RSS : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně pluginu RSS?
phpRS - redakční a informační systém
Úpravy kodování češtiny v RSS
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-20, 23:37

Možná je to, co napíšu, hodně triviální, ale právě se mi za pomoci následujících řádků podařilo zprovoznit RSS plugin pro dva zdroje, každý originálně v jiném kodování. Metoda tak trochu pokus omyl, ale třeba to někomu helfne. Moc se mi případně nešklebte. Byl jsem na konec fakt rád, když to začalo fungovat. Web mám v win-1250 a zdroje byly jeden ve stejném kodování a druhý v UTF-8

Základem byl plugin phpRS Plug-in modul: RSS v0.9.2 autor: Copyright (c) 2002 by Mirek Chladek (mirek(at)lipnik.info)
Je pro nějakou starší verzi nežli 265, takže jako první jsem upravil soubor plugin.php podle nejbližšího nového (tedy nového, pro 265). Pak nastal probém: nemám na webu iconv. Hledal jsem nejdříve knihovnu AutoCzech a našel. zkusil jsem zakomentovat řádek 106 s voláním iconv
$out[1] = iconv($this->rsscp, $this->cp.'//TRANSLIT', $out[1]);
a nahradit ho funkcí AutoCzech, kterou jsem vložil do té třídy.:
$out[1]=$this->autoUTF_PHP4($out[1]);
(ona ta funkce tedy všechno převádí na UTF-8, ale upravil jsem jí tak aby to naopak převáděla na WINDOWS-1250, k čemuž jsem použil sadu funkcí od stejného autora, které najdete zde. Logika byla taková, že jsem při různých detekovaných kódování použil prostě opačně fungující funkce. )

No, nefungovalo to. Zkusil jsem tedy jednodušší myšlenku. Potřeboval jsem vlastně převést jen jeden z těch dvou zdrojů a předpokládal jsem, že překodování souboru ve win-1250 skriptem na převod z UTF-8 na win-1250 neprovede žádnou změnu (proč by mělo). Takže jsem příslušnou překodovací funkcí protáhl vešlerý výstup, doufaje, že se překoduje jen to, co má. Funguje to. Předpokládám, že autoczech nedokáže z krátkých úseků textu rozeznat správné kodování a nebo jsem to prostě celé špatně pochopil. Jak vlastně funguje celý ten plugin jsem moc neřešil, tohle bude zkoumat až budu případně potřebovat ještě více rss zdrojů. To je v podstatě vše, třeba to někomu pomůže. Jinak ten plugin v podstatě až na to kodování a drobnou úpravu plugin.php fungoval zcela bezproblémově (na 265)

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava Kryšpín v 21.01.2007 00:08.

Re: Úpravy kodování češtiny v RSS
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-23, 16:38

tady je ještě jednou můj autoczech.
Upozorňuji, že není implementována slovenština (slovenské znaky), ale není problém si ji dopsat


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 23.01.2007 16:40.

Přílohy: autoczech.txt (2kB)  


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.