CKeditor : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně CKeditoru/FCKeditoru pro phpRS?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
FCKeditor pro phpRS 2.8.0 a 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: lukas (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-22, 08:59

Pro ty kdo by měl zájem dal jsem ke stažení integrace FCKeditoru a TinyMCE do nové distribuce phpRS 2.8.0
A protože jsem také převedl můj web na verzi phpRS 2.8.1 a tím pádem jsem předělal i FCKeditor na tuto verzi tak si teď můžete stáhnout tento editor i pro nové phpRS.

Soubory jsou ke stažení na:
[http://www.oldlukas.cz]

Je ke stažení nová verze integrace FCKeditoru. Přidal jsem možnost použití FCKeditoru i v novinkách (samozřejmě je jen na vás jestli to vyžijete) a hlavně nový plugin iBrowser umožňující vkládání obrázků z vámi definovaných adresářů na servru (i pomocí náhledů obrázků). Je to tak ted vhodné pro použití třeba se správcem souborů. Filemanager integrovaný přímo v FCKeditoru se mi totiž nepodařilo nakonfigurovat tak aby procházel mnou definované adresáře :-) a to právě iBrowser umí. Takže stahujte, integrujte, nastavujte a testujte podle své libosti :-)

Konečně jsem se dostal zase po delší době na net tak jsem aktualizoval FCKeditor:

v.1.4 - přechod na FCKeditor_2.4.3 a upravil jsem aarticles.php tak aby při vkládání čláku byl jen jeden panel nástrojů, jež využívají obě oblasti, jak úvod článku tak i tělo. Pokud to měkomu nevyhovuje může se jednoduže vrátit k původní verzi, viz.ruční instalace. Důvodem bylo zrychlení načítíní stránky při pomalejším přípojení. Změnil jsem zobrazování zdrojového kódu, nadále už nevyskakuje v novém okně, ale zobrazí se přímo v textarea





Celkem upraveno 5×. Poslední úprava lukas v 09.11.2007 01:51.

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: Charlie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-03, 19:36

Plugin supr, ale mám problém s Firefoxem. Ve verzi 2.6.5 vše OK, ve verzi 2.8.0 funguje jen v IE (je vidět). Já se bez něj obejdu, ale redaktoři na mě tlačí. Na nic jsem nepřišel. S Tiny je to stejné, IE OK, Firefox bez pluginu. Nepomohlo ani snížení zabezpečení. Ve foru jsou nějaké zmínky o verzi 2.6.5, ale s tou problém nemám. Díky za pomoc

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: lukas (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-03, 22:51

Ja to testoval na 2 nezavyslich pocitacich jak v IE tak v FF a nemel jsem s tim jediny problem. Napis co ti hlasi Konzola JavaScriptu v FF (Nástroje - Konzola JavaScriptu)

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: Charlie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 09:07

Je tam tohle:

Chyba: uncaught exception: [Exception... "Component returned failure code: 0x80070057 (NS_ERROR_ILLEGAL_VALUE) [nsIWebNavigation.loadURI]" nsresult: "0x80070057 (NS_ERROR_ILLEGAL_VALUE)" location: "JS frame :: chrome://global/content/viewSource.js :: viewSource :: line 140" data: no]

ale nemám ponětí, jestli nějak souvisí s FCKeditorem. Odzkoušeno na 2 PC, stejné výsledky.

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 09:25

[http://www.fckeditor.net/]
FCKeditor is compatible with most internet browsers which include: IE 5.5+ (Windows), Firefox 1.0+, Mozilla 1.3+ and Netscape 7+.

Chyba je na tvojom prijímači... tá hláška ma konzole je skôr o nejakej chybe v rozšíreniach.

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: Charlie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 17:52

Vyzkoušeno už na 3 nezávislých PC. 2xWXP, Firefox1.5, 1xUbuntu, Firefox 1.5. Na všech verze pro 265 funguje bez problémů, lišty s tlačítky jsou vidět a funkční. Instalace FCK podle návodu od Lukas bez úprav. Není tam někde nějaký přepínač? Na 2 PC je Java konsole prázná, chyba se týká asi doopravdy pluginu ve FF.

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: lukas (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 19:57

Fakt nevim FCKeditor by mel byt kompatibilni se vsemi prohlizeci jak psal pa3k. Napada me jeste jedna vec, me jsem podobny problem. Jakou verzi si si stahnul z meno webu? Neplechu tam dělal plugin iBrowser a nebo nakonfigurovani tlacite dostupnych v FCKeditoru v souboru fckconfik.js, koukni se jestli v tomto configu nemas nadbitecnou "," za predposledni zavorkou "]" v nejakem z profilů. A nebo jinde v te konfiguraci.

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: Charlie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 21:12

Je to verze 1.2 ze 17.3.2006, prošel jsem fckconfig.js čárky a závorky jsou OK. Zkusím ještě reinstalaci. Jinak nevím, asi zkusím integraci ne pluginem. Díky za pomoc.

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: lukas (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 21:35

No ale ja to mam pomoci integrace a ne pomoci pluginu pozor na to. Ve verzi 2.8.0 je totiz prepracovan soubor aarticles.php oproti 2.6.5. Tak to neplet. Ta moje úprava je cistá integrace FCKeditoru do phpRS 2.8.0

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-05, 11:29

Ak by naozaj bola chyba v prehliadačí nebude fungovať ani toto demo

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: Charlie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-05, 21:38

Jasně, už jede. Omylem jsem to nahodil jako plugin. Co je divný, že v IE to jako plugin fungovalo.

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: lukas (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-05, 21:41

:-)) Tak to by me zajimalo jak se ti to mohlo povest.

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: uli (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-06, 18:59

Mě to šlape jen pod FF, v IE ani v Opeře to nešlape. IE hlásí nějakou chybu v fckeditor.html na řádku 47

ř.47: <td id="eWysiwygCell" height="100%" valign="top">

lenght má hodnotu null nebo není objekt

, tohle to píše,

To mi teda není jasný co s ti, aby to šlapalo i pod IE. Instaloval jsem to ručně a ve FF to šlape bezchybně.

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: Charlie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-06, 19:45

Já taky nevím, ale posílám obr.

Přílohy: ff.jpg (46kB)  
Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: Charlie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-06, 19:51

A druhý

Přílohy: ie.jpg (45kB)  
Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: Charlie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-06, 20:06

Teď jsem se podíval do JS konsole a trochu jsem se zděsil. Stručný výpis:

Přílohy: js.txt (1kB)  
Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: lukas (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-07, 01:24

Hm to je divne. Koukal jsem na ty obrazky a chyba bude nekde v javascriptu ale vazne netusim kde. Nemel jsem ted cas to hledat ale jen jsem narychlo otestoval funkcnost na mem webu kde FCKeditor pouzivam. Otestoval sem to na 3 pc nezavisle na sobe v IE, FF a vse funguje tak jak ma. Opere neni FCKeditorem podporovana, v Opere beha jiny editor a to TinyMCE ale jen ve verzi 9. O vikednu jestli bude vic casu tak se na to pokusim podivat.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava lukas v 07.04.2006 01:54.

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: CzechDave (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-11, 09:31

S FCK editorem mám také určité problémy - vše normálně funguje, ale při pokusu o vytvoření nového adresáře v ibrowseru se adresář sice vytvoří. ale zároveň se objeví chybovou hlášku Unknown error creating folder. Při pokusu o upload souboru se soubor zřejmě načtě do tempu, ale dál se nic neděje - stránka ibrowseru se opakovaně snaží něco načíst, ale bez úspěchu. Config.inc.php a config.php je nastavený podle návodu, adresáře (storage, scripts a temp) mají nastavený chmod777.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava CzechDave v 11.04.2006 09:46.

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: lukas (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-12, 01:33

Co se toho uploudu tyka tak to jsem netestoval tak nemuzu rict, nepouzivam ho tak je mozna vypnuty, ale nemuzu to rict s urcitosti neb ted nejsem doma a nemam to jak otestovat. Pouzivam plugin Spravce souboru ktery je dle meho pro upload jakych koliv souboru nejlepsi. Co se tyka toho meho prislibu ze se podivam na tu chybu v IE musim se omluvit ale jeste sem na to nemel cas tak snad tento tyden Lukas

Re: FCKeditor pro phpRS 2.8.0
Zaslán uživatelem/kou: lukas (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-15, 22:25

Tak at to testuji jak to testuji tak mi to funguje scela korektne. Jak pod IE tak FF. Co se tyka toho uploadu obrazku prez iBrowser tak me to taky nejde ale nemam ted cas to nejak skoumat koukni na nejake diskuze k iBrowseru. A nebo to delej jako ja vypni tuto fci v iBrowseru a pouzivej Spravce Souboru, mas tak i kontrolu nad obsahem kdo co uploaduje a tak a muzes si veci dle libosti i mazat atd.

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.