phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: endru (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-31, 18:07

Je to zajimavy, mozilla zobrazi moje stranky korektne, ale ten zasr.. ie ne, prosel sem cely kod *.sab vsechno ok, nevim co s tim, jsou to stranky endru.borec.cz

diky za info Ondra

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-31, 18:41

neviem co myslis, ale pozrel som to aj v IE a nevyzera ze by to robilo nejaky problem. akurat som si vsimol ze tam dava dolny posuvnik, takze sa ti tam nieco posuva.
inac neviem, ale mas tam 2x ukoncenie stranky </body></html> to ti tam dava ta reklama od webzdarma.
na tuto reklamu je nejaka uprava (tusim plugin) ktory to riesi, neviem presne. este som ho nepouzil. myslim ze na pabiho alebo msteveho stranke ho najdes.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-01, 09:09

A aký máš presne problém?

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: endru (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 13:23

Problem je nasledujici, v IE se nad logem zobrazi mezera a pod logem se zobrazi mezera, ty byt nemaji, nad nadpisem kazdeho clanku je moc velika mezera take, v mozille je vse ok.

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 13:34

do CSS definicie
.zahlavi {
width: 100%;
position: relative;
}

pridaj ešte: margin:0; padding:0;
IE dedí jedno z tých nastavení od objektu BODY , IE má BODY štandardne tuším margin:5px;

dotatok: načo position relative? imho zbytočne.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 02.06.2005 13:37.

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: endru (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 15:02

Ted koukam ze pokud zmenim ve zobrazeni IE kodovani tak to napise do vyse zminovanych mezer nesmyly, ktery se mi v kodu nikde neobjevuji.

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 15:18

[http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A//www.endru.borec.cz/]
jasné je tam niečo ešte pred doctypea to robí bordel...

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: endru (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-02, 18:01

ten validator jsem zkousel, ale nevim kde ten nesmysl co se tam vloudil mam najit v mojim kodu, nemuze teba byt nekompatibilita IE s kodovanim utf-8

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: perteus (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-26, 19:22

No ja mam taky problem s IE Pouzivam vzhled Blueray fakt peknej ale v sekci download kdyz si dam vypsat ifno o souboru ktery je ke stazeni tak v Ie je to hroooozne prtavy pritom Firefox to zvlada v pohode.



Pohoda, klidek, jsem jen LAMA, jsem jen Kopírovač kódů :-D
[http://perteus.php5.cz]

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: Sepa (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-27, 00:24

No koukam na tvuj web, ale ve firefox urcite ne v pohode. Je to rozhozeny uplne cely. Vidim logo pod nim pravy a levy sloupec a pak az pod nimi prostredni sloupec. A to celej web a ne jen v download.

== Sepa ===== [ www.vectraweb.net ] ==
--- ICQ [ 57171581 ]
--- Skype [ Sepa_cz ]
==============================

| vectra.cz | seps.cz | e-poptavka.com | spotrebak | sepsova.com |

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: perteus (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-27, 20:54

To Sepa: Mno jo sem si pohraval v css ku abych zkusil zmenit pismo a nejak se to rozhodilo zkus to ted a uvidis to o cem sem psal vyse.

Pohoda, klidek, jsem jen LAMA, jsem jen Kopírovač kódů :-D
[http://perteus.php5.cz]

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: endru (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-28, 14:21

Muzete mi s tim nekdo poradit, proc kdyz si dam zobrazit zdrojovy kod stranky
endru.borec.cz
, tak se mi hned na zacatku objevi dva neocekavane znaky.
Cumim do toho uz dost dlouho a proste si nevim rady.

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-28, 14:40

Na neviem, ale skúsil by som pozrieť globálnu šablónu. Skús ju vyeditovať nejakým slušným editorom, čo zvláda UTF-8, napr. psPad a skontroluj či ju ukladáš v správnom kódovaní (skúsil by som aj UNIX/DOS riadkovanie), niekde tie znaky musia byť, keď sa dostanú na výstup.
Skús uložiť kód z IE a pozri na tie znaky v HEXA móde editoru a podľa toho možno prídeš na to kde sa vzali.

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: endru (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-28, 14:48

To všecko sem zkoušel, ale nic sem nenašel. všechno mam utf-8. Když sem před tim mel kodovani win1250 tak vsechno bylo vpohode v kazdym prohlizeci.

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-28, 15:16

No hľadať v tvojich súboorochna disku to nemôžem ale čo vidím v kóde, tak chyba bude najskôr v článkovej šablóne, pretože pred každým blokom to hádže tiež otáznik:
?<div class="modryram">
Lenže nájsť to za teba nemôže nikto iný len ty... kde inde by mohla byť chyba ma fakt nenapadá. Robí ti to aj na localhoste alebo len na ostrom serveri?

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-28, 15:18

Skús ešte čistú inštaláciu phpRS UTF-8 a hoď tam články do defaultného layoutu, či to nezmizne. Ak áno, chyba je v tvojom layoute, ak nie, chyba je v uložení blokov v dB.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 28.06.2005 15:18.

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: endru (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-28, 15:26

Jestli mas cas a chut se podivat primo do mych souboru na ftp tak ti dam pristup, moje icq je 176228472

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: endru (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-28, 20:51

Uz sem to vyresil : form zasahovalo az do zahlavi, to byl cely problem, ovsem nechapu proc si s tim mozilla poradila shit ie ne.

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-28, 21:27

no jeste jsou tam nejake nesrovnalosti v kodovani - sekce "www.astro.cz - linky" neni nejspis v utf-8 a validator si na to stezuje (Sorry, I am unable to validate this document because on lines 251, 253-254, 256 it contained one or more bytes that I cannot interpret as utf-8)

pokud jsou na zacatku souboru nejake divne znaky, tak to muze delat editor ktery pouzivate, nebot v utf-8 se nekdy na zacatek davaji takzvane identifikační bajty (napr v pspadu je v konfiguraci volba, ktere je vypina, takze se tam na zacatek nevkladaji a php a html dokument zacina tak jak ma)

a jak uz zde bylo receno, tak na konci je 2x za sebou </body> a </html>

a nema smysl nadavat na prohlizece, ze kazdy to zobrazuje jinak (a spatne), kdyz ta html stranka nema spravnou syntaxi (to je asi jako kdybyste nadaval na interpret php, kdyz vam vubec neprovede php skript, a pouze nahlasi chybu, ze mu chybi strednik)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MirekS v 28.06.2005 21:27.

Re: Mozilla ok IE shit
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-29, 01:24

> nema smysl nadavat na prohlizece
Presne tak, absolutny suhlas. Dobry koder spravi web tak aby sa zobrazil vsade korektne, nadavat na browser nema zmysel.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.