phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Ako zverejniť layout na community webe.
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-20, 14:46

Máte vlastný layout, ktorý by ste chceli zverejniť alebo takýto layout viete vytvoriť a chcete ho dať k dispozícii celej komunite? Tak ste tu správne, čítajte ďalej.

Všimol som si v poslednej dobe niekoľko zaujímavých pokusov o vytvorenie layoutu. Nestíham priebežne sledovať stav v akom sa jednotlivé layouty nachádzajú, preto týmto prosím autorov layoutov, aby svoje diela vo finálnej podobe umiestnili na nejaký testovací web (napríklad takto: [http://kvalitne.sk/koncepty/rsBloger/] ).

Koho mám kontaktovať?
Ak máte niečo vytvorené, nestačí len zverejniť správu na fóre. Bolo by dobré poslať upozornenie alebo link na stránku kde sa layout nachádza priamo mne, prípadne niekomu z vývojárov (napr. Michálek, Krišpín, Kubajs, Smiko atď.) Mail na mňa nájdete v kontaktoch. Podstatné je aby sa mne alebo niekomu z vývojárov dostala informácia, že nejaký nový layout existuje. Oficiálne zverejnenie je potom otázkou niekoľkých minút, napríklad: [http://www.phprs.net/forum/read.php?12,24177] Layout sekciu na CW mám na starosti ja, takže najlepšie je kontaktovať priamo mňa.

Aký layout vytvoriť?
Pre phpRS evidentne chýbajú CSS layouty, hlavne pre 2.8.X verziu. Zatiaľ neexistuje 3-stĺpcový CSS layout s pevnou šírkou, takže napr. tu vidím zaujímavý priestor na uplatnenie pre nádejných tvorcov. Ak tvoríte niečo pre komunitu, možete rátať s určitou podporou a pomocou pri tvorbe.

Prečo layout zverejniť?
Tvorba layoutu je väčšonou o tom, že tvorca robí originálny vzhľad. Iste, každý, kto vytvorí layout nemusí byť ochotný ho poskytnúť komunite. napríklad preto, lebo nechce, aby jeho výtvor stratil originalitu. Skúste ale pouvažovať nad zjednodušením takéhoto vlastného originálneho výtvoru alebo jeho úpravou, tak aby ho bolo možné zverejniť a poskytnúť komunite, bez toho aby váš originál stratil jedinečnosť. Vačšinou stačí jednoducho upraviť farebnosť alebo obrázky.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Michalek v 20.01.2007 22:28.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.