Ostatní témata (Off Topic témata) : phpRS Fórum
Máte problém s konfigurací počítače? Hledáte nejlepší webhosting pro vaši aplikaci? Nevíte si rady s nějakým zajímavým programátorským oříškem? Týká se dotaz fóra? ... Pokud ano, tak je toto diskuzní fórum určeno právě vám.
phpRS - redakční a informační systém
výpočet věku
Zaslán uživatelem/kou: jika (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-05, 16:17

zdravím. V php se už začínám pomalu orientovat v základních věcech. V jedné si ale nevím pořád rady. V databázi mám uloženo datum narození ve formátu "date Y-m-d". Potřeboval bych nějakým způsobem navést na způsob jak vypočítám věk dotyčné osoby, u které mám zmíněné datum narození uloženo v databázi. Zkoušel jsem odečíst surové datumy, ale to se zobrazí jen výsledek odečítání roků a nebere v úvahu, že datum narození může být až v září. Můžete mi někdo pomoct? Díky předem za jakoukoli radu.

Re: výpočet věku
Zaslán uživatelem/kou: georgy boy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-05, 16:29

Taky zdravím. Ráno jsem četl pekný článek zde - [http://php.vrana.cz/zjisteni-veku-z-data-narozeni.php] - ohledně zjištění věku. Tak třeba pomůže ;-)

Re: výpočet věku
Zaslán uživatelem/kou: jika (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-06, 08:11

jj, díky. na to už jsem taky koukal dřív, než jsem sem psal. Ale jak jsem psal, teprve se začínám orientovat v základech a nějak jsem na tohle krátký :( Ať s tím dělám co dělám, tak výsledek je vždy 37, i když je proměnná narozeni prázdná.

Re: výpočet věku
Zaslán uživatelem/kou: georgy boy (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-06, 09:55

Ahoj. Tak si to zkus takto rozepsat - treba to pobezi i tobe dobre.

$narozeni=19850101;         // vlozit data z databaze ve tvaru RRRRMMDD
$dnes=date("Ymd");          // aktualni datum ve tvaru RRRRMMDD

$cislo=$dnes-$narozeni;     // odecteni vyse uvedenych hodnot

$vysl=$cislo/10000;         // vysledek odecitani vydelit 10 000, jak radi [http://php.vrana.cz]

echo floor($vysl);          // vypsani vysledku v zaokrouhlenem tvaru na cele roky

Re: výpočet věku
Zaslán uživatelem/kou: jika (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-06, 10:05

Díky, díky za pomoc. Určitě tvůj návod taky zkusím, ale mezitím jsem našel funkci pro kontrolu rodných čísel a věku a tu jsem si upravil tak jak potřebuju. Možná, že to jde jednodušeji, než to mám, ale hlavně, že to mám ;)



function vek($narozeni)
{
$vek= intval((date("Ymd",mktime()) - $narozeni)/10000);
return $vek." let";
}


function ShowInfo()
{

..............

$rok=$pole_data["rok"];
$mesic=$pole_data["mesic"];
$den=$pole_data["den"];

$DatNar=$rok.$mesic.$den;


echo vek($DatNar);

................

Re: výpočet věku
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-07, 07:22

ahoj prosimte kde jsi nasel neco pro kontrolu rodnych cisel?
co to kontroluje? tvar RC?
celkem mne to zajima, nebot u nas v palenici pracuju s RC u kazdeho paleni a mam celkem problem to porovnavat zda palenik mi zadal RC ve spravnem tvaru.
dik

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: výpočet věku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-07, 09:18

Modulo číslom 11, t.z. RČ musí byť deliteľné číslom 11 bezo zvyšku. Môžeš kontrolovať aj prísnejšie, napr. existenciu dňa v danom mesiaci, prípadne to, že ženy majú tretiu číslicu 5 alebo 6, muži vždy len 0 alebo 1. Proste môžeš kontrolovať ešte dátumovo, či daný dátum existuje.

Re: výpočet věku
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-07, 09:37

pa3k dik za napovedu, hned sem si to testl dle knihy paleni, avsak sem narazil na jeden problem:
pokud ma nekdo za lomitkem pouze 3 cisla, tak najednou neni vysledek cele cislo beze zbytku... se ctyrmi cislami nakonci to vazne funguje. u tech tri cisel sem zkusil misto nap 451 sem dal 0451 a to taky nepomohlo.. je na to nejaky figl?
bo ta delitelnost jedenacti je fajny napad. Kontrolu toho zda to je zena ci muz delat nemuzu, bo neevidujeme zda je to muz nebo zena... to bych musel este asi udelat nejaky jmenny seznam muzu a zen , to zkontrolovat vuci knize paleni zda je to muz nebo zena a to pak kontrolovat vuci RC.
Ta jedenactka mi staci.. muze to na 90% odchytit preklepy palicu.
dik

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: výpočet věku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-07, 09:59

Jasné modulo kotrola funguje len pri nových RČ, staré jedine cez existenciu dátumu, po rozložení rodného čísla na dátum. [http://www.mvcr.cz/casopisy/kriminalistika/1999/9903/rak.html]

Re: výpočet věku
Zaslán uživatelem/kou: jika (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-08, 20:23


Re: výpočet věku
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-08, 21:42

jj to sem taky objevil... diky :-)

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: výpočet věku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-14, 10:06


Re: výpočet věku
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-14, 13:30




Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.