Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
mysql_real_escape_string a parametr (resource)
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-09, 20:59

hledám (asi blbě :-( ), no bohužel nenacházím ani pokusy, co dosadit za parametr (resource)

mam php hovoří:

Citace:

mysql_real_escape_string -- Upraví řetězec pro bezpečné použití v mysql_query.
Popis
string mysql_real_escape_string ( string neupraveny_retezec [, resource spojeni] )


bohužel mi to ukládá a zobrazuje stále zhovadilosti a nikoliv UTF

stačí mi pouhý odkaz k nakopnutí

díky

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: mysql_real_escape_string a parametr (resource)
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-09, 21:17

nevim, jestli nemuze byt problem prave to utf (nevim, jak se to php dozvi v jakem kodovani ten text je - i když je možný, že to escapovani se vlastne tyka jen znaku, ktere i v utf jsou jen jednobajtove, takze pak by to mohlo byt jedno), jinak napoveda nejlepe primo u zdroje [http://www.php.net/manual/en/function.mysql-real-escape-string.php] - je to i s priklady a pripadnymi dotazy ci problemy jinych lidi

Re: mysql_real_escape_string a parametr (resource)
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-09, 21:22

tohle jsem už také četl :-))
no asi se na to eskapování rovnou vykašlu, protože tuhle kravinu mi dělá jen plug "rozbalovací menu". Jinak všechno ostatní je OK
už se s tím trápím dva dny :-(
ale i tak díky

p.s. nejlepší legrace na tom je, že poprvé se to uloží OK, zhnusí se to při případné další editaci, tak se zaměřím tímhle směrem.
vypadá to na chybu u klávesnice :-))
zřejmě mi eskapuje podruhé

EDIT: chyba skutečně sedela na židli, prostě nelze dvakrát eskejpovat. díky alespoň za nakopnutí

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava JanVar v 09.02.2009 23:10.

Re: mysql_real_escape_string a parametr (resource)
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-12, 16:36

Jen dodám, že parametr resource je jak i dokumentace napovídá ID připojení k MySQL - tedy návratová hodnota fce mysql(i)_connect ... jedná se o identifikátor připojení k DB. Jinak z uvedeného nechápu souvislost s dvojím escapováním aj. - ale hlavně, že už je po problému ;)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: mysql_real_escape_string a parametr (resource)
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-12, 18:23

xsuchy09 díky :-))
já už to pak taky pochopil, však jsem psal, že chyba byla mezi klávesnicí a židlí.
A to dvojí escapováním, jednoduše, prostě jsem si uložil do DB oeskejpovanej záznam a při jeho editaci (kdy jsem se těch ošetřených znaků zpětně nezbavil), a při následném dalším ukládání jsem to escapoval znovu...
Asi si dovedeš představit, co se pak uložilo :-))
Prostě takovej den blbec, no

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.