jako laikovi mi, prosím, tu otázku promiňte:
JAKÉ FUNKCE PLACENÝMI HOSTINGY ZAKAZOVANÉ PHPRS VYUŽÍVÁ A JE V TOM ZÁMĚR? NAPŘ. "PŘÁTELIT SE" SPÍŠE S NEPLACENÝMI HOSTINGY, VZHLEDEM K LICENCI, POD JAKOU JE PHPRS ŠÍŘEN? ČASTÝM ARGUMENTEM HOSTÉRŮ (MÁM ZKUŠENOST JEŠTĚ S HOSTING 90 A DIALTELEKOM), ŽE ZAKAZOVANÉ FUNKCE JSOU ZAKAZOVANÉ Z BEZPEČNOSTNÍCH DŮVODŮ.
Vím, že byl u předchozích verzí byl problém s register_globals.
Existuje nějaký seznam hostingových serverů, na nichž je možno PHPRS bez problémů a neočekávaných překvapení provozovat?
Existuje někde výčet funkcí, které má server podporovat, aby PHPRS fungovalo?

DĚKUJI!



Re: Nejde nahrávat do int. galerie
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-03, 16:06

Ale ale. Nervi tady.

Nevim presne jak je to s GD knihovnou, ale doma mam taky dvojkovou bundled (myslim ze uplne presne stejnou) a funguje mi to. Kazdopadne tady to asi nefunguje. S tim bohuzel neumim poradit, chtelo by to primo otestovat, ale jaxi nemam moznost.

Zamer pouzivat zakazane funkce? Ne, to rozhodne ne. phpRS podle me vyuziva funkce, ktere se pro vykonani daneho prikazu hodi nejlepe (teda skoro vzdy). Zakazovane funkce jsou zakazane z bezpecnostnich duvodu? Mno jak kdy...

Vycet serveru neni, protoze neni moznost jak to otestovat.
Vycet funkci taky neexistuje.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Nejde nahrávat do int. galerie
Zaslán uživatelem/kou: throu (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 07:59

Jejda, Michalku. Nervu tady. Proc si to tak vykladas???

Proste jsem se zeptal na neco, co mi nejde. Domnival jsem se, ze od toho tu to forum je. ...a dokonce jsem se nekde docetl tvuj prispevek, ze neni treba odkaz na stare forum, "...jen at se to tu plni...". Ja se neptam ani proto, abych to tu "zaplnil" a dokonce se neptam jen proto, aby bylo pomozeno jen mne. Ze sve vlastni zkusenosti vim, ze problem druheho a jeho vyreseni pomuze i dalsim.

Velka pismena (mozna ta by sis tak mohl vykladat) pouzivam k rozliseni podstatnych pasazi v bohuzel delsim souvislem textu. Takze se omlouvam vsem, kterym to vadi. UZ TO VICKRAT NEUDELAM.

Re: Nejde nahrávat do int. galerie
Zaslán uživatelem/kou: iqdesign (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 14:08

Diky, throu. To je podnetna diskuse. Stejny (podobny) problem u stejneho hostingu resim i ja. Nebude-li ti to vadit, zalozim extra vlakno v sekci, co ktere patri - Ostatni temata. Martin

Re: Nejde nahrávat do int. galerie
Zaslán uživatelem/kou: iqdesign (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 14:24

[http://www.phprs.net/forum/read.php?5,1368]
-
to je adrsa pro diskusi a provereni hostingu na Ceskyhosting
Martin

Re: Nejde nahrávat do int. galerie
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 16:48

2 throu: Aspon vidis, co znamena jeden :-) a jaky zpusobi pozdvizeni kdyz tam neni.
Samozrejme ten prvni radek mel byt myslen se smajlikem, ja jsem pochopil ze to je mysleno jako zvyrazneni aby bylo jasne co je puvodni text a co je dotaz. Obecne se ale rika, ze velka pismena jsou jako "řev"

Jiste, ja nikomu nezakazuji ptat se, spise jsem rad kdyz se nekdo pta a forum se plni, jak plyne z citovane casti.

2 ipdesign: ok

Vsem dalsim (i sobe) doporucuji o hostinzich pokracovat v danem foru a tady resit pouze problem pridavani do galerie.


--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Už to vím!!! ale jak to řešit???
Zaslán uživatelem/kou: cycling-diarycom (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 20:13

Ahoj, na jakem cisle radku to je prosim? V jakem souboru? Diky Milan

Re: Už to vím!!! ale jak to řešit???
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-19, 20:45

tuhle hlasku dela kontrola typu obrazku, takze bych se zabyval pouze tim, jaky obrazek nahravate a pripadne bych si na radku 521 (u beta 2.6.5) nebo 450 (u 2.5.5b) do te hlasky pridal obsah promenne $prtypuplsoub



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MirekS v 19.01.2005 20:47.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.