phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Chybné centrování layoutu v IE
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-12-25, 23:30

Ahoj, chtěl bych pořádat o radu.

Mám rozpracovaný web. S ohledem na mé nepokročilé grafické schopnosti jsem se rozhodl použít tento layout: burned. Layout je v původním stavu psán jako XHTML. Protože patřím mezi příznivce HTML 4, tak jsem změnil původní XHTML doctype na HTML 4.01 Transitional. Následně došlo k tomu, že v IE se celý layout z centru posune doleva a spodek layoutu jakoby kouskem zmizí mimo obraz. V FF a Opeře vše v pohodě. Vrátím-li původní doctype, vše zase funguje OK. Někde tam je prostě v css něco, co s html hapruje a je to dělané na míru xhtml. Bohužel ať koukám, jak koukám, nevidím přesně co. Pár experimentů jsem zkoušel, ale nikam to nevedlo či k horšímu výsledku, holt nedostatečné znalosti, že :-) A jak jsem psal, xhtml používat nechci.

Web mám sice na localhostu, ale výše uvedený problém nastává již při použití původního neupraveného layoutu. Tak než se pustím do toho, že celý layout přepíšu úplně znovu od základu tak, aby fungoval, zeptám se, zda někdo znalejší a zkušenější nemáte nějaký tip, jak by se to dalo jednoduše fixnout za použítí html 4 doctype. Předem díky.

A pokud nikdo nic, tak se holt vrhnu na překopávání od základu :-)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Chybné centrování layoutu v IE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-12-26, 22:31

Hoď to čo máš upravené niekde, kde to bude verejne dostupné a pastni link. Problém mimochodom asi nie je v XHTML / HTML, pretože každý browser by mal kód parsovať podľa MIME typu - čiže aj keď je v HTML kóde XHTML doctype, browser to MUSÍ brať ako HTML. Problém IMHO robí STRICT mód vs QUIRK mód.

Re: Chybné centrování layoutu v IE
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-12-26, 23:39

Na to, abych někam hodil ten připravovaný web, bohužel nemám čas, ale protože to dělá už s původním staženým layoutem to popsané, tak jsem jen bleskově změnil u původního doctype na <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> a nahrál to sem: [http://zdenek.hulbach.cz/burned/]
Stačí otevřít v IE a je vidět, co to dělá. S tím módem budeš asi na správné stopě, zkusil jsem použít normálně doctype html ale se strict, a už to je to OK. Problém nastává při použítí transitional.
Teď budu stejně pár dní pryč, takže to tolik nespěchá, ale budeš-li mít nějaký tip, budu rád. Zatím díky.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Chybné centrování layoutu v IE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-12-29, 11:20

Skúsil by som v CSS zmeny:

body
{
	font-family: "trebuchet ms", sans-serif;
	font-size: 10pt;
	background-color: #000000;
	color: #6F5129;
	text-align:center;
}


#outer
{
	width: 778px;
	margin: 2em auto;
	text-align:left;
}

Re: Chybné centrování layoutu v IE
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-12-30, 22:12

Tak to zabralo, už se to zobrazuje vycentrovaně i v IE. To center pro body mě napadlo, ale rozjíždělo se pozadí. Spravit to tím dalším zarovnáním doleva mě vůbec nedošlo. Takže díky ti moc.

Co se týče uřízlého pozadí v zápatí, které se v IE objevilo, tak na to jsem se znovu kouknul a pak mi to teprve padlo do očí, kdy výška boxu byla nastavena na 56px a padding-top 30px a obrázek na pozadí měl 86px, takže box model bug. Matrjoška to vyřešila.


T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.