phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Uprava layoutu Freestyle
Zaslán uživatelem/kou: MiG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-20, 11:31

zdravim,

s phpRS len zacinam a mam preto asi pre niektorych dost stupidny dotaz:

Chcel som si vyskusat upravu existujuceho layoutu Freestyle (phpRS 2.6.5), ale tak, aby som o neho neprisiel. Skopiroval som si ho teda do adresara image pod inym menom (v image ostali po tomto kroku vsetky subory, ktore tam boli aj predtym plus povodny adresar freestyle a obsahovo identicky (ako adresar freestyle) adresar s novym menom my_first.

Nasledne som vo vsetkych suboroch v novom adresari /image/my_first zmenil retazec freestyle (FreeStyle) na my_first.

Po nainstalovani (Konfigurace->Správa globálních a článkových šablon->Vyhledávání nových šablon) a zmene globalnej sablony na hlavnej stranke (Konfigurace->Globální šablona), som zistil, ze formatovanie stranok sa pozmenilo. Na celej stranke je vsade jednotny font, zmenila sa farba hlaviciek jednotlivych blokov, paticka sa miesto stredu zarovnala na lavy okraj atd. Rozlozenie jednotlivych elementov stranky (blokov) ale ostalo zachovane.

Co som urobil nespravne? Ocakaval som, ze web stranky sa po tomto vobec nezmenia a ja budem moct experimentovat. Toto ma ale zaskocilo. Pomoze mi niekto?





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MiG v 20.04.2005 11:37.

Re: Uprava layoutu Freestyle
Zaslán uživatelem/kou: PaBi3 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-20, 16:03

No určite nestačí zmeniť len názov zložky layoutu a jeho súborov. Musíš zmeniť názvy a cesty k súborom aj v interných súboroch čo sú:
cla_tisk.php,cla_press.php,cla_std.php,lengine.php,fs_download.sab a fs_base.sab

Potom ti to pojde len nezabudni na správne zadané cesty... lengine.php myslím... :-'

_________________________
[http://pabi3.com/]
ICQ: 286-210-676 (nie som phpRS podpora)

Re: Uprava layoutu Freestyle
Zaslán uživatelem/kou: MiG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-20, 17:21

Vdaka za radu.

Ja som sice vsade v internych suboroch zmenil nazov z freestyle na my_first, ale nevsimol som si, ze som nepremenoval subor /image/my_first/freestyle.css na /image/my_first/my_first.css, na ktory existuje referencia v subore lengine.php. Teraz to uz funguje. Este raz vdaka.

Re: Uprava layoutu Freestyle
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-25, 17:32

Super, poradil už PaBi3, dodám len toľko - ludí čo sa neboja experimentovať tu nie je veľa, takže - drž sa a nech sa darí!
(pardon za off topic, ale nedalo mi)

Re: Uprava layoutu Freestyle
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-25, 17:49

sice take trochu OT... ale snad mne Michalek nezmoderuje.. :-)

hlavne lidi, kteri se neboji experimentovat a vzdelavat se. I ja drzim palce

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.