Inzerce : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně inzerce?
phpRS - redakční a informační systém
Instalace inz. systému
Zaslán uživatelem/kou: aldo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-17, 14:54

Dobrý den,
nainstaloval jsem si IS 3.0 jen tak na zkoušku a nějak tomu nerozumím.
Nechybí v instalaci nějaké soubory. Třeba nejdou nahodit bloky menu a jiné. prostě se nezobrazuji. Dále když dám inzerát ručně přes admina, tak se v bloku inzeráty ukáže, ale odkazuje na adresáře, které vůbec neexistují a ve staženém souboru nebyly. Prostě tomu nerozumím, kde je chyba. Jediné co mě napadá jsou chybějící adresáře.

Re: Instalace inz. systému
Zaslán uživatelem/kou: cesir (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-18, 08:12

Dobrý den,
mám naprosto stejný problém.Nutno podotknout,že inzerci testuji zatím na localhostu.Nemůže to v tomto případě souvisez s .htaccess?Podotýkám,že nastavení cest,rootu apod. jsem zkoušel milionkrát.Také soubory a adresáře z distribuce jsem nakopíroval přímo do rootu a najednou začal systém odkazovat na adresář "inzerce".Toto jsem opravil v .htaccess ale dál nějak tápu.

Re: Instalace inz. systému
Zaslán uživatelem/kou: cesir (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-18, 08:57

Úplně stejný problém jako mám já jsem našel na [http://www.sozo.sk/phprs/inzertnisystem.php].

Re: Instalace inz. systému
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-18, 11:19

mod_rewrite, .htaccess, base href + čítaj návod na inštaláciu
debata o tom bola tu: [http://www.phprs.net/forum/read.php?15,32528]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 18.09.2008 11:22.

Re: Instalace inz. systému
Zaslán uživatelem/kou: aldo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-18, 21:06

To pa3k - to je všechno pěkné, ale já tomu prostě nerozumím. Sem tady něco přečetl ale moudrý z toho nejsem a nevím jestli nějaké mnou přečtené řeení je to co mi pomůže. Zkouším to ale výsledek žádný. prostě všechny odkazy z inzertních bloků miě přesměrují na eror mého provajdra že stránka neexistuje. Nevím jestli je třeba chba na servru nebo někde u mě. Asi u mě :o)))
Prostě jsem v koncích a nevím kudy kam. Nejdou odkazy a nejde CSS. Možná to bude v tom .htaccess souboru. Jestli tam mám něco přepsat nebo ne? Prostě nevím a návod to neřeší. Tam jsem udělal vše co se po mě chtělo.
Výsledek je tu
[http://www.horskesporty.cz/test/inzertnisystem.php]
Kdyby jste věděli co s tím, byl bych vděčen.

aldo
www.horskesporty.cz
www.jaxa.cz

Re: Instalace inz. systému
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-18, 21:24

hoď sem obsah .htaccess

Re: Instalace inz. systému
Zaslán uživatelem/kou: aldo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-19, 08:33

To je právě to. Je originál jak jsem ho stáhnul. Prostě nevím co s tím.
----------------------------------------------------------------
RewriteEngine On

# Doplnění lomítka na konci URL

RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.[[:alnum:]]+$
RewriteRule ^(.+[^/])$ /$1/ [R=301]

# Podmínky

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteRule ^aktivace-inzeratu/$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=aktivace-inzeratu [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/(([0-9]+)-[^/]+)?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&id_inz=$2 [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/(strana-([0-9]+))?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&strana=$2 [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/([^/]+-([0-9]+))?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&id_kat=$2 [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/([^/]+-l([0-9]+))?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&lokalita=$2 [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/([^/]+-l([0-9]+))?/(strana-([0-9]+))?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&lokalita=$2&strana=$4 [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/([^/]+-([0-9]+))?/(([0-9]+)-[^/]+)?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&id_kat=$2&id_inz=$4 [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/([^/]+-([0-9]+))/(strana-([0-9]+))?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&id_kat=$2&strana=$4 [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/([^/]+-([0-9]+))?/([^/]+-([0-9]+))?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&id_predka=$2&id_kat=$4 [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/([^/]+-([0-9]+))?/([^/]+-([0-9]+))?/(([0-9]+)-[^/]+)?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&id_predka=$2&id_kat=$4&id_inz=$6 [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/([^/]+-([0-9]+))?/([^/]+-([0-9]+))?/(strana-([0-9]+))?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&id_predka=$2&id_kat=$4&strana=$6 [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/nabidka/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&id_typ=1 [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/nabidka/(strana-([0-9]+))?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&id_typ=1&strana=$2 [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/poptavka/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&id_typ=2 [L,QSA]
RewriteRule ^inzerce/poptavka/(strana-([0-9]+))?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=inzerce&id_typ=2&strana=$2 [L,QSA]
RewriteRule ^novy-inzerat/$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=novy-inzerat [L,QSA]
RewriteRule ^moje-inzeraty/$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=moje-inzeraty [L,QSA]
RewriteRule ^odhlaseni/$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=uprava-inzeratu&odhlaseni=1 [L,QSA]
RewriteRule ^pravidla/$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=pravidla [L,QSA]
RewriteRule ^prodlouzeni-inzeratu/$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=prodlouzeni-inzeratu [L,QSA]
RewriteRule ^uprava-inzeratu/?(vymazani-obrazku-([0-9]+))?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=uprava-inzeratu&id_del_obr=$2 [L,QSA]
RewriteRule ^vyhledavani/$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=vyhledavani [L,QSA]
RewriteRule ^vyhledavani/(strana-([0-9]+))?/?([^/]+)?/?([^/]+)?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=vyhledavani&strana=$2&hledtext=$3&dalsi=$4 [L,QSA]
RewriteRule ^vymazani-inzeratu/$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=vymazani-inzeratu [L,QSA]
RewriteRule ^zaslani-zapomenuteho-hesla/([^/]+)?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/inzertnisystem.php?page=zaslani-zapomenuteho-hesla&emailadr=$1 [L,QSA]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Instalace inz. systému
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-19, 20:10

{DOCUMENT_ROOT} je koreňový adresár webu, teda v tvojom prípade: [http://www.horskesporty.cz/] Chybu by som hľadal práve tu. Skús odzálohovať .htaccess a nahraď string {DOCUMENT_ROOT} za {DOCUMENT_ROOT}/phprs alebo to zmeň natvrdo {DOCUMENT_ROOT} na adresu.

Re: Instalace inz. systému
Zaslán uživatelem/kou: aldo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-20, 19:24

@pa3k - díky , inzerce se rozjela co se funkčnosti týče. Ještě musím zprovoznit CSS, Nenačítá to styl. Popátrám a jestli nebudu vědět jak dál, skusím se zeptat. S tím .htaccess nemám zkušenosti. Grafiku bych mohl zvládnout.

Re: Instalace inz. systému
Zaslán uživatelem/kou: aldo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-20, 22:23

Takže už jsem to celkem rozhýbal díky téhle diskusi. Ještě bych měl takovou maličkost.
V IE mi jede přidávaní inzerátu bez problému, ale ve Firefoxu se mi ukáže jen nadpis a tabulka pro přidání inzerátu nikde. Nevíte co by to mohlo být? To jsou takové špeky, kde končí mé znalosti.
Jo, ještě se mi nenačítá pozadí na menu INZERÁTY/NABÍDKA/POPTÁVKA. To si myslím časem vyřeším sám, ale kdyby někdo znal řešení, tak se samo zlobit nebudu. :o))

Re: Instalace inz. systému
Zaslán uživatelem/kou: aldo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-21, 12:43

Tak ten problém s firefoxem nebude v systému ale v nastavení daného prohlížeče neboť na druhém počítači mi to bez problému jede.

Re: Instalace inz. systému
Zaslán uživatelem/kou: aldo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-23, 08:54

Problém s instalaci i s layoutem vyřešen. Kromě htaccess kterému fakt nehovím, je to vše o velkém zamyšlení, teda pro nás co jsme tak trochu out a s těmito taškařicemi se zabýváme jen sporadicky, když se zbyčíme a chceme rozšířit web. :o))
Jinak IS je super věc, ale řekl bych, že dost komplikovaná a nebylo by špatné od autora, kdyby trochu více popsal instalaci a možné problémy s ní. Hlavně pro nás LAMY.

Mám ještě jedem problémek. Kdyby mohl někdo zainteresovaný odpovědět:
Ani ve FF ani v IE se mi nezobrazuje nápověda při vyplňování nového inzerátu. To "I" v kolečku nefunguje..... a zase nevím kde se mám vrtnout. Prošel jsem vše co znám a chybu jsem neviděl. Podle mě je to nějaký java skript a tomu nerozumím.
Není to tragická záležitost, když to nevyřeším, tak to prostě nebude fungovat :o))

Re: Instalace inz. systému
Zaslán uživatelem/kou: gord007 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-28, 19:54

Zdravím, omlouvám se že jsem tu dlouho nepsal..
Takže k problému co jste ještě nevyřešil...
1) v hlavičce je cesta k souboru se skripty /function.js... takže stačí dát /test/function.js - toto řeší problém se zobrazením nápovědy
2) nejde Vám greybox.. problém je v tom, že v hlavičce odkazujete na soubory AJS a AJS_fx, ale na soubory jste nahrál s malými písmeny... proto stačí přejmenovat na ajs a ajs_fx a mělo by to jít..

[http://www.rozsec.cz] - [http://www.czechppm.cz]



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.