Nápady na rozšíření : phpRS Fórum
Napadlo vás zajímavé rozšíření? Myslíte si, že phpRS systému chybí nějaká důležitá funkce? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám!
phpRS - redakční a informační systém
statistika_phpRS_programatori
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-19, 18:48

tak koukam, ze tohle je nejcastejsi pozadavek. Nejsem pro vlajecky a zadne opicarny kolem, to tedy ne...A pravdou zustava, ze pokud je statistika zapnuta, tak dokaze docela nafouknout DB. Protoze je tu spousta sikovnych lidi, tak nadhodim nejaky navrh na statistiku. Nez se do toho nekdo vrhne sam, coz je silenost (no ne velka, a nezrikam se prilozit ruku k praci), je potreba udelat nejake navrhy. Priznam se, ze sam statistiku nepouzivam, proto ma u mne prioritu temer nulovou, mam jine prostredky, jak zjistit pristupy, a nejen k phpRS, ale k celemu serveru.

tudiz, prvni napady:

ad1. plugin je vlastne uz hotovy, takze neni skoro co vymyslet, ale asi bude potrebovat take predelat.

ad2. protoze ne kazdy ma moznost pouzivat -crond-, tak udelat rollback nad tabulkami na prani admina (rucne, napr. dalsi volba ve statistice)

ad3. a tady vznika problem... prijit o stare pristupy, nebo je nejak agregovat a tak napr. pristupy za mesic secist, vyhodnotit, udelat z nich jednu vetu a tu pak zobrazovat jako pristupy za minuly mesic. IMHO by se to dotklo oficialniho kodu phpRS, takze i autor (J.L.) bude mit urcite Svuj nazor... a muj nazor na upravy FULL kodu pro osobni pouziti znate... Pokud ne, tak *ja jsem zasadne proti*. Uz jen z duvodu dalsich uprav pri prechodu na dalsi verze... Kdo to ma porad predelavat.. :-D

Takze prvni navhry jsou tu... Sice jen okamzite napady bez jakekoliv koncepce, ale snad se z toho stane plodna debata.

P.S.
pokud by se muj prispevek zdal adminum fora zdalo jako OT, pak je prosim, aby byl prispevek do OT presunut. Pokud by se jim ovsem zdal muj napad jako prinos pro phpRS, je mozne zalozit dalsi thread... Pripadne jina moznost komunikace... ovsem rychlejsi nez forum... ICQ or IRC

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: statistika_phpRS_programatori
Zaslán uživatelem/kou: koffr (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-19, 19:53

souhlasim, na konci mesice secist a smazat, statistika pristupu v teto podobe ma pro mne tez nulohou hodnotu. myslim, ze kazdy hosting nabizi presnou interni statistiku, ktera navic zapocita i stranky , ktery nejdou pres phpRS.

Re: statistika_phpRS_programatori
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-19, 20:05

koffr napsal/a:
-------------------------------------------------------
> souhlasim, na konci mesice secist a smazat, statistika pristupu v teto podobe ma pro mne tez
> nulohou hodnotu. myslim, ze kazdy hosting nabizi presnou interni statistiku, ktera navic zapocita i
> stranky , ktery nejdou pres phpRS.

no nevim, treba na to budou i jine nazory. Jak jsem jiz poukazal, proste mam jinou kontrolu, ja pouzivam 'webanalyzer' a ten si udrzuje statistiky trochu jinak. Pro mne je to naprosto dostacujici, navic logy z celeho serveru (je muj), jsou v logfile, ktere mi masinka posila do e-mailu v urceny den. Proto jsem uvedl, ze pro mne neni statistika prioritou. Jenze, pokud nemate kontrolu nad serverem, muze byt ta statistika pro uzivate podstatna...


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: statistika_phpRS_programatori
Zaslán uživatelem/kou: Sepa (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-26, 21:02

Jo taky bych to rad resil, protože statistiku používám a opravdu to DB nafukuje docela dost. Obzvlášť, když se člověk dostane do povědomí a leze návštěvnost pomalu nahoru, tak to začíná být aktuální téma. Dobrý nápad je to sečíst po měsících a mazat, ale napadlo mě taky jedno řešení, kdy nemusí být starší informace na webu a exportovat to nějak úplně ven pryč z DB a každý webmaster může mít data na HDD u sebe pro svou potřebu. Stejně ta statistika čtenáře nezajímá, má tudíž jen informační hodnotu pro webmastera.

== Sepa ===== [ www.vectraweb.net ] ==
--- ICQ [ 57171581 ]
--- Skype [ Sepa_cz ]
==============================

| vectra.cz | seps.cz | e-poptavka.com | spotrebak | sepsova.com |

Re: statistika_phpRS_programatori
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-04, 21:36

pouzivam webmonitor.sk ale statistiku nemam zatial vypnutu. Myslim, ze co je stare mesiac a viac moze ist kludne prec... bola by to mozno fajn funkcia navyse. Aj ked myslim, ze kto chce statistiku a ma velku navstevnost ma vacsinou aj kvalitny hosting so statistikou v cene.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 04.04.2005 21:49.

Re: statistika_phpRS_programatori
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-04, 22:41

Co používat BBCLONE???

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: statistika_phpRS_programatori
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-04, 23:36

xsuchy09 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Co používat BBCLONE???

to uz tu bylo a nekolikrat :-( ale pokud ji nekdo pouziva, je to jeho vec..
spise jde o tu statistiku v phpRS. Jiz Jirka uvedl, ze to byla spise takova nadstavba. ale kdyz uz je, tak jde spise o to, jak rozumne udrzet velikost DB.

Sepa napsal/a:
-------------------------------------------------------
> kdy nemusí být starší informace na webu a exportovat to nějak úplně ven pryč z DB
> a každý webmaster může mít data na HDD u sebe pro svou potřebu.

ano tohle je dobry navrh. Takze rollback nad DB a predtim si vyexportovat predchozi zaznamy..
Pochopil jsem dobre, smazat po exportu uplne?

-------------------------------------------------------
neb jak pise Pa3k, vetsinou je dobra statistika v cene webu...



Dalsi napady ??

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: statistika_phpRS_programatori
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-04-05, 09:42

myslim, ze najjednoduchsie by bolo pridat v "admin => statistika" funkciu vymazat / exportnut stare statistiky podla definicie (napr. podla datumu). Asi najjednoduchsie riesenie a vsetko je na adminovi ci to spravi alebo nie. Automatizacia by tu bola na skodu (vykon) pretoze by sa zbytocne muselo testovat vzdy pri sputeni urciteho skriptu ci treba mazat stare statistiky. Slo by to cez cron ale na free rieseniach asi nikde nebude k dispozicii. Myslim ze vopchat do adminu polozku znazat stare statistiky by uplne stacilo. Jeden form + vykonny skript 1x sql na export zalohy 1xsql skript na vymazanie z databazy. Hotove.

Pre tych co by za kazdu cenu chceli automatiku:
plugin, zobrazenie bloku ktory by neobsahoval ziadnu viditelnu cast a jedine co by robil by bolo to, ze by spustil jednoduchy test na nutnost vymazania statistik a pripadne exportol/vymazal statistiku z db.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.