Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
phpRS - vhodný začátek?
Zaslán uživatelem/kou: Jimmyr (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-25, 21:08

Nazdar lidi. Tohle téma jsem založil, protože bych chtěl vědět, jestli považujete phpRS vhodný pro lidi co začínají s redakčními systémy. Já osobně umím aspoň trochu Html, VB 6.0 a C++ ( studium literatury, nic jiného ) a používám delší dobu intenzivně Joomlu (takže instalaci a nastavení Apache / PHP / MySQL taky zvládnu) . Momentálně mám dělat webové stránky pro školní časopis a je mi předhazován učitelkou právě phpRS. phpRS vidím jako dobrou věc s principem linuxu (tj. udělej si sám). V konečném důsledku by měli na těch stránkách ale články tvořit lidé, kteří sotva vědí co to znamená algoritmus.

Takže vás prosím o vaše názory.

Je phpRS vhodný začátek pro ŮPLNÉ začátečníky?
Díky, Jimmyr.
---
Btw, sorry pokud dělám duplikát nějákého staršího temata.

Re: phpRS - vhodný začátek?
Zaslán uživatelem/kou: merlp (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-25, 21:22

Za sebe můžu říct jediné... jsem rád, že jsem začal právě s phpRS, protože když do toho občas člověk kouká, zjišťuje a pomalu chápe, jak je to vlastně poskládáno...
Navíc snese i dost úprav aniž by to mělo za následek kolaps celého systému, což je určitě vlastnost, která se hodí...
Takový je můj názor...

merlp
===============================================
[www.i-merlp.com]

Re: phpRS - vhodný začátek?
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-26, 01:50

Jimmyr napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Nazdar lidi. Tohle téma jsem založil, protože bych chtěl vědět, jestli považujete phpRS vhodný pro
> lidi co začínají s redakčními systémy. Já osobně umím aspoň trochu Html, VB 6.0 a C++ ( studium
> literatury, nic jiného ) a používám delší dobu intenzivně Joomlu (takže instalaci a nastavení
> Apache / PHP / MySQL taky zvládnu) . Momentálně mám dělat webové stránky pro školní časopis a je
> mi předhazován učitelkou právě phpRS. phpRS vidím jako dobrou věc s principem linuxu (tj. udělej si
> sám). V konečném důsledku by měli na těch stránkách ale články tvořit lidé, kteří sotva vědí
> co to znamená algoritmus.

pokud zvládáš částečně logicky myslet (což třeba C++ vyžaduje) pak by pro tebe phpRS neměl být problém.
Useři stejně nic jiného než psát články nebudou....

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: phpRS - vhodný začátek?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-05-31, 23:57

No ak to budeš chcieť userom trocha uľahčiť, budeš asi potrebovať implementovať pár vychytávok ako wysiwyg, prípadne nahodiť alebo napísať nejaké pluginy na mieru... phpRS je pre začiatok myslím určite vpohode, no dá sa na ňom celkom dobre postaviť aj rozsiahlejší projekt. Oproti Joomla cmsku je v nemej obsiahly a myslím, že aj o dosť jednoduchší, na druhej strane asi nemá toľko pluginov a layoutov. Ak píšeš v C++ s phpRS si určite poradíš.


Re: phpRS - vhodný začátek?
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-06-13, 19:01

To Jimmyr:
S ohledem na tvé zkušenosti nevidím žádný problém ve zvládnutí a nasazení phpRS systému.

Co se týče následného využití další skupinou lidí s jinými (menšími) znalostmi, tak v tom nevidím problém, protože systému bude již rozchozen a třeba i přízpůsobem pro další využití konkrétní skupinou lidí. - Tato fáze již spíše závisí na správci webu, než samotném systému. Ale nemyslím si, že by se muselo nějak extra upravovat.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.