phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: Lucie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-29, 22:55

V jakém souboru u layoutu mohu změnit šířku stránek a takto upravenou stránku hodit na střed? Díkes

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-30, 09:38

fs_base.sab
prípadne počkaj ešte 2-3 dni, zverejním nejaké nové CSS layouty centrované na stred. Budú sa dať upraviť jednoduchou editáciou CSS súboru. Nové layouty pripravuje aj PaBi3, myslím, že si určite vyberieš.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 30.05.2005 09:38.

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: Lucie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-30, 10:48

Jojo, už jsem na to přišla, že se to tam mění, ale když tak změním i fs_download.sab, Tak mi to tam dělá neplechu s tím, že třetí blok mi skáče mimo. Jinak je vše ok. Nevíš, co s tím?

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-30, 11:08

Lucie, nič v zlom ale nemám kryštáľuvú gulu aby som videl kde máš chybu. Skús sem hodiť ukážku kódu s popisom, čo si kde menila. Inak fs_downoal.sab je fo freestyle dvojstĺpcový layout, 3. blok by tam byť nemal vôbec.
<table width="100%" border="0">
<tr>
<td align="center" valign="top" width="180"><*syssl:1*></td>
<td valign="top"><*syssl:2*></td>
</tr>
</table>


<*syssl:X*> je značka pre stĺpec, pričom číslo X je číslo stĺpca v poradí z ľava. V tvojom prípade sa zmení len width="100%" na hodnotu ktorú potrebuješ, napr. width="780" a pribudne align="center" aby tá <table> bola v strede.

Dodatok:
miesto toho blbého smajla ta má byť dvojbodka a X



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 30.05.2005 11:09.

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: Lucie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-30, 14:15

Ahojky, mám to udělané tak, že mám 3. blok (sloupec i v download sekci) a chtěla bych to tam nechat, ale dělámi to neplechu. Momentálně jsem přišla aspoň na malý krůček, ale stále to není ono Pokud dám index.php vše je ok, ale jakmile download.php, tak třetí sloupec trochu přečuhuje. Házím sem tedy v obrázku index.php a download.php. Potřebovala bych, aby download.php mělo třetí sloupec zarovnaný stejně jako u index.php. Doufám, že tommu rozumís :-)

Snad to na těch obrázkách půjde vidět. Je to nepatrné, ale já si toho prostě všimnu :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lucie v 30.05.2005 14:25.

Přílohy: download_resize.jpg (29kB)  
Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: Lucie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-30, 14:23

a tady je index

Přílohy: index.php a ostatni jsou ok_resize.jpg (43kB)  
Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-30, 14:50

o nejake to procento zvetsit sirku cele stranky. Nebo predefinovat ten download. Jednodusi je to prvni reseni

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: Lucie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-30, 15:02

no to pravě nechci zvětšovat šířku stránky, protože by potom nevyhovovala rozlišení 800x600. I když toto rozlišení je už zastaralé, spousta lidí ho třeba ještě používá. Nechci tam mít posuvníky na šířku. :-(

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-30, 15:48

Jasné, chápem už o čo ide. :) Skús upraviť download.php tam kde sa generuje tá výstupná tabuľka. Osobne by som vložil do jednej bunky tabuľky tie prvé dve ikony, môžu by podsebou a tým sa šírka tabuľky zmenší. Ďalľou možnosťou, je vypustiť nejaké stĺpce, ktoré v tabuľke dovnload nepotrebuješ. Ďalšie riešenie by bolo tabuľbu zanoriť do <div style="width:500px; overflow:auto;"> <table>...</table> </div> Ak bude tabuľka presahovať objaví sa v strednom bloku posuvník.

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-06-01, 09:17

> do jednej bunky tabuľky tie prvé dve ikony, môžu by podsebou
Malé upresnenie, tie ikony sú v jednom <td> na to aby boli pod sebou a ušetrili tak trocha miesta stačí dať medzi ne tag <br />

r.143 v download.php bude po úprave začínať takto:
echo "<br /><a href=\"download.php?soubor="


Možností ako to spraviť je ale veľa, toto je jedna z nich, asi najjednoduchšia. Btw: šírka 800px nie je zas tak zastaralá, má stále význam, text sa číta ovela lepšie keď je na riadku menej ako 40 znakov a veľmi dlhé riadky sa čítajú priam strašne.

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: CzechDave (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-18, 00:01

Jen přidám technický detail - pro layout BlueRay lze měnit šířku stránky v souboru blueray/styles/style_base.css nebo style_download.css (podle toho, jakou šablonu zrovna máte nastavenou) v sekci Main, položka Width. Standardně je to v obrazových bodech. U ostatních layoutů, založených čistě na CSS, budou zřejmě parametry podobné.

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: forest (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-21, 09:16

Zdravím zde všechny jistě hodně zkušené uživatele a rádce systému phpRS.

Mám velký problém a nevěděl jsem kam jinam to napsat, tak snad jsem se trefil, nechtěl jsem zakládat zbytečně nový thread.

Zřídil jsem pro náš tým novou doménu www.CzechNationalTeam.cz kde jsem nechal nainstalovat systém phpRS a vše potřebné.

Nyní po převedení několika svých článků z původního webu na tento nový bych chtěl doladit i celkový vzhled stránek, tedy hlavně zvětšit jejich rozlišení, dát do záhlaví týmové logo, doladit barvy podkladu i pokud to jde jiných částí atd.

Hledal jsem na netu v různých návodech, ale nějak to tam moc podrobně popsáno není a když ano, tak se v tom vůbec nevyznám, jelikož jsem se v tomto systému nikdy nehrabal. Můžete mně někdo pomoci zde, případně po mailu vykouril@centrum.cz, nebo třeba odkázat na návod pro skutečné amatéry, kde to bude popsáno česky a polopaticky?

Budu moc rád za jakoukoliv pomoc a předem děkuji každému, kdo obětuje trochu svého času tomuto mému problému.

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-21, 09:39

Je to hlavne o práci grafika, ktorý ma cit pre farebnosť a rozmiestnenie prvkov na stránke, ich veľkosti a podobne. Jednoduchý návod na to neexistuje. Potom je to o práci kodéra, ktorý tieto zmeny prevedie do layoutu phpRS. Celkom slušný návod je v online dokumentácii - ako si upraviť vzhľad. Ďalej je to už len o základoch HTML/CSS a úprave príslušných súborov. NIe je to vôbec ťažké. Veľmi dobre mi v začiatkoch pomohla super sajta [http://www.jakpsatweb.cz/] a mnohé ďalšie. Ďalšia možnosť je osloviť ľudí z komunity CNT a požiadať ich o pomoc. Verím, že sa medzi nimi nájde aspoň jeden schopný grafik a jeden kodér. S konkrétnymi problémami ti zas pomôže toto fórum, hlavne vyhľadávanie.

PS: zrovna včera som nahodil World Community Grid Agenta :)

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-21, 09:51

forest:
> tedy hlavně zvětšit jejich rozlišení
Stránky majú tzv. tekutú, dynamickú šírku, t.zn. že sú na šírku optimalizované automaticky podľa veľkosti okna prehliadača. Zabil si to ale obsahom, ak vložíš do stĺpca nezalomiteľný obsah ktorý je široký (napríklad obrázok alebo banner), stránka sa roztiahne podľa obsahu a "optimalizácia" rozlíšenia je v....

> dát do záhlaví týmové logo, doladit barvy podkladu i pokud to jde jiných částí atd.
toto všetko nájdeš v jednom súbore: image/freestyle2006/freestyle2006.css

Poviem ti úprimne, že radšej by som tam nechal pôvodnú farebnosť ako to takto "zabil" pridaním úplne iných odtieňov napríklad do navigácie webu. Pôsobí to ako päsť na oko. Chce to zásah s citom, rovnako aj ikonky rubrík, zmenšiť, farebne zladiť, zušľachtiť. Aj mierne pokročilý grafik, ti bude vedieť zmeniť farebnosť všetkých podkladových obrázkov tak aby odtieň sedel a hlavne bol jednotný. Pozri všetky súbory obrázkov v adresári image/freestyle2006/

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: forest (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-21, 10:18

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> forest:
> > tedy hlavně zvětšit jejich rozlišení
> Stránky majú tzv. tekutú, dynamickú šírku, t.zn.
> že sú na šírku optimalizované automaticky podľa
> veľkosti okna prehliadača. Zabil si to ale
> obsahom, ak vložíš do stĺpca nezalomiteľný obsah
> ktorý je široký (napríklad obrázok alebo banner),
> stránka sa roztiahne podľa obsahu a
> "optimalizácia" rozlíšenia je v....
>
> | PATRIK JÁN | KTX.SK | TRIDENT.SK |
> GREENHEART.SK |


Aha, takže všechno je jen věcí toho si stáhnout někde jiný Layout a pak to celé bude vypadat jinak?
Myslel jsem že jde zadat někde pevné rozlišení stránek a celé se to tomu přizpůsobí.
Jak je ale možné když se to má přizpůsobit, že se to u některého článku nepřizpůsobí šířce stránky a levý sloupec s novinkymi se tam nevejde?

Mohu dát příklad, na nových stránkách tento článek je moc široký:
[http://www.czechnationalteam.cz/view.php?cisloclanku=2006080001]
a na původních je akorát na šířku stránky:
[http://www.boinc.cz/view.php?cisloclanku=2005061801]

Jak tedy donutit články, aby se přizpůsobovali šířce celého webu, aby to celé bylo jednotné?

Možná jsou mé dotazy hloupé, ale fakt se ve vytváření stránek neustále učím a nemám v tom moc velkou praxi, takže prosím o shovívavost a polopatické vysvětlování.

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-21, 10:39

Co ti tam určitě dělá paseku je ta statistika, ktera je sirsi nez nadefinovany sloupec. A tipoval bych, ze jsi nekde nastavil misto plovouci sirky hlavniho (prostredniho) sloupce sirku na pevno.

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-21, 10:44

forest napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Aha, takže všechno je jen věcí toho si stáhnout
> někde jiný Layout a pak to celé bude vypadat
> jinak?

Dá sa aj tak, ale úprava existujúceho layoiutu je tiež riešenie.

> Myslel jsem že jde zadat někde pevné rozlišení
> stránek a celé se to tomu přizpůsobí.

Dá sa aj to, *.sab <table width="780">

> Jak je ale možné když se to má přizpůsobit, že se
> to u některého článku nepřizpůsobí šířce stránky a
> levý sloupec s novinkymi se tam nevejde?
>
> Mohu dát příklad, na nových stránkách tento článek
> je moc široký:
>
> a na původních je akorát na šířku stránky:
>
>
> Jak tedy donutit články, aby se přizpůsobovali
> šířce celého webu, aby to celé bylo jednotné?

OK, konkrétne a polopate:
článok: [http://www.czechnationalteam.cz/view.php?cisloclanku=2006080001]

tento obrázok v článku:
[http://www.czechnationalteam.cz/storage/200609080921_logo_cnt_%20boinc.png]
spôsobí, to, že roztiahne stľpec tak aby sa tam vošiel na šírku. Stránka potom nepôjde zmenšiť, pretože je ten obrázok na šírku "nepustí".

V tomto článku:
[http://www.boinc.cz/view.php?cisloclanku=2005061801]
je asi pripadená iná článková šablóna, takže to odsadenie zľava sa nekoná a je k dispozícii viac miesta. Skús meniť šírku okna prehliadača o pozoruj ako sa to chová. Pevná šírka ťa vôbec nezachráni, skôr naopak.

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: forest (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-21, 10:54

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> forest napísal/a:
> --------------------------------------------------
> -----

> V tomto článku:
>
> je asi pripadená iná článková šablóna, takže to
> odsadenie zľava sa nekoná a je k dispozícii viac
> miesta. Skús meniť šírku okna prehliadača o
> pozoruj ako sa to chová. Pevná šírka ťa vôbec
> nezachráni, skôr naopak.
>
> | PATRIK JÁN | KTX.SK | TRIDENT.SK |
> GREENHEART.SK |


A kde se dá měnit šířka okna prohlížeče ?

Jinak moc díky za rady i za rychlost odpovědí, přesně tyhle informace potřebuju a jsem za ně moc vděčný.

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-21, 10:57

Sak klasicky roztahujes alebo ztahujes sirku okna aplikacie

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: šířka stránek
Zaslán uživatelem/kou: forest (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-21, 11:04

smiko napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Sak klasicky roztahujes alebo ztahujes sirku okna
> aplikacie
>
> smiko.host.sk/phprs/


Aha, já myslel že lze někde nastavovat šířku těch jednotlivých sloupců jak mají být rozvržené na webu, případně je posunout víc nakraj aby měl prostřední více místa, né jen hejbat s rozlišením v Opeře, to je o ničem chtít po každém aby si změnil rozlišení kvůli novým stránkám :-(

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.