phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Šablony pro PHP script
Zaslán uživatelem/kou: gekoncik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-04, 12:29

Ahoj,
učím se dělat web pomocí šablon. Kostru webu mám udělanou i HTML časti taky. Ale problém je ten když chci dělat PHP script.
Zatím to mám udělané funkcí která mi generuje obsah stránky. Ale toto řešení právě potřebuje každou funkci na jednu stránku.
$output = $sabl->make_html("OBSAH", $sabl->funkce generuji obsah, "hlavni", $output);

Neexistuje nějaké šikovné řešení abych nemusel vytvořit funkci na každou stránku zvlášť?

Re: Šablony pro PHP script
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-04, 14:06

vytvořit si soubor s funkceni a pak staci "include" nebo "require" souboru a volat funkce.

jeste je druha moznost, a to OOP...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Šablony pro PHP script
Zaslán uživatelem/kou: gekoncik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-04, 15:02

To OOP je přesně co? S tím se dělá jak?

Re: Šablony pro PHP script
Zaslán uživatelem/kou: gekoncik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-04, 17:57

Tak jsem se dival na netu co to je OOP nějak jsem to nepobral tak to budu dělat přes funkce :)

Takže si mám udělat soubor s funkce které mi budou generovat obsah nebo si ty funkce mám vytvořit ve třídě která mi upravuje vzhled stránky? Myslím třídu která mu "dělá z" souboru TPL (šablony) soubory PHP (bez scriptů jen HTML).

Re: Šablony pro PHP script
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-04, 18:22

Inšpiruj sa v generovaní vzhľadu v phpRS. Tieši to elegantne jedna trieda, kontrétne Clayout v trlayout.php. Po inicializácii si načítaš šablónu:
NactiFileSablonu($jmeno_souboru = "")
a pomocou značiek <*znacka*> vkladáš do šablóny vlastný kód.
UlozPro($jmeno = "", $obsah = "")
Potom to len zobrazíš. OOP je to čo používaš, teda: trieda->metoda ;)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.