Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
Virtuální server web4u.cz
Zaslán uživatelem/kou: e.l.e.n.k.a (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-23, 20:56

Ahoj
Doufám, že nic neporuším, když se v off topicu zeptám na off otázku :-). Je tu spousta vysoce inteligentních lidí, takže si říkám, že by někdo mohl poradit hloupé brunetce :-).

Zaujala mě služba na [http://www.web4u.cz/serverhosting/virtualni-serverhosting]. Jedná se o virtuální server za 500 měsíčně. Nádhera tkví v tom, že mám zájem o více samostatných webů na různých doménách, které nebudou nikterak vzájemně souviset. Pokud bych měla standardní hosting, tak bych jich musela mít spoustu. Nakonec by to stálo ještě více než 500. Je mi jasné, že za tu cenu to nebude příliš výkonné serverové řešení. Myslím ale, že to bude v pohodě, protože weby nebudou příliš navštěvované. Pokud se do stránky web4u zabrouzdáte více, zjistíte, že server se dá jednoduše konfigurovat přes web (ideální pro mě, když serverům nerozumím).

Máte s tím někdo zkušenost? Poraďte mi prosím, jestli dělám správnou věc ;-)...

Předem všem moc děkuji.

Re: Virtuální server web4u.cz
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-24, 01:40

předpokládám že ti jde o tzv. hosting nad doménou. "hosting.domena.cosi"

Pokud máš možnost zápisu DNS, pak se to dělá jako běžný záznam, a server pak lze volat třeba jako alias

p.s. ale nevím, jak to funguje na web4u

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Virtuální server web4u.cz
Zaslán uživatelem/kou: e.l.e.n.k.a (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-24, 08:00

Nene, tím si zaplatíš svůj vlastní Linuxový server. Můžeš tak nakonfigurovat třeba 50 webhostingů na tvoje_domena.tld. Můžeš mít třeba 50 mailů, 50 databází - prostě cokoliv co "tvůj vlastní server" utáhne.

Re: Virtuální server web4u.cz
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-24, 13:49

pokud se jedná o dedikovaný server, pak záleží jen na tobě, co s ním provedeš (tedy s nastavením)
p.s.
tak jsem na to teď koukal. Vzhledem k tomu, že je adnim přístup na DNS a Apache, nebude to problém

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 24.02.2007 13:54.

Re: Virtuální server web4u.cz
Zaslán uživatelem/kou: e.l.e.n.k.a (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-25, 08:13

Jj, je to v podstatě pomalý dedikovaný server. Myslíš, že je technicky možné mít domény u Forpsi, využívat jejich DNS servery a přitom mít hostingy přes virtuální server na web4u.cz? Nebo se musí ty domény převést na web4u?

A ještě jeden dotaz. Šlo by mít doménu u Forpsi, mail hosting na té doméně taky u Forpsi, ale web by fungoval přes virtuální server web4u?

Moc děkuji JanVare, jseš zlatý :-))).

Re: Virtuální server web4u.cz
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-27, 17:20

asi takhle. Pokud máš registraci domény u Forpsi, pak není důvod přesouvat. Stačí jen jeden , nejlépe prinární DNS nasměrovat na onen server u web4u.cz Tam je (co jsem si vsimnul) nožnost obhospodařovat svá DNS, takže ten bych zavedl jako primary, na něj z Forpsi odkazovat jako na primární!

a k tomu druhému: vzhledem k tomu, že phpRS využívá mailové funkce, pak bych přešel i s tim mailem na web4u. Vyhneš se omezování při přenosu mezi pošťáky, které v poslední době bývají víc než omezovano (důvody jsou pochopitelné).

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Virtuální server web4u.cz
Zaslán uživatelem/kou: e.l.e.n.k.a (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-08, 23:08

Děkuji :-). Přesně co jsem potřebovala slyšet.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.