CKeditor : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně CKeditoru/FCKeditoru pro phpRS?
phpRS - redakční a informační systém
FCKeditor a opera
Zaslán uživatelem/kou: Gigabit (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-30, 20:10

Nevíte někdo proč fckeditor nefaka opeře?A nevíte jak to opravit? please HELP!

Re: FCKeditor a opera
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-31, 00:17

Náhodou vieme. Pretože Opera je slabota (aj) čo sa podpory JavaScriptu týka. Pre novšie verzie opery (tuším 9 a viac) aby ale FCK editor fungovať mal. Treba mu ale pomocť v konfigurácii - je tam tuším nejaká voľba, ktorá zapína FCK aj v opere. Hľadaj "Enable opera" alebo niečo na ten spôsob. Problém ale je, že pri zapnutí to tam pustí aj verzie opery ktoré to nezvládnu a asi zhovadia vzhľad a funkčnosť administrácie.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 31.12.2006 00:39.

Re: FCKeditor a opera
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-12-31, 00:38

Takže, nájdi súbor fckeditor.js a nastav:
this.EnableOpera	= true ;		// This is a temporary property, while Opera support is under development.

podpora Opery je experimentálna, FCKeditor nemusí fungovať úplne správne. Moje skúsenosti s deviatkovými verziami Opery s novým FCKeditorom sú pri tomto nastavení vcelku pozitívne. Operu moc nepoužívam ale kamoš s Operou spravuje jeden web s FCK a zatiaľ si na nič nesťažoval. Je pravda, že Opera je z hľadiska vývojára dosť nevypočítateľný prehliadač - hlavne čo sa podpory CSS a DHTML týka. Každá verzia sa môže chovať trocha odlišne a väčšinou ju treba hackovať horšie ako zastaralý MSIE. Proste práca navyše. Niekedy mám pocit, že pre to mizerné percento to ani za tú "optimalizáciu" nestojí.

Re: FCKeditor a opera
Zaslán uživatelem/kou: aggi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-17, 12:25

Mě Opera dělá při zapnutí problémy - lišty s tlačitky se v obou oknech načtou pod sebe v každém okně asi 10x.
netuší někdo kde by mohla být chyba??

Re: FCKeditor a opera
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-17, 12:45

> Mě Opera dělá při zapnutí problémy - lišty s tlačitky se v obou oknech načtou pod sebe v každém okně asi 10x. Verzia FCK? Verzia Opery? Spôsob inicializácie FCK?

Gigabit:
dnes som sa stretol s tým, že nová verzia FCKeditora 2.3.2 sa nepodarila v Opere 9 inicializovať. Problém som vyriešil vypnutím kontroly browseru.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.