Jiné : phpRS Fórum
Na něco jsme zapomněli?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
E-shop
Zaslán uživatelem/kou: PNovotny (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-19, 11:38

neni nekde ke stazeni plugin pro nejaky jednoduchy obchod?

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-24, 23:38

Ano plugin je ale nie ako free [http://www.webinfo.sk/demo/phprsshop]



MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava msteve v 05.11.2005 14:22.

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: mail (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-25, 15:21

Jaká je jeho cena?
Díky za info

Pavel S

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-29, 15:34

nooo to vypada pekne...
jinak jeste jeden eshop je tady: [http://www.bxclub.com/obchod/]
Zrovna dnes jsem jej zkusebne nahral na web.

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava marty v 19.07.2009 12:19.

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: mirekv_cz (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 08:40

Jiz jsem msteva kontaktoval vice jak pred mesicem, ale cenu jsem taky nedostal :-(. Proc nechces sdelit na kolik si cenis tuto praci v PHP kdyz to nabizis jako placeny plugin (zatim jediny). Chces to tedy prodavat a nebo ne?

Mirek

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 11:31

Pripravujem na to kompletny popis aj cennov kde bude tak ako je to pri ostatnych shopoch popisane vsetko
Ale teda napisem kto by mal teda naozaj zaujem a tak isto mozete pridavat komentare nielen sem na forum , ale priamo aj do demo systemu tak ako to umoznuje phpRS system k clankom alebo na domovsku stranku

[http://webinfo.kvalitne.cz/demoshop/]
[http://www.webinfo.sk]

Je to samostatny plugin-modul kde zakaznik(uzivatel) si stiahne zdarma phpRS system a potom si dokupi modul shop alebo ine free alebo kommercne moduly podla potreby pre svoj web.

Zakladna cena bude cca 120 eur a pri kupe druheho shopu alebo ako dealer ma zlavu 20% co zmamena cca 100 eur. Toto bude ako akcia pre urcity pocet uzivatelov( takze treba sa poponahlat ) . mozno si povete ze to je vela ale myslim ze niekto si ani neuvedomuje kolko napr zaplati za pripojenie svojho internetu mesacne alebo za mobilny telefon kde cena ktoru si spocitate za rok je pekna suma penazi a tak jednorazovy poplatok za tento shop si myslim nie je vobec vysoka.


To : mirekv_cz Neviem ale ziadny email som od teba nedostal alebo mozno som ti aj odpovedal ale asi ti neprisiel lebo sa snazim odpvedat na kazdy email.

Dakujem vsetkym uzivatelom za ich nazory reakcie ohladne phpRSshop bud na stranke [http://www.webinfo.sk] alebo na [http://webinfo.kvalitne.cz/demoshop/] popripade aj tu vo forume.

Postupne budem informacie zverejnovat na svojich strankach a popripade aj na komunity webu ak budu suhlasit vlastnici community webu.

S pozdravom a prijemny den vsetkym phpRS uzivatelom.


MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: mirekv_cz (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 14:06

Na muj email si i odpovedel, ale misto ceny si me poslal odkaz na demoverzi. Ted tedy vidim i cenu a muj zajem pominul. Ja jen doufam, ze bude co nejmene takovych "chytraku", kteri postavi svuj plugin na praci druhych a budou se na tom chtit obohatit.
Kdyz jsem si precetl licenci GNU tak jsem nasel nekolik bodu se kterymi si timto v rozporu. Dale pokud si spocitam naklady tak e-shop se zarukou, udrzbou a aktualizaci se da provozovat od 180,- Kc mesicne. Z Tve ceny to znamena ze bych si mohl zaplatit pres rok a pul bezstarostneho eshopu se zarukou. Co mi nabidnes Ty? Plugin, za ktery nemuzes rucit protoze je vystaven na GNU licenci?

Nemyslis, ze si s cenou hodne prestrelil?

Berte to samozrejme jako muj osobni nazor a nenechte se jim ovlivnit.

Mirek

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 14:46

Tento plugin nebol spraveni ani za den ani za tyzden ani za mesiac ak chces vediet bol to urcity vyvoj ktory trval urcity cas , skus teda ten shop za 180 Kc mesacne (popripade mozes aj tento shop si prenajat) by som si velmi rad pozrel alebo je to niekde kde www.tvoj shop.cz ale toto je sucastov jedneho systemu a dalsie dnes moze byt 180Kc ale neskor viac a napr nemozes mat vlastny vzhlad poznam take shopy kde este si musis priplatit za upravu vzhladu


Co sa tyka chytrakov mozem ti odporucit aj ine napr. [http://www.redakcni.cz/view.php?cisloclanku=2003090403]
sice stare informacie , ale ja nedavam phpRS system ten je free ,ale shop a zatial ziadny shop cz ani sk nenasiel ktory by bol za nisziu cenu ako tento a pritom niektore ani nemaju tolko veci ktore sa daju menit.

Inac ti mozem zaslat shopy na email ktorych su ceny minimalne 3 krat vyssie pri kupe alebo pri prenajme.

Tak ako som ti napisal ze ani si neuvedomujes a kolko ta napr. stoji tvoje pripojenie na internet , domena alebo tvoj mobilny telefon a vobec nikto neplace ze to je take drahe a musis to platit kazdy mesiac a nespravis stym nic a co ti daju nejake pripojenie alebo minuty na volanie ale ked to potrebujes musis platit .

A urcite je viac webov postavených na phpRS sytemu kde su specialne moduly ktore si vybudovali pre svoj web ale pokial to robil niekto druhy pre niekoho ten web tak si myslim za zadarmo to nebolo !!!! ale ja som tento shop hodil do placu a preto si myslis ze som nejaky chytrak ale ak mas chut skus si vytvorit svoj shop alebo nejaky iný plugin ktorych je na mojej stranke si myslim dost , aj ked nic vlastne o tebe neviem ani tvoje stranky a uz som nasiel aj tvoj mail v knihe navstev ale bez webu.

A co sa tyka funkcnsti a zaruky ties som schopny rucit ale problem je v tom ze kazdy webhosting je iny a preto som ochotny aj pomoct z jeho funkcnostou, tak ako aj teraz pomaham viacerim uzivatelom ktory maju problem z nejakym modulom , ale to uz by mohli povedat len oni. a ked mam problem ja tak tiez si necham poradit od skusenych programatorov napr Michalek pre phpRS system.


MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava msteve v 31.07.2005 14:55.

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: mirekv_cz (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 15:12

Nechtel jsem se Te nejak dotknout. Je jasne ze vytvorit shop netrva nekolik dni, ale zaroven to nemuzu chtit mit zaplaceny z prvnich licenci. Samozrejme je to veci nabidky a poptavky. Preji Ti aby si nasel nekoho kdo se eshopem zivy a muze si dovolit vse odepsat z dani. Ja v teto pozici nejsem a kazdy vydaj navic si urcite rozmyslim.


Mirek


PS: Az pujdes s cenou dolu tak se urcite ozvi :-)

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 15:38

mirekv_cz:
> Ja jen doufam, ze bude co nejmene takovych "chytraku", kteri postavi svuj plugin na praci druhych a budou se na tom chtit obohatit.
Tak to si pekme mimo :-D Ja som kedysi zhanal profi e-shop a cena zacinala od 40.000 Kc. Drahy? No ak nevies co vsetko to dokaze, tak nemozes na cenu povedat ani pol slova. Ak to chces lacnejsie stiahni nejaký free e-shop pod GNU/GPL licenciou, uprav si ho a máš to len za cenu tvojho času. Poznám také e-shopy minimálne dva. Mozno ta to ale nakoniec vyjde drahsie ako 120 Euro :-D Skúsil som to sam a nakoniec som sa rozhodol spravit e-shop svoj ako piplat a upravovat cudzi kod, ktoremu tak dobre nerozumiem. Takze vsetko je vec pohladu, ani phpRS nemas zadarmo, musis tomu venovat svoj cas. Nikde nie je napisane, ze niekto nemoze poskytovat upravy alebo komercne rozsirenia na phpRS. Platis tam ale za nieco ine ako je licencia, napr. sluzby a podobne. Ja len dufam, ze sa bude phpRS systemu darit tak dobre, ze na nom vyrastu aj komercne sluzby pluginy a produkty! Slobodny neznamena zadarmo.

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 15:55

Ja bych jen mimo dodal, ze pokud budete stranky redakcni.cz zkoumat podrobne, dojdete ke zjisteni, ze pod par clankama je podepsanej primo Jirka, takze to je imho v poradku.

Co se tyce eshopu asi nemam co dodat; vzdy bude pohled nejmene ze dvou stran...

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: mirekv_cz (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 16:09

Ale já to beru, vydelavat se v dnesni dobe musi. Tak jako ja jsem uvedl nizsi ceny, uvedl pa3k ceny vyssi. Clovek, ktery stavi web na free RS tak pak nechce investovat do jednoho z jeho modulu. Myslim si, ze uzivatelu tohoto RS je dost na to, kdyby 1 ze 100 si koupil levny modul eshopu tak se vynalozeny cas mstevu vratil. Usuzuji treba prave proto, ze tento modul rovnez neni na miru. Ale jak jsem jiz rekl, je to muj nazor, chapu i autora a preji mu spoustu zakazniku.


Mirek

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 22:03

Musím tiež vyjadriť svoj názor.

Nevyznám sa v PHP (aj keď sa snažím občas niečím prehrýzť) no a msteve bol vždy ochotný pomôcť bez nejakej požiadavky na odmenu. Preto chápem, že za čas venovaný vývoju E-shopu (ktorého isto nebolo málo) chce mať aspoň nejako ohodnotený.....

Už pár rokov predávam software pre tvorbu e-shopu. Tiež obchod sa dá kúpiť za jednorazovú cenu, Upgrade je zdarma, tiež bez mesačných poplatkov. Stretol som sa so všelijakými zákazníkmi. Niektorí chceli upraviť to, iní ono. No neuvedomovali si, že sa software vyvíja a nie je možné robiť vývoj a udržiavať nové verzie pre niekoľko (desiatok) verzií. Doporučil som im, aby sa informovali na tvorbu e-shopu podľa ich požiadaviek u firiem, ktorí by im to urobili na mieru. Lenže to už ide o ceny v desiatkách tisíc....

Skúste si zrátať bežnú hodinovú cenu soft. firiem (cca 400 Sk/hod) s dobou vývoja a testovania, tak isto vyjde, že to nebude zaplatené z prvých licencií ... neútočim teraz na Mirka....

Zhrniem: Môj e-shop nepotrebuje podporu PHP, databáz, naplňuje sa v režime off line, funguje aj na free serveroch, mstevov môže registrovať zákazníkov, myslím, že nie je zložité (ak to už nemá) registrovať objednávky, sú aj free hostingy s podporou PHP, databáz , takže si myslím, že cena je primeraná

Keď som si robil prieskum software pre tvorbu e-shopov (v SK časti internetu), tak mi vyšlo, že prenájmy sú bežne na 900,-Sk/mesiac. Nehovoriac o cene pri kúpe....

No ale už som sa rozrečnil :-)

Prajem mstevovi veľa úspechov a dík za všetky rady

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-07-31, 22:19

Presmerujte se prosim na
[http://www.phprs.net/forum/read.php?5,9930]

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: noface (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-10-30, 22:54

Když tak pročítám příspěvky k e-shopu, vzpomínám si na začátky tuším inShopu od Zoneru (jestli se pletu, omlouvám se), kdy bylo možné zvolit si režim plateb:

a) paušální měsíční poplatek
b) poplatek odvislý od obratu, který obchod vygeneroval

Takže, jestliže se jedná o novinku, líbilo by se mi, kdyby byl tento e-shop pro phpRS jakousi variantou outsourcingu. Myslím, že by o to byl docela zájem, protože když nevydělám, nezaplatím nic. Když vydělám, pak mám samozřejmě i na úhradu poplatku za obchod.

Osobně provozuji obchod, který má maximálně 30.000 zákazníků v celé ČR, protože prodávám bezlepkové, nízkbílkovinové a další velmi speciální potraviny. Marže jsou relativně nízké. Koneckonců, pokud nebudu kurva, co si můžu přidat na půlkilovém chlebu, který stojí +/- 80 Kč, že? I z toho důvodu by mi poplatek podle obratu vyhovoval.

Možná blbost, možná technicky nemožné, nevím. Jen další názor.

- noface -

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: koudy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-18, 09:27

E shop do phpRs se mně zdá být začarovaným tématem. Před 3 dny jsem kontaktoval msteva, vyměnil si s ním několik emailů, telefonoval do Bratislavy a poté jsem dospěl k rozhodnutí, že za plugin zaplatím, požádal jsem e mailem o zálohovou fakturu a od té doby se mně neozval, že by nechtěl prodávat?

Našel jsem na úvodní stránce SuperSvěta "Speciální nabídku pro obchodní společnosti" ve které se píše:

phpRS PRO je zkratka pro speciální verzi redakčního a publikačního systému phpRS, která je rozšířena, na základě přání zákazníka, o některý z následujích obchodních nástrojů (jednotlivé nástroje lze i kombinovat): ceníkový katalog, elektronický obchod s vlastním administračním managementem včetně speciálních statistik, diskuzní fórum, atd.Výše ceny je odvozena od požadovaných rozšíření.
Na základě dotazu dodáme cenovou kalkulaci.
Kontaktní osoba:
Jiří Lukáš

napsal jsem Jiřímu Lukášovi, že mám zájem o placený eshop - neodpověděl.

Naprogramujte někdo prosím funkční plugin e shopu, budete mít určitě aspoň jednoho zákazníka (mne), který ho rád zaplatí. E shop provozuji již několik let a již delší dobu přemýšlím nad možností propojit oborově zaměřené články s eshopem do jednoho systému.


Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-18, 11:18

Ahoj koudy

Vcera bola zaslana na tvoj email zalohova faktura tak neviem kde je problem ale posielame este raz teda ak ti nieco nepride a hlavne ked vies ze nieco ma prist na tvoj email treba sa ozvat.




MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-18, 13:55

To, že ti nikto neodpovie na mail môže byť chyba aj na tvojej strane (blacklist, problém s providerom a pod.) Neriešil by som tieto veci na fóre - treba sa ozvať priamo autorovy telefonicky, cez ICQ, Skype alebo inou formou - pretirasať to cez fórum sa nepatrí ;)

Keď už je o tom reč, e-shop pre phpRS určite nemôže byť taký problém ako píšeš, Koudy. Skoro som sa zľakol, že nikto nemá o záujem o platiaceho zákazníka :-D Riešenie od Jirku Lukáša som v chode nevidel, tak nemôžem hodnotiť, ale bude to určite solídne riešenie. Pokiaľ viem e-shop robí okrem Msteva ešte aj Pykaso [http://www.pykaso.net/index.php?page=reference] a má celkom solídne referencie. Myslím, že spojiť ho s phpRS by u neho tiež nebol žiadny problém. No a viem ešte minimálne o jednom programátorovy z komunity phpRS, ktorý by e-shop alebo iné komerčné moduly mohol tiež ponúknuť. Onedlho dám von jedno komerčné riešenie elektronického obchodovania aj ja. Na predaj to ale priamo nebude - ide o riešenie na mieru, kde kompletný backend nahrádza priamo aplikácia účtovného systému, takže to nebude priama konkurencia na e-shop od Msteva, ktorý má dosť obsiahly a prepracovaný backend. Takže rozhodne to nie je začarovaná téma ;)

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: koudy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-18, 14:21

Já jsem to nechtěl přetřásat na foru, chtěl jsem získat funkčí e shop do phprs, . Problém se vyřešil. Nenapadlo mne, že když jsem od Msteva dostal několik emailů ohledně pluginu, že mail s fakturou nedojde. Msteve se mně ozval, chyba byla a doposud je v tom, že maily od jeho poskytovatele služeb jsou zřejmě na blacklistu mého poskytovatele (active24) . Prvotní konverzaci jsme vedli na mstevovo mailu na zoznam.sk, fakturu mně poslal z jiného mailu.

Když už sem píšu, tak chci podotknout, že cena 120€ se mně vůbec nezdá přemrštěná vzhledem k tomu co plugin umí a na rozdíl od jiných pluginů si ho člověk pořizuje s tím, že na něm sám bude vydělávat.

Re: E-shop
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-18, 14:33

Dakujem za uvedenie veci na spravu cestu.

A je to zaroven upozorenie pre dalsich uzivatelov ze aj takto nieco sa moze stat a preto je mozne sa s kontaktovat aj inym sposobom ako email nakolko sme sa presvedcily ze niekedy to nie je ani tato komuikacia 100%





MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava msteve v 18.02.2006 15:54.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.