phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: Petr008 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-25, 23:02

Nějak nemohu najít, kde upravit mezery v záhlaví, viz přiložený obrázek. Mezery označeny jako X. Prošel jsem soubory sab, base, download, lengine.php, ale nějak jsem to nenašel. Četl jsem fórum, hledal jsem, ale nenašel. Chtěl bych je odstranit.
Pomůže někdo radou???


Petr 008



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava Petr008 v 13.08.2005 11:28.

Přílohy: mezery.jpg (27kB)  
Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-25, 23:20

jsou v *css

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: Petr008 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 00:00

v které části css?????? nějak to už motám :-P

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 08:55

No domotal si to veru riadne. Rád by som poradil, no v tom chaose sa fakt nevyznám.
128 chýb v kóde je dosť.
[http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A//sk-detem.unas.cz/index.php]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 26.05.2005 08:55.

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: Petr008 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 15:04

No jo, mrkl jsem na ten odkaz, podle validatoru to vypadá fakt hrozně, problém je v tom, že úpravy kódu jsem nedělal, jen jsem vyměnil barevné pozadí za obrázek. Ostatní věci jsou jen php, které jsem instaloval. Takže ty chybné tagy td, tr, table a pod. nemám na svědomí, protože jsem se v kódu php nerýpal. Každopádně díky za odkaz na ten validátor, vyzkouším najít chyby, které hlásí. Nevím však, kde mám začít, protože byl kontrolován zobrazený soubor index.php a ten byl vlastně vygenerován sriptem. Takže kde ty chybičky mám hledat a odstraňovat....... :-(
Navíc jsem si zobrazil zdrojový kód stránky z prohlížeče v notepadu a většina značek, které uvádí validátor, že chybí, jsou v poznámkovém bloku normálně zobrazeny............. :-(




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Petr008 v 26.05.2005 15:09.

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 15:17

*.sab

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 15:45

Petr008 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> No jo, mrkl jsem na ten odkaz, podle validatoru to vypadá fakt hrozně...

(128 errors)

bude se jednat jen o par chyb, ty ostatni budou dusledkem ....

BTW phpRS 2.6.5 je validni. tedy pokud zachovas validitu ty sam v sablonach

a take si dat do poradku css.... viz [http://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?uri=http://sk-detem.unas.cz]

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 26.05.2005 15:49.

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: Petr008 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 15:52

to css byla záležitost pěti minut, viděl, jsem že jsi na webu....:-)
do šablon nijak nehrabu, možná trochu znám html, ale v php se teprve učím orientovat.....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Petr008 v 26.05.2005 15:53.

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 16:05

Skús sem hodiť obsah súboru fs_base.sab a uvidíme.

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: Petr008 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 16:09

cw_base

Přílohy: cw_base.txt (3kB)  
Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 16:43

No boli tam prekrížené tagy <center> a <div> mohlo by to vyzerať zhruba ako je v prílohe, s tým, že inline stýlovanie pomocou parametru style - presunúť pokiaľ možno do externého štýlopisu. Inak v tabulkách sa moc nevyznám, skôr by som to spravil v CSS ako našiel tento problém :)

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 16:43

A samozrejme, tá príloha.

Přílohy: sab.txt (3kB)  
Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 16:53

uravi si ešte hodnoty border, nechal som tam koli ladeniu iné hodnoty + odkomentuj ešte toto:
<!--link rel="stylesheet" href="image/cwlayout/cwlayout.css" type="text/css"-->

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 17:36

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ...Inak v tabulkách sa moc nevyznám....

to mi nerikej. vzdyt zvladas css, tak zvladas i tabulky... sorry, je to trochu OT, ale moc ti neverim... :-D


To: Petr008
-------------------------------------------------------
phpRS265 je validni samo o sobe.. takze pokud si v tom neudelas praseciny sam... Coz se treba o tvem "css" rici neda. viz muj predchozi odkaz... prislo mi to "css" jako prevzate z M$Word...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: Petr008 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-05-26, 19:20

JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
... prislo
> mi to "css" jako prevzate z M$Word...
>
> -----------------------
...stránka index.htm na webu byla udělána s objektem flash a stránku jsem uložil v programu FrontPage, což byla ta chyba, upravoval jsem si i zobrazení reklamy na Webzdarma.....takže z toho byla ta prasárna v css, s phpRS to nemělo nic společného
Jinak Vám děkuji za Váš zájem, možná za nějaký ten rok budu také moci poradit začátečníkům, doufám :-D





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava Petr008 v 13.08.2005 11:30.

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: Jeff (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-10, 10:59

Resim uplne stejny jako Petr008 tj. velke mezery nad a pod hornim vodorovnym navigacnim menu ve standartnim layoutu. Prosel jsem freestyle.css odshora az dolu a naopak uz asi desetkrat, zkusmo jsem menil parametry u ruznych selektoru, ktery podle mne mohou prichazet do uvahy ale ten spravnej ne a ne najit, ja se z toho snad picnu. Prosim tedy o primitivni polopatistickou napovedu, ktery ten parametr to ma na svedomi. Diky moc predem!

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-10, 11:08

Medzera nad:
vymazať <p></p> z fs_base.sab

Medzera pod:
upraviť form: <form action="search.php" method="post" style="margin:0;">

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-10, 11:15

Stačí pozorne čítať, tú úpravu som pripichol ako prílohu k niektorému z predchádzajúcich postov. Viď: sab.txt (3kB)

Re: Mezery v záhlaví
Zaslán uživatelem/kou: Jeff (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-10, 12:32

Patriku diky moc za pomoc, vyreseno. Ten prazdnej blok jsem zkousel mazat nejmene 5x ale bez upravy vlastnosti formulare to nemelo zadny ucinek. Jeste jednou diky za ochotu.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.