Kniha Hostů : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně knihy hostů?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-28, 19:37

S rozširujúcim sa SPAMom som aj ja prichádzal o nervy, takze som sa to snazil vyriesit. Nepocitam s tym ze to bude stale, ale nejake mesiace by to vydrzat mohlo ;)

Zmeny:

- Pridaná ochrana s neviditelným tlačidlom, ktorú spísal Michalek
- Pridaná ochrana pomocou opisovania čísla, ošetrená však tým, že užívatelia, ktorí maju zapnutú podporu JavaScriptu nemusia nič vykonávať
- Znova podporovaná verzia phpRS 2.6.5

[http://smiko.host.sk/phprs/download.php]

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Guestbook 1.6.2 - na 2.6.5
Zaslán uživatelem/kou: Jarek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-30, 11:11

Pokud máte podobně jako já poskytovatele, který se moc nesnaží jít s dobou, pravděpodobně vám aktualizace knihy ve verzi 2.6.5 vypíše:
Fatal error: Call to undefined function: mysql_real_escape_string() in /www/doc/www.nejaky server.cz/www/plugin/guestbook/gb_funkcie.php on line 20

Řešením je na řádce dvacet odmazat _real
Je to rada Smika a já pouze testoval.


Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: Lunado (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-31, 17:00

Cauko.
Na tuto verziu som sa triasol. Hmmm. Lenze ked som prepisal subory ( z verzie 1.5 na 2.6.5) lang, plugin a guestbook.php nic sa nestalo. To zn. ze vsetko po starom, ziadnu ochranu nevidim. Kde mam zas chybu?

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-31, 17:49

Aku by si cakal zmenu ? Ohnostroje to zatial nerobi :)
Vsetko je vnutorne, na dizajne sa nic neprejavilo, teda okrem toho opisovania kodu pre tych, ktorym nejde JS.

inak daj guestbook.php?page=verzia a na spodu stredneho bloku si pozri ci tam je napisane verzia 1.6.2

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: Lunado (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-31, 18:17

No ohnostroje som prave necakal. To by asi chudak notebook neprezil a mozno ani ja. :D
Ok. Ta verzia tam je. Tak uvidim.

Inak ma len tak napadlo, ci by nebolo vhodne mat v Adminovy ked sa zobrazia prispevky zaskrtacie policko pri kazdom prispevku a pomocou toho vymazat aj 20 ks spamu naraz. Chvilu som tam nebol a tak mi to zsvinili ze to budem mazat hodinu, po jednom.
Ja len tak. ;-)

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-31, 18:23

Noo tlacidlo by bolo dobre. urcite raz bude ako zvyseny kompfort :)

ked tam mas vela spamu vymaz to cez phpmyadmin

inak teraz chvilu bude pokoj

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: Lunado (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-07-31, 18:37

Dik, to bola super rada!!!!!!!!!!!!!!
Usetril si mi hodinu zivot, som o tom nevedel, ze sa to da komfortne aj tam. Mas u mna nejake to pivko. ;-)

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: cuco11 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-07, 21:09

Diky Smiko ze si si spomenul aj na uzivatelov verzie 2.6.5, hned som to upgradol a vyzera to ze to fachci dufam ze je spamu na nejaky cas koniec, uz mi s neho tiekli nervy. :-)

cUCo

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: perest (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-13, 08:44

Ta úrava byla fakt třeba. Každou hodinu jsem měl nějaký spamový příspěvek. Chtěl jsem se zeptat. V kterém souboru a v kterém místě mohu přiřadit textu u smailíků CSS styl?

jedná se u tuto část

bbCode, smajlíci

tučný
kurzíva
podtržený
[pre]code[/pre]
[http://www.adresa.com]
nazov


Díky za radu

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-13, 11:53

tiez si myslim, ze to bolo treba. na webzdarma sa to nedalo vydrzat. s mi furt chodil spam. dufam, ze teraz bude na dlhu dobu prec

a k tomu stylu,
malo by to byt .gb_other

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: cuco11 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-17, 07:11

Tak je spam spat, nie v takej miere ako bol, ale zhruba 1 sprava za 2 dni. Vid prilozeny obrazok.
Este jedna poznamka v subore, guestbook_sk.php su dve pravopisne chyby v riadku 67 je náštev miesto návštev a v riadku 90 je Prihlásť miesto prihlasiť. Tak si to opravte.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava cuco11 v 17.08.2006 07:20.

Přílohy: spam.jpg (48kB)  
Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-20, 23:02

A tych spamoch viem. Adresy odkiach pochadzaju robia velke problemy na celom internete a nie len u mna. Dost ludi sa stazuje, ze vzdy len tieto iste spamy dokazu prejst pricom ostatne dostanu na drzku.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-31, 12:37

Prosím, potřebuji poradit.
Jsem úplný začátečník, neumím PHP a phpRS verzi 2.8.0 mám teprve asi 5 dnů. Zatím je všechno v pohodě, nenarazila jsem na žádný problém, až teď.

Nainstalovala jsem si plugin Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280) od Smika, postupovala jsem podle návodu, vše proběhlo OK... ale:

1. pokud zadává registrovaný uživatel nemůže zapsat příspěvek do této knihy? Hlásí mi to "Zadávate jméno existujícího užívatele" ... zdá se mi to divné nebo je to tak správně?

2. větší problém... po odeslání příspěvku mi to zahlásí:

Warning: mail() [function.mail]: "sendmail_from" not set in php.ini or custom "From:" header missing in C:\Program Files\VertrigoServ\www\pokus2\guestbook.php on line 177

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\Program Files\VertrigoServ\www\pokus2\guestbook.php:177) in C:\Program Files\VertrigoServ\www\pokus2\guestbook.php on line 179

opravdu tomu nerozumím... je třeba někde něco ještě nastavit?

Prosím poraďte...

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-31, 18:15

1. Naozaj je citatel prihlaseny ? casto sa stava, ze nie su uzivatelia prihlaseny aj ked si to myslia. Ak su prihlaseny tak sa automaticky vyplni meno uzivatela.

2. Mas nastaveny email v config.php ? $redakceadr nesmie byt prazdne, inak to bude stale vyhadzovat tuto chybu. Ak nechces, aby sa posielal informacny mail o tom, ze niekto napisal novu spravu, tak v subore guestbook.php na zaciatku je premenna $mail = 1; prehod jednotku na 0 (nulu)

A to vsetko ostatne suvisi priamo s chybou mailu.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-31, 21:04

add 1. jestli je přihlášený to nevím, asi né. Já testovala pluginy registrace a přihlášení a pak jsem ty bloky odstranila.

Ale nechápu tu myšlenku... copak když je například uživatel PEPE přihlášený, nemůže zapsat příspěvek do Knihy?

add2. jestli to dobře chápu, informační meil se zasílá automaticky administrátorovi toho webu, čili ten meil je uvedený v config.php.

V $redakceadr jsem nějaký meil nastavený měla (po instalaci phpRS), nebylo tam prázdné pole. Ale po změně $mail = 1; na 0 to už funguje :o)

Moc děkuji :o)


Mám ještě jeden dotaz: pokud bych chtěla plugin Guestbook 1.6.2 přeinstalovat, musím v adminu smazat plugin, pak odstranit z databáze tabulky (jsou dvě?) a smazat soubory? Pak lze znovu celý plugin nainstalovat (i se založením tabulek do databáze?

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-31, 21:10

1. vylucuju sa ti vety. tak je prihlaseny alebo nie ? pretoze ak nie je prihlaseny a pouzije svoje meno tak mu to neprida, pretoze ochrana proti pouzitiu registrovanych mien zaberie aj na neho. Ked je prihlaseny tak jeho meno zo zakazanych mien vyskrtne.

Ak je niekto autor tak moze pridavat len z administracie, pretoze tam sa ochrana proti pouzitiu registrovanych mien neuplatnuje.

Ked chces preinstalovat plugin tak len staci ho z adminstracie odinstalovat a znovu nainstalovat. vsetky tabulky a subory ostanu, nemusis nic robit.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-31, 21:22

Aha... :o) už to chápu...

Takže nebyl přihlášený a použila jsem jméno, které jsem kdysi registrovala (je uvedené i v adminu ve Čtenářích).
Ale pak mě napadá... dejme tomu, že na web nakoukne někdo náhodný, nechce se registrovat, jen koukne a chce napsat do knihy (nezná jména již registovaných čtenářů... může jich být spousta) a napíše se jako Pavel a najednou po odeslání se mu zobrazí "Zadávate jméno existujícího užívatele" ... no asi ho to odradí...

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-31, 22:48

Podla mna to je dobra vec, pretoze sa nikto nemoze vydavat za registrovanych citatelov a o tom ta cela ochrana je. Ako by sa ti pacilo keby sa niekto vydaval za teba a narobil ti zlu reputaciu ? mna by to velmi vytocilo a nastvalo.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-31, 23:24

To máš pravdu, to je fakt.
I když na počátek s nějakou registraci moc nepočítám, protože KForum pro phpRS 2.8 ještě není hotové (i když mě by se víc hodilo interní fórum... bohužel také pod 2.8. není), přesto tu registraci ještě zvážím...

A díky za pomoc a také za plugin Guestbook :o))

Re: Guestbook 1.6.2 - antispam (265/280)
Zaslán uživatelem/kou: Ifča (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-01, 23:56

Prosím, opět se mi vyskytl další problém s pluginem Guestbook pod phpRS 2.8.

na locale mám více testovacích verzí, každá má svou databázi. Dneska jsem založila další projekt pod jiným adresářem, s novou databázi. Všechno jde OK.
A tak jsem do toho nového projektu nainstalovala plugin Guestbook (při instalaci vše vpořádku) s tím, že to mám odzkoušené (označila jsem i $mail = 1; na 0). A při odeslání příspěvku se odkazuje na jiný guestbook.php, v jiném adresáři, kde mám úplně jiný projekt. Vůbec to nechápu. Nevím kde je chyba, kromě změny té proměnné, jsem nic neměnila.

Prosím poraďte...

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.