phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Poraďte prosím, ako zmenšiť písmená známkovania článkov v šablóne rsBloger standard
Zaslán uživatelem/kou: Jojo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-09, 14:02

Zdravím pán Patrik Tomeš.

Najprv by som chcel Vám a všetkým poďakovať za Vašu tvorivú činnosť na phpRS, pluginoch i na layotoch. Dva zo série rsBloger (konkrétne nature 1 a 2) sme použili na [http://www.jewel.sk/], mierne upravili a prispôsobili svojim potrebám.

Technické záležitosti fungovania stránky má na starosti Riko, ktorý sa vyzná v php a on inštaloval ako aj phpRS, tak aj layoty. Ale pretože tento čas našej spolupráci nepraje (po skončení vysokej školy musel vycestovať za prácou do ČR a v súčasnosti nemá pripojenie na internet), podujal som sa stránky dotvoriť sám, aby nerobili zlé meno Vašej práci.

Informujem, že chápem html i css ale php ešte neovládam. Takmer všetko, čo som potreboval na stránke upraviť, som v (rsBloger-nat1.css) našiel, ale neprišiel som na to:
1, ako zmenšiť písmená (známkovanie) článkov v šablóne rsBloger standard
napríklad v článku [http://skola.jewel.sk/view.php?cisloclanku=2005061801]
2, ako a kde zmeniť tento text: [Najlepšie = 1, Najhoršie = 5, Akt. známka: 2,00]
3, a ako zmenšiť písmená v novinkách

Vopred ďakujem za pomoc i pochopenie.


S pozdravom Jojo - www.jewel.sk

Re: Poraďte prosím, ako zmenšiť písmená známkovania článkov v šablóne rsBloger standard
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-09, 14:26

1/ pridaj do CSS
.hodnoceni
{
font-size:70%;
}

2/ lang adresár

3/ uprav CSS:
.novdatum, .novtit, .novtitduraz
{
font-weight:bold; font-size:70%;
}

BTW: kto je Patrik Tomeš? :-D

Re: Poraďte prosím, ako zmenšiť písmená známkovania článkov v šablóne rsBloger standard
Zaslán uživatelem/kou: Jojo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-11-10, 09:15

Ešte raz ďakujem pa3k, odpoveď mi veľmi pomohla.

Len taký malý návrh.
Určite by začínajúcim a menej zdatným (takým, ako som napríklad ja) pomohlo, keby sa do CSS vkladali aj poznámky typu napríklad:

/* Tu sa nastavuje písmo v spodnej časti stránky*/
#zaptxt {
color:#eee; font-size:14px; font-weight:bold; line-height:18px;
text-align:right; padding:20px 10px 10px 10px;
}
z ktorých by bolo i pre laikov jasné a zrozumiteľné, čo načo slúži.
Verím, že by podobné kroky (zamerané na pomoc menej zdatným) viedli k zvýšeniu obľuby phpRS (a všetkého diania okolo neho), čo by sa postupne odrazilo i na zväčšení jeho komerčného úspechu a ten si plne zaslúžite.

BTW: Myslel som, že Patrik Tomeš je totožný s pa3k. Potom pardon, veľmi sa ospravedlňujem!


S pozdravom Jojo - www.jewel.sk

Re: Poraďte prosím, ako zmenšiť písmená známkovania článkov v šablóne rsBloger standard
Zaslán uživatelem/kou: Marlo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-26, 19:43

Zdravím
Včera jsem začal tvořit novy WEB a použil jsem pro to po dlouhem bádání redakční systém phpRS.
Systém je suprový, ale J8 jsem asi neskutečná LAMA a i když tady už celý den studuji, jak si ho přizpůsobit k obrazu svému, tak jsem zatím moc nepochodil. Problém mám zatím hlavně se změnou velikosti písma :(
Mám novou verzi 2.8.0
Měním to podle návodu v souboru "freestyle2006.css"
třeba v

/* zakladni styly */

.z {
color:#4f689a;
font-size: 13px;
font-weight: normal;
}
.nadpis {
text-align: center;
padding: 0.2em 0 0.2em 10px;
color:white;
background:#4f689a;
font-weight: bold;
font-size: 16px;
}
.podnadpis {
color:#4f689a;
text-align: center;
font-size: 14px;

- změním (edituji) vždy to "font-size: 16px;" - tedy tu číslovku "16" třeba na 8 či 10 - uložim, ale ono to ale vubec nic neudělá :(

Take jsem zkoušel změnit uvodní logo - to se mi podařilo tam nahrat jeden velky obrazek.gif namísto
#zahlavi1 {
position: relative;
margin:0;
padding:0;
height:100px;
background:#9eaecd - zde jsem dal tedy toto "background:url("nadpis_logo.gif");"

dalsi asi 3 zahlavi jsem zakomentoval - coz se mi po uprave velikosti podarilo, akorad, ze jsem mel pak vsechny pismenka na strance najenou hrozne velky :(

Vroucne Prosim, nakopnete me nejakym smerem (nejlepe nejaky clanek pro blbe), kde by se pipisovalo presne jak to delat.
Nevim totiz, jestli nemusim nahodou nejak restartovat toho Apatche ci tu databazi (pro tu zmenu) , ale to se mi zda jako blbost.
Tak ze jeste jednou Predem Vrele Diky za jakekoliv Info - klidne i na e-mail.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Marlo v 26.02.2006 19:44.

Re: Poraďte prosím, ako zmenšiť písmená známkovania článkov v šablóne rsBloger standard
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-26, 21:38

Najskôr bude po tých úpravách poškodená šablóna - napr. nejaký neuzatvorený tag, skús svoj výtvor po každej zmene validovať.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.