RSS : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně pluginu RSS?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: spleen (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-08, 22:17

poradí nějaký dobrák v tomto? Naistaloval jsem si plugin RSS ,vše proběhlo v pohodě jen se mi tam neobjevují čárky a háčky,(www.krušnehory.webz.cz) ,v souboru rss.php jsem zkoušel kodování jak iso-8859-2,windows-1250,tak cs-utf-8 dík za př. radu Martin Chomutov

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-08, 22:23

jo tak s tím se také potýkám.

Autor sice vyvinul knihovnu AutoCzech, ale její další osud je DEAD

Takže pokud máš ICONV, měl bys být bez problémů


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: spleen (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-08, 22:29

Mohl bys mi to prosim konkretizovat, jelikož nevim co ICONV znamená tudíž nevím , která bije Martin Ch.

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-08, 23:08

iconv.so je knihovna, která se o konverzi postará

takže pokud je na serveru nainstalována, zádný problém, u tebe zřejmě také není, takže nezbývá než jedině použít tu mnou zmiňovanou "AutoCzech"

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: Rudolf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-15, 07:39

Kde se dá knihovna AutoCzech stáhnout? Mám také problém s čárkami a háčky.

Rudolf

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-16, 14:41

Knihovna AutoCzech se dá stáhnout na Internetu...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-16, 23:07

myslím, že není úplně DEAD :-)
našel jsem její další verzi, od ... , no ale ten link je tady :-)
[http://radekhulan.cz/item/autoczech-php-vojtecha-semeckeho]
po zadání do googlu jsou k nalezení obě hned na první stránce

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: Rudolf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-17, 10:59

V tomto jsem úplně vedle, kde má ta iconv.so být našel jsem v Apači jenom ,, libapriconv.dll , a to zřejmě není ono. Do kterého adresáře se má eventuelně nahrát AutoCzech.
Díky

PS. používám instalaci php home 2.3.4 s php5

Rudolf

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: StandaF (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-16, 08:38

Kryšpín napsal/a:
-------------------------------------------------------
> myslím, že není úplně DEAD :-)
> našel jsem její další verzi, od ... , no ale ten
> link je tady :-)
>
> po zadání do googlu jsou k nalezení obě hned na
> první stránce


Ahoj, nikde jsem nenasel jak se to instaluje... stahnul jsem soubor autoczech.txt a nevim co s tim. Diky za radu!!

Hmm.. tak sorry, ja ani nevim jak na rss, myslel jsem, ze to je na cestinu vseobecne - plati ta cestina na cele phprs?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava StandaF v 16.08.2006 08:42.

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: pasik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-30, 07:36

Cau vim ze temat o cz je tu spousta proto jen pouziji tento. Nez sem se zeptal cetl sem navod ;)))

Muj problem je nasledujici:
Zmenil jsem webhosting .. stranky v phprs ktere bezeli na tom puvodnim byli na databazi v kodovani latin2 na tom novem jsem tedy loznul databazi se stejnym kodovanim a importoval obsah. stranky fungovali ale nefungovala cestina tak jsem dle rad v navodu z techto stranek udelal par kroku (odmazal v configu dole ty komenty) a stranky se zacali spravne zobrazovat v cestine problem je ze v adminovi to stale nefacha hlavni menu ano ale kdyz tam odliknu nejakou polozku popisy atd jsou stvereckovane nevite co s tim ?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava pasik v 30.07.2007 07:37.

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: Rudolf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-31, 07:59

Problém je asi v kódování phprs. Je potřeba zvolit verzi se správným kódováním. Vyzkoušej si to na locále co to udělá když nainstaluješ jednotlivé verze. Ty čtverečky to muselo dělat už při instalaci na server.

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-10, 11:03

Tak jsem také narazil na problém českých znaků v rss. Také se nozobrazují háčky a čárky. Navíc jsem zjistil, že z některých zdrojů je to v pohodě (tedy přesněji pokud je zdroj web na phpRS), ale zdroj, který potřebuju už v pořádku není. Hledal jsem na fóru odpověď, ale marně. Ještě doplním, že jsem použil RSS v2.9.2.
Doplněno:
Stále se s tím potýkám, ale bez správného výsledku.
Zdroj je kódovaný iso-8859-2, web mi běží na windows-1250. Pokud se podívám ne server na stažená data, tak ta v požádku NEJSOU, ukazuje to kódování "us-ascii" a chybí háčky a čárky.
Co ještě mohu zkusit, jak dál postupovat?

Díky

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava Zdenda v 16.01.2008 15:52.

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-23, 05:45

Problém českých znaků stále přetrvává a už mě nenapadá co dál zkusit.
Zjistil jsem, že asi nefunguje jen jeden konkrétní zdroj. Jiný funguje a oba jsou v kódování <?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-2" ?>. Když jsem si prohlížel výstupy xml v prohlížeči, žádný rozdíl jsem nenašel, tak mi vůbec není jasné, že jeden je OK a druhý ne. Poradťe prosím někdo jak dál.

Díky

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-24, 19:16

ho'ď mi odkaz ne ty weby, které ti nejedou česky...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-25, 12:47

Jedná se mi o tento zdroj: [http://www.ods.cz/zpravy/rss.php]

Zkoušel jsem i nějaký jiný náhodně nalezený se stejným kódováním a ten fungoval.
Děkuji

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-25, 20:11

tak mě jede naprosto OK skrzevá AutoCzech

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-26, 10:27

A můžeš prosím podrobně popsat, jak ten AutoCzech použít. Není mi to jasné.

Děkuji

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-26, 13:21

používám modul RSS v.2.9.2.
do rss.php stačí na začatku includovat zmiňovaný AutoCzech. Stačí "include_once", ale doporučuji nejdřive použít "require", teň alespoň ze začátku zařve chyby a zastaví script.

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: Zdenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-10, 20:40

Tak ještě znovu diakritika. Dělal jsem další pokusy a došel jsem k tomuto:
jeden a tentýž zdroj na některém hostingu nefunguje a na některém ano. Kupodivu na placeném pes.cz
se diakritika nezobrazuje a na free ic.cz to funguje bez problémů. Stejný zdroj zkoušel i JanVar na svém webu a tam to také fungovalo. Používám RSS v 2.9.2. bez úprav.
Už jsem kontaktoval admina, ale stále asi nechápou o co mi jde, protože jejich odpovědi jsou nějaké divné.
V čem může být problém, co mám po adminovi chtít, co zkontrolovat?

--------------
Zdeněk
www.moskyt.net

Re: háčky a čárky v syst. bloku RSS
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-17, 00:36

JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
> do rss.php stačí na začatku includovat zmiňovaný
> AutoCzech. Stačí "include_once", ale doporučuji
> nejdřive použít "require", teň alespoň ze začátku
> zařve chyby a zastaví script.
> ---------------------


tak jsem to zkusila, ale po includování AutoCzech mi to vyhodí hlášku:


Stránku XML nelze zobrazit
Vstup XML nelze zobrazit pomocí šablony stylů XSL. Opravte tuto chybu a klepněte na tlačítko Aktualizovat, nebo akci zopakujte později.
--------------------------------------------------------------------------------
V dokumentu XML je povolen pouze jeden element na nejvyšší úrovni. Při zpracování prostředku [http://www.zviretnik.com/rss.p]...

<b>Warning</b>: main(autoczech.php) [<a href='function.main'>function.main</a>]: failed to open str...




dodávám, že mám phpRS 2.8.1 a jelikož tam je přímo rss.php, tak jaksi předpokládám, že není potřebný nějaký další plugin nebo něco... to píšu proto, že jsem tady při hedání pročetla např. i [http://www.phprs.net/forum/read.php?18,24877] - ale tady toto téma je novější

(co je to "reqiure" nebo jak a kam to dát, nevím - pokud teda je to opravdu třeba)



P.S.
teď už to tam neuvidíte, smázla jsem to (prozatím?) - ale vylezou tam v poli Description, kde je začátek článku, takové ty strašné UTF kódy :-(

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.