phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Nepasující obrázky
Zaslán uživatelem/kou: pjan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 19:22

Nazdar vespolek,
přicházím opět s pár čerstvými problémy a prosbičkou, jestli by mne někdo nepostrčil správným směrem:

Upravil jsem si layout Greenday k obrazu svému [http://www.kanafas.cz/phprs] a na Safari to je epes ráres. Jenže v Exploreru se mi mezi dvěma obrázky, logo a logo_bg dělá jednopixlová mezera , která proklatě ruší mé kruhy. Zkoušel jsem všelijaké kejkle ve screen.css ve stylu #logo, ale nic.
oproti původnímu Greenday je tady zrušená okrajová čára ve stylu #logo (aby nešla přes rozhraní obrázků) a ten kus, co má být vidět je domalovaný do obrázku.


Díky za tip, kudy na to.
Petr






Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pjan v 19.08.2005 19:55.

Re: Nepasující obrázky
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 22:48

bud "jakpsatweb" a nebo "pixy"ho stranky.. popisu tam bude dost...
a nebo IE prepnout do "strict modu"



-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Nepasující obrázky
Zaslán uživatelem/kou: pjan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-22, 13:48

JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
> bud "jakpsatweb" a nebo "pixy"ho stranky.. popisu
> tam bude dost...
> a nebo IE prepnout do "strict modu"
Pokud jsem našel na internetu, nepřepne se IE do strict módu, pokud je v hlavičce XHTML 1.1, což je právě případ, který generuje phpRS.

Bohužel je tento problém natolik specifický, že hledat jeho řešení mezi všeobecnými návody je hledání jehly v kupce sena. Dokonce ve starém IE (tuším 5., nebo 5.5) ta vodorovná čára mezi obrázky není.

Sice mi tvoje rada nepomohla, ale i tak díky za snahu.

Petr.


Re: Nepasující obrázky
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-22, 15:24

Ja by som ten layout úplne prerobil, stačia k tumu základy CSS. Prečo mať logo na dve časti?

Re: Nepasující obrázky
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-22, 15:36

IMHO použitie XHTML 1.1 v strict móde pravdepodobne nebude možné. Po prepnutí do strict módu by bol kód bez ďalších úprav nevalidný. Najjednoduchšie je upraviť globálnu šablónu a to logo spraviť inak - so zachovaním XHTML 1.1 v quirk móde.

Re: Nepasující obrázky
Zaslán uživatelem/kou: pjan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-23, 11:07

Asi mi časem nic jiného nezbude :-) alespoň vím, že to jde.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.