CKeditor : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně CKeditoru/FCKeditoru pro phpRS?
phpRS - redakční a informační systém
Problem s vytvarenim slozek ve FileManageru
Zaslán uživatelem/kou: JanPetr (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-05, 12:04

Zdravim,

zdarne se mi podarilo rozchodit FCK editor, zustava mi vsak jediny problem a to sice vytvareni slozek ve FileManageru. FCK editor je nastaveny tak, ze uklada obrazky do \data\images, pokud ale v tomto adresari vytvorim slozku pres FCK FileManager, nedari se mi do ni zapsat. Pri uploadu obrazku do takove slozky se vse tvari, ze funguje, po skonceni uploadu je ale slozka opet prazdna a pokud chci v teto slozce vytvorit dalsi slozku, FCK napise, ze nemam do teto slozky pristup. Pokud ovsem tyto slozky vytvorim pres totalcommander a nastavim jim atribut 777 (FCK vytvari slozky s timto atributem automaticky), tak do nich mohu pres FCK bezproblemu zapisovat.

Diky za rady

Jan Petr

Re: Problem s vytvarenim slozek ve FileManageru
Zaslán uživatelem/kou: intranet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-21, 00:22

Mam na jednom serveri rovnaky problem, pricom na inom to slo v pohode.
Naozaj nikto nevie kde je problem?
Dakujem
S

Re: Problem s vytvarenim slozek ve FileManageru
Zaslán uživatelem/kou: intranet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-21, 14:38

Stará pravda praví: Musíme si pomáhať!
Takže, dopátral som sa k tomu, že to "spôsobuje" nastavenie Safe mod: On, čiže "tudy cesta nevede" a ako to poriešiť aby to fungovalo automaticky cez ftp funkcie, tak to nemám zdání, žiaľ.
Ďakujem páni :)

Re: Problem s vytvarenim slozek ve FileManageru
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-03, 21:25

intranet napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Stará pravda praví: Musíme si pomáhať! Takže, dopátral som sa k tomu, že to "spôsobuje"
> nastavenie Safe mod: On, čiže "tudy cesta nevede" a ako to poriešiť aby to fungovalo automaticky cez
> ftp funkcie, tak to nemám zdání, žiaľ.

co nastavit Safe_mod jen lokálně jen pro ten jeden virt. server

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Problem s vytvarenim slozek ve FileManageru
Zaslán uživatelem/kou: intranet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-03, 21:59

To nie. Z hostingu mi napísali, že je možné Safe_mod vypnúť iba pre celú doménu, a to mi nevyhovuje. Škoda že to nejde iba pre jeden adresár (a jeho podadresáre). Riešením je teda v takomto prípade iba cez FTP a tak som to urobil aj ja. Hosting mi dovoľuje samostatne si navoliť prístupové práva na FTP pre konkrétneho užívateľa, takže ak mu povolím prístup iba do konkrétneho adresára, tak tam hádam "nič nedobabre". Upload súborov je už potom samozrejme možný aj pomocou FileManagera.

Re: Problem s vytvarenim slozek ve FileManageru
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-04, 21:38

ano, je to pro celou doménu, bohužel... :-(
btw strašení s echo file_get_contents("/etc/passwd"); je k ničemu LOL

zatím jsem také musel vypnout Safe_mod pro jednu z domén, kde uživatelé používají FCK...
jen je mi divné, že všechny manuály hovoří o "move_uploaded_file", jak jsem projížděl skripty, tak move_uploaded_file je použit, soubory jsou poté chmod-ovány a stejně to nefunguje (alespoň u mne...)
Nejsem odborník na javascript, ale naděje se nevzdávám, ta umírá poslední, snad na něco přijdu...

nebo někoho něco napadne.... :-))

Doplnění:
hledal jsem a našel....

Riešenia existujú v princípe 3:

1. použiť niektorý z per-user mpm (napríklad mpm_itk), takže skript sa vykoná s právami toho, kto ho tam nahral
2. použiť na vytváranie adresárov FTP funkcie z PHP (pripojiť sa na localhost, vytvoriť adresár, zmeniť práva, odpojiť)
3. vypnúť safe mode (keďže ten je aj tak označený ako zastaralý, v ďalšej verzii PHP má byť odstránený, a navyše namiesto bezpečia poskytuje len jeho ilúziu za cenu rôznych takýchto frustrujúcich problémov) a nasadiť iný spôsob vzájomnej ochrany virtual hostov (napríklad open_basedir)

vím, na hostingu to nejde, ale na vlastním serveru Ano... :-))

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava JanVar v 04.06.2009 22:55.

Re: Problem s vytvarenim slozek ve FileManageru
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-06, 14:44

intranet napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Riešením je teda v
> takomto prípade iba cez FTP a tak som to urobil aj
> ja. Hosting mi dovoľuje samostatne si navoliť
> prístupové práva na FTP pre konkrétneho užívateľa,
> takže ak mu povolím prístup iba do konkrétneho
> adresára, tak tam hádam "nič nedobabre".

Ak niekomu dáš FTP, stačí uplodnúť php script a má plnú kontrolu nad phpRS, súborovým systémom aj databázou.





Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.