CKeditor : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně CKeditoru/FCKeditoru pro phpRS?
phpRS - redakční a informační systém
doplnenie pevnej medzery do Symbolov
Zaslán uživatelem/kou: intranet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-28, 11:17

v položke Výber špeciálneho znaku mi chýba symbol pevnej medzery ( ), alebo ho tam nevidím, ako ho tam doplniť?

Re: doplnenie pevnej medzery do Symbolov
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-28, 17:31

Nie je to to to čo chceš ale snáď pomôže toto: na vloženie nezalomiteľnej medzery sa dá použiť klávesa TAB, v konfigu sa dá nastaviť počet medzier na jedno stlačenie, FCKConfig.TabSpaces = 4 ;

Re: doplnenie pevnej medzery do Symbolov
Zaslán uživatelem/kou: intranet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-29, 09:02

Vďaka za tip. Keď nič iné nepomôže, tak to asi takto budem musel poriešiť - kvôli autorom a redaktorom.
Dopátral som sa k tomu, kde je možné doplniť prípadné ďalšie znaky, je to v súbore fck_specialchar.html .
Skúsil som tam pridať to moje   alebo aj   no stále mi to do textu hodí len obyčajnú medzeru :(
Nedá sa to nejako "oblbnúť"? Mne už totiž nič nenapadá, iba ak administráciu spustiť v Opere, kde mi fckeditor nebeží a tam to podľa svojej požiadavky do daného textu doplniť.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava intranet v 29.01.2008 09:03.

Re: doplnenie pevnej medzery do Symbolov
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-29, 13:44

skús SHIFT + medzerník

Re: doplnenie pevnej medzery do Symbolov
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-29, 13:56

zdá sa že to nefunguje na 100% našiel som k tomu toto: [http://www.fckeditor.net/forums/viewtopic.php?f=6&t=6925&p=18444&hilit=insert+%26nbsp%3B#p18444]
zdá sa že vkladanie nezalomiteľnej medzery už potrebovalo viac ľudí:
[http://www.fckeditor.net/forums/viewtopic.php?f=6&t=7778&p=20626&hilit=insert+%26nbsp%3B#p20626]

ešte je tu možnosť napísať si plugin a pre vloženie "non break space" použiť vlastné tlačítko
[http://www.fckeditor.net/forums/viewtopic.php?f=6&t=1581&p=3884]

Re: doplnenie pevnej medzery do Symbolov
Zaslán uživatelem/kou: intranet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-29, 14:03

SHIFT + medzerník nefunguje.
Trochu som prebehol tie odkazy, anglicky neviem až tak dobre, ale asi to pôjde jedine cez to tlačítko.
Teraz riešim iné, no skúsim ešte "polaborovať" čo to robí keď tú pevnú medzeru vložím v Opere a potom to pozriem v Mozille.
Každopádne ďakujem.

EDIT: zdá sa, že fckeditor ju jednoducho ignoruje, alebo nepozná - stále tam dá len obyčajnú medzeru, takže zatiaľ neviem ako ho "oblbnúť", snáď len to tlačítko. Zaujímavé je že pevné medzery, ktoré sú do textu vložené napr. u mňa v Opere (šlo by to asi aj cez databázu), tak tie nechá na pokoji tak ako sú. Vyskúšal som aj skopírovanie (pevnej) medzery v Mozille, no to nepomôže - vloží tam len obyčajnú medzeru (nevedel som ako to zoberie, či kopíruje to čo tam naozaj je, alebo?, ale skúška ukázala, že každú medzeru považuje len za obyčajnú).



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava intranet v 29.01.2008 14:16.

Re: doplnenie pevnej medzery do Symbolov
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-29, 22:18

Mne SHIFT+SPACE (skús buchnúť do medzerníka dvakrát) v 2.5 a 2.5.1 funguje OK (gecko), skús to a pozri zdroják: [http://www.fckeditor.net/demo] vkladá tam ale aj normálnu medzeru - a to nie je to, čo by som od toho očakával.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 29.01.2008 22:19.

Re: doplnenie pevnej medzery do Symbolov
Zaslán uživatelem/kou: intranet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-30, 07:04

Pri "dvoj a viacnásobnej" medzere to už   dáva, no myslím si, že je to kvôli tomu, aby prehliadače správne zobrazili počet medzier. Lenže to tento problém nerieši, pretože aj keď poslednú medzeru zmažem, tak stále sa tá predposledná zmení na obyčajnú....keď si na to nájdem čas, tak asi skúsim to tlačítko - až to bude funkčné, tak tu zverejním potrebnú úpravu. Nie som totižto nejaký "lingvista" a zo Slovenčiny som mával trojky (fakt), ale nemám rád, keď je na konci riadku predložka, alebo rozhodené čísla, a pod. Layout mám s pevnou šírkou.

Re: doplnenie pevnej medzery do Symbolov
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-30, 13:59

Presne tak, toto zobrazovanie "sirotkov" na konci riadku je typografická ohavnosť, ja to riešim manuálnym vložením   to textu tak, že v FCK prepnem tlačítkom na zdroj.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 30.01.2008 21:12.

Re: doplnenie pevnej medzery do Symbolov
Zaslán uživatelem/kou: intranet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-30, 14:28

Do prčííííc, ja som ale magor, ospravedlňujem sa, ale do teraz som ani raz neklikol na tú ikonku Zdroj. Tak to aspoň z časti vyrieši môj problém (teda ja som si s tým vedel hoci len obklukou rady, ale ostatní už nie), všetkých tu teraz naučím ako tam tú pevnú medzeru vložia.

Vďaka pa3k!!!!

PS: Tak to dopadne, keď tu robím tristo vecí naraz (momentálne som okrem iného dokončil integráciu a nastavenie lightbox do phpRS).



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.