Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
přesun databáze z/na localhost
Zaslán uživatelem/kou: Lads (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-16, 17:39

Dobrý den,

mám takový obecný problém ohledně databází. V současné době máme na webu databázi, která má desítky mega a potřeboval bych ji nějak rychle a spolehlivě přesunout k sobě na počítač na localhost.

Do teďka jsem podobné problémy řešil tak, že jsem si otevřel dvě okna phpMyAdmina a pomocí exportů a importů jsem to vkládal postupně, protože najednou to proběhnout nemůže. (najednou se to usekne, třeba v prostředu záznamu a konec). Ale postupné zadávání je práce na celý den (a to pořádně otravný den) a navíc s VELKOU náchylností k chybám, tak jsem se chtěl zeptat, zda by bylo možné to provést nějak jednoduše - bez chyb... třeba pomocí nějakého programu, který bych mohl nechat běžet...

děkuji za každou odpověď a radu.


Re: přesun databáze z/na localhost
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-16, 19:48

no pres phpmyadmin by to mohlo jit, zvlast, pokud jde o import na localhost, kde lze zvednout limit postovaneho souboru a timeout php skriptu, tak aby ten import probehl cely a neskoncil predcasne

pak by to chtelo exportovat se zatrzenou volbou v phpmyadminu "Rozšířené inserty" (pripadne zvednou velikost dotazu z defaulni hodnoty na jeste vyssi hodnotu) a s vypnutou volbou "Úplné inserty" - tim se zminimalizuje velikost souboru a pocet zpracovavanych dotazu a tak cely import probiha rychleji

Re: přesun databáze z/na localhost
Zaslán uživatelem/kou: Lads (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-16, 21:23

Děkuji za odpověď. Jako zásadní problém vidím to, že přes phpMyAdmina to nejde. Ostatně proto jsem se zeptal, protože jsem do teďka přenášel data přes phpMyAdmina, ale nyní jsme dospěli do fáze, kdy to nepovažuju za reálný - mluvíme tady o spoustě mega dat.

Proto bych se Vás chtěl zeptat zda je jiná možnost než právě phpMyAdmin?

Re: přesun databáze z/na localhost
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-16, 22:40

ja jsem se snazil vysvetlit, ze v okamziku, kdy na localhostu si lze upravit konfiguraci v php.ini, tak to lze i pres phpmyadmin, takto jsem treba prenasel databazi uir, ktera ma neco malo pres 200MB (nebylo to sice najednou, ale rozdelil jsem to na tri casti - dve nejvetsi tabulky jsem delal samostatne a pak ten zbytek)

Re: přesun databáze z/na localhost
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-17, 12:23

pohledej dbbackup_1_0.zip , nedávno se to tu probíralo

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: přesun databáze z/na localhost
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-17, 14:31

a jinak pokud by se ty presuny mely delat nejak casto, tak pak by to chtelo se zamyslet nad takto "hrubou" metodou, jestli neni lepsi treba kopirovat jen zmeny od posledniho presunu, kterych urcite nebude mnoho a ne celou databazi

Re: přesun databáze z/na localhost
Zaslán uživatelem/kou: Lads (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-17, 16:33

Děkuji všem za odpovědi, omlouvám se, pokut to vyznělo nepříjemě, určitě to tak nebylo myšleno, velmi Vám děkuji za každou radu.

Nakonec se mi to povedlo vyřešit, zde je návod, jak jsem nakonec postupoval:

1) export z databáze na internetu:

zkoušel jsem různé nástroje - žádný mi nezvládl exportovat celou databázi najednou a vlastně ani velké tabulky nezvládl vkuse. Proto jsem hledal jiný způsob.

Protože hostuju na Bleboardu ([http://hosting.blueboard.cz]) tak v klientské sekci je u každé databáze krásné tlačítko "export", které uloží exportovanou tabulku na naše FTP, odkud ho můžu snadno stáhnout.

2) import na můj počítač

měl jsem tedy stažený soubor, který byl v zabalený, stačiloho rozbalit 7-Zipu a vzniknul soubor.sql teď byl problém jak ho jednoduše naimportovat? Rozhodně nepřipadalo v úvahu nic co by běželo v PHP. Tak jsem spoléhal na MySQL Query Browser ([http://www.mysql.com/products/tools/query-browser/]) ale ten po importování takle velkého souboru jednoduše spadnul.

Tak mi nezbylo než si zavzpomínat na staré dobré čas příkazového řádku. Stačilo se dostat složky s instalací MySQL a tam je složky bin a tam stačí napsat příkaz

mysql -u[uživatel] -p[heslo] [databáze] < [soubor]

a po chvilce práce bylo vše krásně hotové! prostě pohoda!

Re: přesun databáze z/na localhost
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-18, 22:39

jen poupravím,

mysql -u[uživatel] -p[heslo] -D[databáze] < [soubor]

ono to pak šáhne naprosto správně po té požadované DB, tedy pokud není jen jedna :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.