CKeditor : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně CKeditoru/FCKeditoru pro phpRS?
phpRS - redakční a informační systém
FCK pro vice uzivatelu?
Zaslán uživatelem/kou: pavel88 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-25, 18:23

pouzivam nejaky fckeditor z roku 2005, novejsi je nekompatibilnim resenim.
a potrebuji pro kazdeho registrovaneho i noveho uzivatele vlastni /userfile/.
jedna se tedy o nastaveni $Config['Enabled'],
$Config['UserFilesPath'] and $Config['UserFilesAbsolutePath'] techto parametru.
nevim ale jak je mam narvat do fckeditor.php, aby byli tyto parametry pro kazdeho uzivatele jine a pritom nebylo spoustu duplicitnich dat.
uz jsem zkousel toho hodne, a porad se mi to nedari. pokud nekdo vi jak na to plz help.

vsem diky pavel

lamu si nad tim hlavu uz 3. den a nevim tak se musim ptat

take nechapu proc tento editor nejede pod operou a taky konquerorem.


Re: FCK pro vice uzivatelu?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-26, 15:35

Pod Operou nejde, pretože Opera má si!t-óznu podporu JavaScriptu. Nová verzia (9) by ale vraj mala chodiť, len to treba v konfigu povoliť, je tam niečo na spôsob $enableopera = false;

Čo sa týka nastavenia premenných podľa konkrétneho usera... Ak by to malo byť systémové riešenie, mali by sa tie premenné naplniť z údajov v userprofile. Napríklad použiť (hash-nuté) prihlasovanie meno. Lenže potom je tu ďalší problém a to ako vytvoriť automaticky adresár pre usera. Na veľa hostingoch vytvorenie adresára v php nespravíš, no ak máš dobrý hosting bez obmedzení, mohol by si to tak spraviť.

Čo sa týka napr. $Config['Enabled'] tam by bolo dobré pridať do tabuľku users pole, podľa ktorého by sa tá premenná nastavovala. V podstate to isté sa dá spraviť aj pre ostatné premenné ktoré popisuješ. Čistejšie a kompatibilnejšie riešenie by bol plugin, ktorý be tieto údaje evidoval v samostatnej tabuľke. V konfigu FCK by stačilo include userprofile.php a v tonto súbore by si už nastavil údaje z databázy podľa aktuálne prihláseného užívateľa.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 26.08.2006 15:38.

Re: FCK pro vice uzivatelu?
Zaslán uživatelem/kou: pavel88 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-27, 00:52

cau,
diky za rady!

problem s vice uzivateli se mi podaril vyresit trochu divnym zpusobem.
zmenou v konfiguracnim souboru, a to na radku na kterem se nachazi neco takoveho:

FCKConfig.LinkBrowserURL = FCKConfig.BasePath + 'filemanager/browser/default/browser.html?Connector=connectors/' + _FileBrowserLanguage + '/connector.' + _FileBrowserExtension +'?parametrs=' + getQueryVariable("parametrs");

kde v promenne parametrs mam ulozene username a jine potrebne udaje. pokud si vsimnes tak v URL jsou pouzite 2x "?" kde 1. oznacuje parametr connector=... a druhy oznacuje parametr toho nacitaneho file.
zkousel jsem si udaje o uzivateli predavat pomoci sesion nebo $_global, coz mi neslo, pravdepodobne, protoze se jedna jine prohlizecove okno.
ono v Javascriptu delat neumim v tech kodech se tak trochu orientuji ale urcite je nedokazu plnohodnotne upravovat.
moje reseni sice resi problem ale pripada mi to URL s dvemi otazniky takove spatne reseni. zkousel jsem hodne zpusobu jak v do connector.php narvat jeden nebo vice parametru nebo promennych, ale na nic lepsiho a funkcniho jsem neprisel. podotykam ze vkaldat vice jak jeden parametr neni mozne protoze kazdy dalsi zacinajici & se uz nevstahuje k tomu souboru.

taky me trochu prekvapilo ze mam li jakouliv chybu v souboru connector.php tak se mi zadne upozorneni nevypise. casto mi na konci radku chybi strednik cehoz si nevsimnu a hledam chybu nekde v kodu.

nevis co muzu nastavovat v souborech ve slozce filemanager/upload/php/... ?

jak jsi s tymto editorem spokojen pokud ho pouzivas. znas neco lepsiho ? ja jsem prisel s timto nedavno do kontaktu a nenapadlo me ze muze byt neco lepsiho. libi se mi, ze u nej muzu i editovat soubory uploudovat dalsi a pod. ale uz mi tu chybi mazani souboru, nastaveni limitu pro soubory. toto by se dalo zvladnou v PHP, ktere je pro me daleko prijatelnejsi, pro uzivatele by to ale znamenalo dalsi okno pro mazani souboru a slozek.
pak si myslim, ze nejaka ukazovaci lista, ktera sleduje pomer uploudovaneho souboru by nebyla spatna, melo by se to dat resit pomoci JS snad na to nekdy prijdu.

zkousel jsem si nahravat novejsi verze FCK ale ty mi uz nejeli tak jak meli, proste pri pouziti praveho cupliku mysi nebo nejaky seznamovych poli se zobrazil vyber hodne daleko od mysi v pravo dole coz je pro pouziti neprakticke

cau a jeste jednou diky za rady pavel

Re: FCK pro vice uzivatelu?
Zaslán uživatelem/kou: pavel88 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-27, 00:57

jeste jsme si ted vzpomel na problem s nazvy slozek s ceskou diakritikou, vytvorit nazev napr Kréta jde ale do něj už vložil jakoukoliv fotku nelze. dříve jsem tento problem řešil na mé fotogalerii zde byl s tímto taky problém, taksamo byl problém při používaní na Linux serverech, tkaže nakonec to je vyřešeno pro oba problémy.

myslite, že bude na diakrituky stačit nějaké řešení a to pouze v PHP kodu ? nejlépe v souboru connector.php

dik pavel

Re: FCK pro vice uzivatelu?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-27, 04:01

Na upload a správu obrázkov používam plugin iBrowser. Dá sa nakonfigurovať aj dynamické umiestnenie adresára so súbormi.

Re: FCK pro vice uzivatelu?
Zaslán uživatelem/kou: pavel88 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-27, 10:39

cau, celkem pekny plugin ten iBrowser a imanager, ale mam trochu problem s integraci. nevim do ktereho souboru mam tyto pluginy "prihlasit". docetl jsem se neco takoveho "File: editor_plugin.js" ale to se mi nejak nezda ze by stacil vytvorit jeden soubor, ale kde ?
dik pavel

Re: FCK pro vice uzivatelu?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-27, 10:51

fckconfig.js

FCKConfig.Plugins.Add( 'ibrowser') ;

FCKConfig.ToolbarSets["MyImage"] = [
['Source','ibrowser']
] ;

FCKeditor očakáva plugin v adresári editor/plugins/

Myslím, že tento plugin už implementoval do FCKeditoru lukas a dal ho myslím aj niekde na stiahnutie. [http://www.phprs.net/forum/read.php?14,16576,17424]

Re: FCK pro vice uzivatelu?
Zaslán uživatelem/kou: pavel88 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-27, 14:50

pa3k: mnohokrat diky! uz jsem to rozjel ted uz to bude jen o nastaveni.

a taky vymyslet jak ten plagin poustet zase se svymi parametry abych mohl mit pro kazdeho uzivatele zase vlastni cesty k adresarum obrazky atd.

znas jeste nejake dobre pluginy do FCK ?

diky pavel

Re: FCK pro vice uzivatelu?
Zaslán uživatelem/kou: pavel88 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-27, 23:14

cau,
nejak nemuzu rozjet ani ibrowser nebo imanager v obou pripadech mam stejny problem
nejdrive mi to psalo "file does not exist"
tak jsem si ve FAQ nasel, ze potrebuji zmenit jeden parametr
$PHPTHUMB_CONFIG['allow_src_above_docroot'] = true;
takze jsem ho zmenil na TRUE presne jak se ve FAQ uvadi, pak tam psali ze mam zkontrolovat prava pro zapis u file/directory, coz je v poradku.
ale porad mi to pise "not exist" a cestu, pricemz na teto ceste existovat ani nemuze, proste ocekava ten obrazek v PHPthumbs/../right.gif
a pri tom v seznamu je zobrazeny nazev dobre, nahled uz ne. no a kdyz teda do te slozky kde ocekava ten obrazek nahraju tak je na chvili spokojen dokonce to pri ukladani ani nezakrici. ale kdyz si pak necham vyjet src= tak se zase divim proc to hleda zrovna tam [http://127.0.0.1/../right.gif]

pri ulpoudu mi to vraci "An error occured while handling file upload. Please try again.Error: An error occured while handling file upload. Please try again."
ale obrazek se zkopiruje do /temp/

trochu se obavam ze problem muze byt v tomto:
$PHPTHUMB_CONFIG['imagemagick_path'] = 'C:/Program Files/ImageMagick-6.2.5-Q16/convert.exe';

nic takoveho u sebe nemam, je tedy nutne pro funkcnost mit nejaky convert.exe? a co kdyz server pojede treba na linuxu ? to pak budu zase potrebovat jiny convert ?

pripadaji mi ty chyby jako by nekde mel byt problem s cestami, navim ale proc a uz vubec kde jinde je nastavovat nez v config.php

Re: FCK pro vice uzivatelu?
Zaslán uživatelem/kou: mirekk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-24, 10:37

Jako adminovi se mi zobrazují všechny řádky v menu, při přihlášení jako redaktor vidím jen první řádek. Nechá se někde nastavit, aby se i redaktorovi a autorovi zobrazovalo celé menu? Už jsem projel celé fórum, nikde jsem nic nenašel. A v php jsem "uživatel", takže si upravím jen to, k čemu mě někdo dokope. Děkuji moc.

Re: FCK pro vice uzivatelu?
Zaslán uživatelem/kou: mirekk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-24, 11:03

Všechno, co jsem napsal, beru zpět. Naučil jsem se číst readme. Omlouvám se za blbý dotaz.

Re: FCK pro vice uzivatelu?
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-24, 13:33

<OT>
:-))
tohle by mělo pochopit cca 98% useru... ale na druhou stranu, co bych potom dělal... :-)


v každém případě tě vítám mezi ty, co umí číst... :-)))
</OT>

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava JanVar v 24.03.2007 13:34.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.