phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: khubajsm (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-15, 08:06

Zdravím,
mám na svém webu layout freestyle. Chtěl jsem si odsud, z ofic. stránek stáhnout layout pro nejnovější verzi phpRS, a on nikde. Teď nic ve zlém proti phpRS , aledocela mě zaráží, že na oficiálních stránkách neexistuje layout pro nejnovější verzi!! :-O

Neházejte mi sem linky na phpRS magazín - comunity web. Tam jsem již byl a se všemi layouty se mi naskytl nějaký problém.

Byl bych rád, kdyby se to změnilo...
Mohu vám jako základní šablony pro vzhled doporučit stránky:

FreeCssTemplates.org
[http://finalsense.com/services/blog_templates/]

Čekám odpověď :)
Khubajsm

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-15, 10:38

Oficiálně je k dispozici pouze freestyle a freestyle2006. Další layouty jsou v režii uživatelů. Že nikdo skoro žádné nevytvořil, je už věc jiná...
Nějaké layouty také najdeš zde ve foru v této layout sekci. Pohledej............

#Byl bych rád, kdyby se to změnilo...

Ano, tak to změň! Vytvoř nějaké zajímavé layouty a dej je k dispozicici komunitě. Nebo naimportuj pár free dostupných layoutů (u kterých to jejich licence umožňuje, na to pozor!) a opět je dej všem k dispozici. Tvé aktivitě tu nikdo nebude klást žádné meze a bude-li to vypadat smysluplně, tak se můžeš dočkat i nějaké té rady a pomoci.
Takže neboj se toho a vrhni se na to;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava zdenekh v 15.03.2008 10:40.

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-15, 10:42

Jo a ještě jedna věc, když se ti teda u layoutů z cw naskytl nějaký problém, zkusils to vyřešit? Podělil ses s námi o tyto problémy? Některé layouty na CW jsou třeba pro starší verze a je třeba jim mírně upravit názvy css tříd, při troše snahy to není takový problém;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: khubajsm (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-15, 11:27

Ahoj,
já jsem již zkoušel vytvořit si svůj layout ale nešlo mi to... V CSS umím jen trochu a na designování nejsem..
Myslím, že by se daly udělat layouty na bázi freestyle2006 ale v jiných barvách něž modré, například hnědé, oranžové, žluté.. Růžová už je, vím :-)

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: khubajsm (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-15, 14:42

vyřešeno, smažte to tu nebo zamkněte :)

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-15, 15:43

a že bys sem třeba strčil tvůj nápad pro ostatní nováčky, to už tě nenapadlo?
dál raději nic psát nebudu, mohlo by to vyznít divně...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: khubajsm (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-15, 18:28

Ano, máš pravdu.

Pro nováčky a blbce jako já - návod jak změnit barvy vzhledu:
:) Doporučuji mít seznam smíšenic barev RGB nebo jejich generátor - smíšenice = #FFFFFF například :)
:) Pak byste měli mít Poznámkový Blok (v každém windows) nebo nějaký jiný prohlížeč a editátor kódů

Návod:
1. Zjistěte si, jaká barva se nachází ve vašem vzhledu, který chcete upravit
// v mém případě layout freestyle2006 - barva modrá.
2. Zkopírujte si smíšenici do schránky
3. Otevřete stylový soubor
// u mého layoutu freestyle2006 je to soubor freestyle2006.css
4. Z nabídky si vyberte nástroj najít a nahradit
5. Zjistěte si smíšenici Vámi požadované barvy
6. Do pole najít zvolte smíšenici, která označuje barvu která je ve vzhledu již předvolená
7. Do pole nahradit vložte smíšenici barvy, kterou chcete do stylu vložit
Projeďte tak celý dokument a zaměňte ty barvy
8. U všech textů - h1,h2,h3, atd. vložte smíšenici barvy, která musí být na barvě pozadí (tu kterou jste zadávali minule místo té modrá) vidět (tagy CSS najdete na jakpsatweb.cz)
9. Poté upravte v nějakém grafickém programu obrázky při vzhledu - doporučuji Adobe Photoshop
10. Budete-li měnit názvy souborů a složek, musíte změnit všechny soubory pro běh layoutu na phpRS /viz. dokumentace/ , tím jsou mysleny globální článkové šablony atd.
11. Nahrajte to na server (např. TotalCMD)
12. V administraci phpRS vlezte do konigurace a zkuste to nainstalovat.

P.S.: Hodně štěstí!!


Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-15, 21:06

tak ten Adobe Photoshop mne fakt dostal. To jako že kvůli webu někdo vyhodí 40kkč?

zamyslel ses nad tím, co jsi tu napsal: "smíšenice, editátor" atd...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: khubajsm (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-16, 07:54

POJMY:
Editátor - program pro zobrazení zdrojového kódu
Smíšenice - kód barvy ve tvaru #ABCD12 , já ho získávám právě z photoshopu, ale seženete to i jinde.

#tak ten Adobe Photoshop mne fakt dostal. To jako že kvůli webu někdo vyhodí 40kkč?

Jde to i v jiných programech, třeba v malování, ale lze to potérozpoznat nakvalitě.

Khubajsm

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-16, 10:20

> #tak ten Adobe Photoshop mne fakt dostal. To jako
> že kvůli webu někdo vyhodí 40kkč?
>
> Jde to i v jiných programech, třeba v malování,
> ale lze to potérozpoznat nakvalitě.
>
> Khubajsm


A proto máme haldu free programů, GIMP, Photofiltre, Paint.net atd. atd. A na kvalitě to nepoznáš.......

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Layout Freestyle2008o
Zaslán uživatelem/kou: khubajsm (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-16, 10:29

Zdravím,
vytvořil jsem nový layout na základě starého layoutu freestyle2006.

Základní barvy layoutu: Oranžová, hnědá, bílá, černá
Velikost : cca. 110 Kb v archivu ZIP
Funkční ukázka*: www.khubajsn.vyjimecny.cz

!!! Stahuj na adrese: [http://uloz.to/248537/freestyle2008o.zip] !!!

----------------------------------
* = Ukázku asi brzo změním, baví mě deformovat layouty :-D
----------------------------------
Khubajsm - kritiku a pochvaly pokud možno pište sem, na ICQ 368-983-464

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-16, 15:07

khubajsm napsal/a:
-------------------------------------------------------
> POJMY:
> Editátor - program pro zobrazení zdrojového kódu

takže, EDITÁTOR ==> EDITOR: Notepad, GVIM, PSPad, PHPEdit

> Smíšenice - kód barvy ve tvaru #ABCD12 ,

SMÍŠENICE ==> předpokládám, že to má být Paleta Barev, případně "výběr barvy"... :-)

> Jde to i v jiných programech, třeba v malování, ale lze to poté rozpoznat nakvalitě.

pochopitelně že to jde i v jiných programech, ale že bych na to musel používat "Malování" , to snad napadlo pouze tebe ROFL

řeknu to asi takhle:
pokus se nejdříve naučit se pracovat s počítačem, projdi si názvy ( odborníc pro to používají název "termiti" :-))) ),
projdi si web a zjistíš, že nejen Photoshop (BTW dnes už se snad prodává pouze Adobe Suit, samotný Photoshop nikoliv(ale třeba o něm jen nevím)), A POTOM SE POKUS NAVRHNOUT NĚJAKÝ VLASTNÍ LAYOUT!!!

Upravit tři barvy ve stávajícím Layoutu je sice pro nováčka jako jsi ty možná nad možnosti, ale není to nic, čím se lze až tak ohánět a ještě pokřikovat "stahujte, nebude, změním..."

Časem se možná dopracuješ i k tomu, že pro web existují tzv. "bezpečné", dříve se používalo "webové" barvy, které se zobrazí každému uživateli stejně (tedy skoro stejně), a ne rozdílně podle druhu zařízení, kterým web prohlíží. K tomu se třeba, pokud vydržíš "na sobě pracovat", časem dostaneš.

A ještě poznámku na okraj...
provozovat web na UTF a Layout kodovat ve WIN... ROFL

Takže pracuj na sobě a třeba se s tebe stane i dobrý kodér!




-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: khubajsm (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-18, 16:36

Hele, na to, že je to moje první změna vůbec do phpRS layoutů, a je mi 11 si myslím, že to snad jde :)
Opravená verze (z kódování windows-1250 na UTF-8): [http://uloz.to/254515/freestyle2008o.zip]

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-18, 18:57

no právě, a tady se snažíš "Orly učit létat"...



-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: khubajsm (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-19, 13:26

Hele, já si myslím, že na můj věk toho umím docela dost a do tohoto tématu nebudu přispívat dále. Podpora layoutu na ICQ 368-983-464

KHUBAJSM

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-19, 20:24

na svůj věk jsi pouze stáhl něco, co někdo vytvořil před tebou a upravil barvy. Takže vlastně neumíš nic! A ani se nesnažíš! Raději na sobě zapracuj, máš hodně sebevědomí, ale budeš se muset ještě hodně naučit... Dále raději nebudu pokračovat...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: Tom_AG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-21, 09:17

OT pro JanVara:

Velmi často s Tebou souhlasím. Např. když dáš někomu "na vědomí", že si nepřečetl dokumentaci nebo, že měl nejdřív zkusit hledat odpovědi ve fóru. Ale srazit nadšenýho nováčka do kolen, to se mi fakt nelíbí. Nemyslíš, že by bylo lepší zdržet se komentáře nebo ještě lépe nadšení podpořit a nasměrovat toho člověka na zdroje, které mu pomohou k jeho zlepšení?

Nadšení je totiž to, kvůli čemu vznikl tenhle redakční systém.

Tom_AG
www.Stříbro.net

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-21, 12:44

To: Tom_AG

jasně že máš pravdu, podpořím, ale jeho přístup byl tak trochu jinde...
bohužel, kam chceš ty lidi směřovat, když fórum je dostatečně obsáhlé....

<OT>
sám jsem dnes hledal chybu (vlastní), kdy jsem žil v přesvědčení, že mám všechno OK...
viz popis Error-C5 v OffTopic...
</OT>

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-21, 16:43

khubajsm napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> mám na svém webu layout freestyle. Chtěl jsem si
> odsud, z ofic. stránek stáhnout layout pro
> nejnovější verzi phpRS, a on nikde. Teď nic ve
> zlém proti phpRS , aledocela mě zaráží, že na
> oficiálních stránkách neexistuje layout pro
> nejnovější verzi!! :-O
>
> Neházejte mi sem linky na phpRS magazín - comunity
> web. Tam jsem již byl a se všemi layouty se mi
> naskytl nějaký problém.
>
> Byl bych rád, kdyby se to změnilo...
> Mohu vám jako základní šablony pro vzhled
> doporučit stránky:
>
> FreeCssTemplates.org
>
>
> Čekám odpověď :)
> Khubajsm


Myslím, že všetci uvítajú ak sa pustíš do tvorby layoutu a ak budeš potrebovať poradiť dočkáš sa rady alebo odpovede oveľa skôr ak si aktívny a chceš niečo rozumné vytvoriť pre celú komunitu. JanVar to myslel tak, že je zbytočné písať layouty (a zverejňovať ich) kde len zmeníš farbu - to zvládne naozaj každý začiatočník. Dosť zaujímavé by bolo vytvoriť úplne nový layout, to už by bolo zaujímavejšie.

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: khubajsm (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-22, 09:15

Ahoj,
díky za podporu!
Snažím se vytvořit nový layout ale bude mi to trvat. V CSS to ještě jakž takž ujde ale v PHP mi to moc nejde.

P.S.: Veselé Velikonoce !!
Khubajsm

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.