Galerie : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně doplňku Galerie?
phpRS - redakční a informační systém
Problem s instalaci galerie
Zaslán uživatelem/kou: Nethe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-04, 23:03

Ahoj / Dobry den .

Po dlouhem zkouseni, zjistovani a cteni tohoto fora se se svym problemem musim stejne sverit a optat se, zda se nekomu prihodilo to same (predem rikam, ze jsem odpoved tady nenasel a zkousel jsem fakt mnoho).

Takze, samoinstalacni script mi nefunguje ani ve FF a ani v IE - zobrazi se pouze hlavicka stranky s nadpisem, ale to je cele. To je problem cislo jedna.

Problem cislo dve jest tento:

Pokud pouziji starsi verzi galerie a pridam vsecko manualne, tak mi v administraci naskoci phpGallery, ale jakmile tam vlezu, tak je konec. viz. obrazek cislo jedna. (musel jsem ho rozdelit na tri, jelikoz na notebooku se mi to cele neukaze). Jinak galerie na strankach je zobrazena zcela normalne.

Obr. jedna a) obrazek jedna b) a c):
[http://img3.imageshack.us/img3/7740/problem2c.jpg]
[http://img218.imageshack.us/img218/4310/problem2b.jpg]
[http://img510.imageshack.us/img510/7740/problem2c.jpg]



Problem cislo tri:
nefunguje mi cestina tak, jak by mela, to jiste vidite na obrazku jedna a).(databazi mam v UTF-8_czech_ci).

Po chybach jsem patral jak divej ale fakt jsem se nedopatral. Zkousel jsem verze gallery obe - tu oficialni bez instalacniho scriptu a pak tu posledni s tim scriptem.

Kdyby nekdo vedel, jak me problemy vyresit, tak prosim o radu.



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava Nethe v 04.06.2009 23:05.

Re: Problem s instalaci galerie
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-02-05, 19:35

Nejprve si projdi slovníkový soubor administračního menu. Pak se podívej i do ostatních a tipuji, že bude chybět na prvním řádku:
<?php



* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Problem s instalaci galerie
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-02-07, 16:54

a NOTICE, jsou hlášky o nedefinováných proměnných, snížit "Error handling" v php.ini

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Problem s instalaci galerie
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-02-07, 17:06

JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
> a NOTICE, jsou hlášky o nedefinováných proměnných,
> snížit "Error handling" v php.ini

no tim se sice zbavi tech hlasek, ale neodstrani vcelku zavaznou chybu a to ze mu ty promenny neexistuji

ja osobne hlasky NOTICE povazuji za zavaze chyby, nebot nedefinovane promenne by se mi v kodu vyskytnout nemely a pokud se tak stane, tak to naopak svedci o nejake vaznejsi chybe, takze je ignorovat nelze

Re: Problem s instalaci galerie
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-02-07, 18:57

MirekS napísal/a:
-------------------------------------------------------
> ja osobne hlasky NOTICE povazuji za zavaze chyby,
> nebot nedefinovane promenne by se mi v kodu
> vyskytnout nemely a pokud se tak stane, tak to
> naopak svedci o nejake vaznejsi chybe, takze je
> ignorovat nelze

NOTICE je len upozornenie (WARNING) - nie sú to určite z hľadiska funkčnosti kódu závažné chyby - php jednoducho inicializáciu premenných nevyžaduje. To, že je to prasačina a môže to mať za následok bordel v logike kódu je druhá vec, nevraviac o slušnosti programátora mať premenné nastavené ešte pred ich testovaním v podmienke.

To čo sa stalo zakladateľovi tohto vlákna, je samozrejme o chybe v neexistencii značky <?php v slovníkovom súbore, resp. v zakázaní short_open_tag. NOTICE je už len dôsledok chyby v konfigurácii php tresp. chyby v spôsobe otvorenia php parseru pomocou short tagu <? v slovníkovom súbre. Na produkčnom webe je ale lepšie mať akékoľvek chybové hlášky vypnuté, aj fatal errors, naopak pri ladení a vývoju treba zapnúť aj NOTICE.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.