CKeditor : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně CKeditoru/FCKeditoru pro phpRS?
phpRS - redakční a informační systém
FckEditor Browser(UTF8) a diaktrika(CP1250) v nazvech souboru/dir = ERROR
Zaslán uživatelem/kou: Tempik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-22, 16:40

Ahoj vsem
Zkousim vse co se da, ale ne a ne najit problem ani radu na netu.
Pouzivam FCKEditor v kodovani UTF-8 a kdyz chci pridat soubor skrz "Insert Link", tak pri nacitani FCK Browseru mi to vyhodi chybu, ze server vratil neplatny XML format.
Vse je nastaveno OK(cesta), vim, ze to dela diaktrika v souborech ci adresarich, ktere se snazi BROWSER nacist.
Misto hacku totiz FCK nacita "paznaky" a pokud zase vytvorim novy adresar s diaktrikou primo skrz FCK Browser, tak zase WIN ukazuji "paznaky":-(

Nevite jak upravit FCK a jeho Browser aby nacital strukturu adresaru a souboru i s diaktrikou CP1250?

Diiiky moc



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava Tempik v 22.10.2007 21:56.

Re: FckEditor Browser(UTF8) a diaktrika(CP1250) v nazvech souboru/dir = ERROR
Zaslán uživatelem/kou: Tempik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-23, 10:04

Nikdo nema takovy problem s UTF-8 verzi? Vsem nacita stromovou strukturu vpohode ikdyz obsahuje diaktriku ci special chars v CP1250???

Diky za jakekoliv info

Re: FckEditor Browser(UTF8) a diaktrika(CP1250) v nazvech souboru/dir = ERROR
Zaslán uživatelem/kou: Tempik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-23, 14:19

Tak jsem prisel na soubor util.php a jeho funkci

function ConvertToXmlAttribute( $value )
{
return htmlspecialchars( $value ) ;
}

Bohuzel toto mi prevede jen nektere preddefinovane znaky do HTML entit a navic v kodovani ISO-8859-1, takze nepouzitelne.
Proto jsem fci upravil na

function ConvertToXmlAttribute( $value )
{
return Win2utf_encode( $value ) ;
}

Fce Win2utf_encode mi prevede CP1250 na UTF-8, takze uz mi nenaskoci zadna chyba, dokonce se mi zobrazi adresare s diaktrikou, jen kdyz na ne kliknu, odkaze me to jinam. Takze asi nekde opet musim provest decode z UTF-8 do CP1250.
Takto me to odkaze do prazdneho adresare kde se neda delat nic=pri vytvoreni adresare mi hodi access denied a navic v tom adresari by mel videt dalsi soubory, ale nevidi.
Proto predpokladam, ze se snazi nacist cestu, ktera neexistuje(diky konverzi z CP1250 do UTF-8)

Neporadite kde dal hledat???
To vam vsem ostatnim FCKEditor a jeho browser nacita hacky a carky bez problemu???????

Diky moc

EDIT:
fci jsem upravil na
htmlspecialchars(Win2utf_encode( $value ), UTF-8 ) ;
aby prevedl jiz UTF-8 retezec na html entity formatu UTF-8 a ani to nepomohlo:-(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Tempik v 23.10.2007 14:24.

Re: FckEditor Browser(UTF8) a diaktrika(CP1250) v nazvech souboru/dir = ERROR
Zaslán uživatelem/kou: Tempik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-24, 10:06

To se nikdo nenajde? Nerikejte mi ze nikdo nepouzivate UTF-8 verzi FCKEditoru v PHPRS ci v jinem systemu:-(
Funguje to nekomu normalne i s diaktrikou v adresarich/souborech?
Diky moc za jakekoliv postrehy, zatim to ale vypada, ze nikdo nikdy FCKEditor v UTF-8 ani nevidel, ze ani nikdo nepise, ze by mu to fungovalo normalne bez jakehokoliv zasahu:-((

Jeste jednou diky, snad bude za co:-)

Re: FckEditor Browser(UTF8) a diaktrika(CP1250) v nazvech souboru/dir = ERROR
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-24, 17:21

Tempik napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ...
> Funguje to nekomu normalne i s diaktrikou v adresarich/souborech?
> ...

IMHO nemá diakritika v názvech co pohledávat! Toť pouhý úlet D'Billa Gatese...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: FckEditor Browser(UTF8) a diaktrika(CP1250) v nazvech souboru/dir = ERROR
Zaslán uživatelem/kou: Tempik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-24, 23:51

Naprosty souhlas, jen bohuzel v tomto pripade je podpora diaktriky nutna viz vysvetleni zde:
[http://www.phprs.net/forum/read.php?2,29587]

Jinak jsem to uz vyresil.
Pouzil jsem ICONV misto rucne napsane konverze, upravil par radku nekolika souboru v adresari CONNECTORS/PHP a BROWSER/DEFAULT a uz mi vytvari ciste/klikatelne UNC cesty i s diaktrikou:-)))
Konecne, uff...

Pochybuji zeby nekdo potreboval takovou upravu, ale muzu pripadne popsat veskere zmeny, kdo by chtel prochazet skrz FCKEditor adresarovou strukturu, ktera obsahuje specialni znaky ci diaktriku, nic jinemu mu asi nezbude protoze jinak FCKEditor spadne jak narazi pri prostupovani slozkami na nejaky file/dir s diaktrikou, kdyz se clovek snazi treba nalinkovat soubor, pridat image atd.

Jinak zkousena jak posledni stable 2.4.3 tak i 2.5beta a obe vyhodi chybu pokud narazi na ne UTF-8 znak(napr. CP1250 diaktrika v souboru)




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 25.10.2007 21:10.

Re: FckEditor Browser(UTF8) a diaktrika(CP1250) v nazvech souboru/dir = ERROR
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-25, 21:12

Jané, popis sa určite hodí, ak si nájdeš čas to sem hodiť myslím, že to bude fajn.

Re: FckEditor Browser(UTF8) a diaktrika(CP1250) v nazvech souboru/dir = ERROR
Zaslán uživatelem/kou: Tempik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-11-07, 00:43

Takze prikladam slibenou upravu:
fckeditor\editor\filemanager\browser\default\frmresourceslist.html
Radek 90 upravit z: "window.top.opener.SetUrl( encodeURI( fileUrl ) ) ;" na "window.top.opener.SetUrl( fileUrl ) ;"
Pro UNC cesty neni dobre zakodovavat specialni znaky, takze "encodeURI" zrusime.

fckeditor\editor\filemanager\connectors\php\basexml.php
Radek 56, zde nahradit fci "ConvertToXmlAttribute" za "ConvertToXmlAttribute2" viz nize:
echo '<CurrentFolder path="' . ConvertToXmlAttribute2( $currentFolder ) . '" url="' . ConvertToXmlAttribute2( GetUrlFromPath( $resourceType, $currentFolder, $command ) ) . '" />' ;

fckeditor\editor\filemanager\connectors\php\commands.php
Zde prepsat radek 28 a 57 na toto:
$sServerDir = ServerMapFolder( $resourceType, iconv('UTF-8','CP1250',$currentFolder), 'GetFolders' ) ;
Puvodni kod byl: $sServerDir = ServerMapFolder( $resourceType, $currentFolder, 'GetFolders' ) ;

fckeditor\editor\filemanager\connectors\php\util.php
Upravit fci ConvertToXmlAttribute, radek 50 z "return ( utf8_encode( htmlspecialchars( $value ) ) ) ;" na "return ( htmlspecialchars( iconv( 'CP1250', 'UTF-8', $value ), UTF-8 ) ) ;"
Navic vytvorit kopii puvodni fce "ConvertToXmlAttribute" a prejmenovat ji na "ConvertToXmlAttribute2"
Puvodni radek "return ( utf8_encode( htmlspecialchars( $value ) ) ) ;" zmenit na "return ( htmlspecialchars( $value, UTF-8 ) ) ;"

Cisla radku a uvedeny kod je z FCKEDITORu verze 2.5b, ale je temer totozny s verzi 2.4.3
Jen fce ConvertToXmlAttribute vypada ve v2.4.3 trosku jinak.
Zde hledejte radek 39 a kod "return htmlspecialchars( $value ) ;" a zmenit na "viz vyse"
Navic cesty se lehce lisi, starsi verze ma soubory ulozeny v "fckeditor\editor\filemanager\browser\default\connectors\php\"

Tot vse, po teto uprave jiz FCKEditor nevyhodi chybu kdyz pri vkladani IMAGE ci LINKu narazi na nejaky nestandartni znak(napr. diaktrika)

Snad to nekomu pomuze:-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Tempik v 07.11.2007 00:45.

Re: FckEditor Browser(UTF8) a diaktrika(CP1250) v nazvech souboru/dir = ERROR
Zaslán uživatelem/kou: mkonecny (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-22, 18:20

dík, vypadá že funguje...

Re: FckEditor Browser(UTF8) a diaktrika(CP1250) v nazvech souboru/dir = ERROR
Zaslán uživatelem/kou: mkonecny (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-22, 19:37

jednou z moznosti je taky odstranit diakritiku uz pri uploadu souboru, ja jsem to udelal takto:

v souborech commands.php a upload.php jsem radek
$sFileName = $oFile['name'];

zmenil na
$sFileName = iconv("utf-8", "us-ascii//TRANSLIT",html_entity_decode($oFile['name'],ENT_QUOTES,"utf-8"));

snad to nekomu pomuze, bavim se tim uz od obeda.. :-|

Re: FckEditor Browser(UTF8) a diaktrika(CP1250) v nazvech souboru/dir = ERROR
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-08, 20:23

mkonecny napsal/a:
-------------------------------------------------------
> jednou z moznosti je taky odstranit diakritiku uz pri uploadu souboru, ja jsem to udelal takto:
>...

naprosto dokonalé řešení!

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.