phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: tomart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-11, 18:00

Zdravim,

vytvarim si layout, ktery by byl validni xhtml u verze 2.6.5. Kdyz ale v sablone nebo kdekoliv jinde vytvorim <br /> v kodu ve vysledne strance vznikne <br> coz uz neni xhtml. Predpokladam, ze to bude nejake omezeni(?).Stejne tak u metatagu.

Informační server Pacov.info
ICQ: 194-212-666
Skype: tomas.martinek

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-11, 19:06

hmm, to je velmi divne pretoze o ziadnom obmedzeni, ktory by osekaval lomitka osobne neviem.
jedine co ma napada, je to ze ich tam take nic nedavas :)
ten layout si uz hodil na stranku ? ak si vytvoril novy, s novym nazvom, aktivoval si ho ? atd. lebo akoze taketo volaco citam prvy raz ;)

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: tomart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-11, 19:29

Tak uz jsem zjistil, kde jsem udelal chybu. Kdyz jsem se dival na zdrojovy kod bez lomitek, tak to bylo z ulozene webove stranky.

Ale na serveru(localhost), kdyz jsem ted dal zobrazit zdrojovy kod, tak to bylo v poradku - s lomitky.

Vsechno to vzniklo tak, ze jsem chtel zjistit jestli je kod validni, tak jsem stranku ulozil jako html a kdyz jsem ji odeslal na validator tak jsem tam videl vsechno bez lomitek. To me zmatlo.

Takze se omlouvam...

Informační server Pacov.info
ICQ: 194-212-666
Skype: tomas.martinek

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-11, 19:39

Jj, ty prohlizece sou strasny sv**e, upravujou si ten kod jak se jim chce. (teda aspon IE to upravuje strasne prasacky, u mozilich prohlizecu nemam prehled)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: tomart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-11, 20:15

Mozilla mi odstranila ony lomitky a zkousel jsem to i v IE6 a ten mi zmenil cele doctype z xhtml na html4.0. Takze optimalizovat neco na lokale je celkem drina :(

Takz vitez - Amaya! Kod ulozila v poradku, zobrazila i chyby

Informační server Pacov.info
ICQ: 194-212-666
Skype: tomas.martinek

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-11, 21:52

akoze neviem preco si to ukladal do suboru a potom posielal do validatora ?
ved predsa ked mas apacha naistalovaneho tak si to mohol cez tvoju ip adresu hned napriamo a netreba takto prasacky to vymyslat.

pre michalka
IE si to upravi teda hrozne, vsetky hyperlinky prepise na lokalne cesty a podobne blbosti
mozilla, opera a este dalsie dobre prehliadace, ponechavaju vsetko tak a nic nemenia.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-11, 22:31

Mam skúsenosti, že mozilla napr. zobrazí zdojový kód inak keď označíš text (zdrojový kód výberu) a inak keď dáš zobraziť všetok zdroják. Detail. Odporúčam validovať priamo cez developer toolbat. Skvelá vec, umožňuje na jeden klik poslať aktuálnu stránku validátoru, HTML alebo CSS + ďalšie vychytávky ako napr. zvýrazňovanie blokových elementov, tabuliek, alebo voliteľných elementov... a ďaleko viac.
[http://chrispederick.com/work/firefox/webdeveloper/]

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-14, 19:24

jj, WebDeveloper pro FireFox ... šikovné ;-) má to moooooc funkcí, které se vám při tvorbě webu budou hodit ...



========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava xsuchy09 v 14.07.2005 19:26.

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-14, 19:30

> Validator: Sorry, the IP address of localhost is not public. For security reasons, validating resources located at non-public IP addresses has been disabled in this service.

Ak to je stranka na localhoste (neverejná) musíš dať - Validate LOCAL HTML, CTRL + SHIFT + A



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava pa3k v 14.07.2005 19:31.

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-14, 22:54

aj tak sa da, ale je to zdlhave.
staci:
[http://www.whatismyipaddress.com/]

a mas tvoju vonkajsiu IP adresu a vsetko mas vyriesene. potom das do validatora:
[http://ipadresa/adresar_phps]
a mas to vyriesene

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-15, 00:57

smiko ... to je nesmysl .. musel bys mit to mit v konfiguraci Apache .. localhost jako takovy je neverejny, validator se k nemu online nedostane .. to bych si pak mohl prohlizet tvuj localhost :D a to proste nejde (bez dostatecneho nastaveni)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-15, 02:53

akoze nejde ? vidim ze si to este neskusal :)
pokial mas spusteny Apache a si na ineternete tak tvoj pocitac je akoby server, kde jeho pristupova adresa je prave vonkajsia ip adresa, a ked ju zadas tak sa dostanes do adresara localhostu.
ked mi neveris tak si to skus. daj si zistit cez [http://www.whatismyipaddress.com/] tvoju ip adresu, napis ju do prehliadaca a zistis ze sa ti ukaze to iste ako keby si zadal 127.0.0.1, takze sa na teba moze napichnut hocikdo.

a ak mi stale neveris, tak tu adresu zadaj aj do validatora na nejaky objekt co mas pod localhostom

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-15, 08:44

Neboj, samozrejme to mam i vyzkousene ... pokud v konfiguraci nepovolis viditelnost zvenku, nikdo se ti na localhost nedostane ... to by pak znamenalo, ze si muzem navzajem prolizat localhosty a to je nesmysl!!! Uz se nad tim jen zamysli ... ;-) jde o konfiguraci jakou mas, netvrdim ze to nejde, ale defaultne to mozne neni!!

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-15, 09:17

xsuchy09 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> smiko ... to je nesmysl .. musel bys mit to mit v konfiguraci Apache .. localhost jako takovy je
> neverejny, validator se k nemu online nedostane ..
> to bych si pak mohl prohlizet tvuj localhost :D a to proste nejde (bez dostatecneho nastaveni)

sorry, ale Apache je to uplne jedno, pokud je spravne (spatne... :-) ) nastavena routa, tak se validatorem dostanes i z venku na jakykoliv stroj i ve vnitrni LAN.
BTW jak se v konfiguraci Apache nastavuje, aby neposlouchal z venku?
Smiko ma pravdu, pokud znas svoji IP (bud mas pevnou a znas ji a nebo si ji zjistis), tak se na Apache vzdycky dostanes. Zbytek je veci nastaveni firewalu a dalsich ochran...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-15, 09:18

JanVar me predbehl - hodne zalezi i na firewallu...

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-15, 10:45

OK, sry, asi jsem to nepopsal zrovna nejlépe ... ale dle mého názoru se za správných a platných podmínek na localhost (jako takový, testovací) nemá kdo co kromě tebe dostávat ... a u mě to tak funguje, toť vše
btw: IP mám pevnou atd., ale prostě se ke mě na localhost zvenku nedostanu a ani nechci, aby mi tam někdo zvenku čmuchal :D

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava xsuchy09 v 15.07.2005 11:02.

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-15, 12:10

to je sice v poradku, ale pokud bys otevrel port 80 do sveta, tak se tam bezne dostanes.. :-D
BTW take jsem paranoidni...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-15, 18:21

xsuchy09

je pekne ze to mas nejako vyriesene, ale mne je to asi jedno pretoze sa vtedy tvoj pocitac sprava ako obycajna stranka, a co robi prehliadac na obycajnej stranke ? no predsa hlada index alebo default :) tak si vytvorim abycajny index.html kde napisem co len chcem. a pokial ten zvonku nepozna presne adresy adresarov, ktore sa tam nachadzaju tak je bezradny. a pochybujem ze by si mi chcel niekto kto ma okolo toho viac znalosti naburat do kompu... zo zvyku apacha vzdy vypinam takze bezstarosti ;)

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-15, 22:18

mno a já nic nevypínám .. a dá se to nastavit, aby se ti tam nikdo nedostal, nebo jen na index, tak proč to nevyužít??? Ale to už je fuk ... když se kouknu na téma, je to už dost velký OT ... ;-)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: sablona nebere xhtml tagy
Zaslán uživatelem/kou: zdt (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-19, 18:17

smiko napsal/a:
-------------------------------------------------------

> IE si to upravi teda hrozne, vsetky hyperlinky
> prepise na lokalne cesty a podobne blbosti
> mozilla, opera a este dalsie dobre prehliadace,
> ponechavaju vsetko tak a nic nemenia.
> smiko.host.sk/phprs/

s tim IE to je pravda, je to strašný, ale Mozilla zdroják taky mění, sice trochu míň, ale pro validaci na xhtml je to taky nepoužitelný (pokud to člověk nechce pořád ručně opravovat), protože odstraňuje "_/>"

jediná slušná možnost je dát to na web a pak validovat normálně přes stránku W3C.org (nebo přes lištu v mozille, to už vyjde nastejno)... nebo máte něco lepšího?;-)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.