Nápady na rozšíření : phpRS Fórum
Napadlo vás zajímavé rozšíření? Myslíte si, že phpRS systému chybí nějaká důležitá funkce? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám!
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: janzak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-09-05, 22:37

Ahoj všem nadšeným "phpRSákům"

Na svojí stránku jsem potřeboval plugin, který by zobrazil lokality na mapách od Googlu. Spousta jiných systémů nabízelo různé pluginy a jak jsem hledal nějaké schůdné řešení, jak něco podobného do phpRS dostat, rozhodl jsem se nakonec, že si utvořím plugin sám. No a protože mi tato komunita hodně, tak ho dávám i Vám. Nejsem žádnej php guru, možná tam budou i chybky a kdyby jste na nějakou narazili, prosím napište mi to.

Plugin po stažení rozbalte do příslušných adresářů (lang, plugin) a vložte údaje do databáze (googlemaps.sql). Po té se přihlašte do adminu a tam plugin jednoduše aktivujte, jak je zvykem. V menu Vám přibude nové tlačítko Google Mapy. Pod ním jsou dvě podsekce Nastavení a Přidat místo na mapě. V sekci nastavení je potřeba vložit Google Maps ApiKey, který dostane po zaregistrování na stránkách Google. Odkaz je přiložen v nápovědě pod políčkem Google Mapy ApiKey. Pro vkládání souřadnic použijte formát Dec Deg např.: 49.632062 a 15.620727. Jiné Vám nebudou fungovat.

Pokud používáte 3sloupcový layout (jako já) a chtěli by jste mít mapu v jednom sloupci "download layout" (jako já) odkomentujte tento řádek v souboru mapa.php

// $rs_main_sablona="download"; // pokud máte třísloupcový layout, ale chcete pro zobrazení mapy použít Download Layout, odkomentujete tento řádek.

Na funkční náhled se můžete podívat na mé stránky v podpisu. V horním menu položka Satelitní mapa.

Ke stažení zde: [http://www.janzak.cz/o-me/]

V pluginu je již zahrnuta oprava, kterou udělal Marty, díky.




Celkem upraveno 7×. Poslední úprava janzak v 13.10.2013 14:26.

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: stanly (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-09-11, 22:37

Zdravim.

Upravil som si tento plugin do môjho webu s verziou 2.6.5
Admin funguje tak ako má, aj pridávanie bodov a nastavenia, ale súbor mapa.php nezobrazí mapu. Neviem kôli čomu. Má to ešte nejaký háčik oproti verzii 2.8.0 na ktorý to autor spravil?

Skúste ma nakopnúť.

[http://www.forzaferrari.sk/mapa.php]

PS: skvelá práca autora, fakt zaujímavý plugin.

Stanly
--- [http://www.forzaferrari.sk] ---

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: janzak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-09-11, 23:05

Ahoj Stanly

Podívej se na tvoje vložené souřadnice. Ve výpisu kódu tvé stránky vidím toto:
latitude: 48,998090,
longitude: 18,235520,

já to mám takto:
latitude: 49.958565,
longitude: 14.181633,

S největší pravděpodobností je chyba v té čárce (u mě tečka). Google při vyhledání souřadnic uvádí souřadnice vždy v tomto formátu např: 49.396005, 15.590916 (Jihlava). Takže jen změn ve svých souřadnicích čárku za tečku a mělo by to jít.

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: stanly (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-09-11, 23:14

Perfekt, máš pravdu. Aktivoval som si v Labs nastaveniach na Google Mapách zobrazovanie polohy a tam je to s čiarkami. Len som kopíroval a chyba lávky.
Díky moc.

Super práca.

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-09-18, 09:17

ten plugin vypada zajimave..
asi udelam mapu palenic v CR :-)

s tou teckou bych se asi taky nachytal :-)
proto bych asi kod upravil takto:


function GMAddPlacesDB()
{

$GLOBALS["latid"]=phprs_sql_escape_string($GLOBALS["latid"]);
$GLOBALS["longit"]=phprs_sql_escape_string($GLOBALS["longit"]);
$GLOBALS["html"]=phprs_sql_escape_string($GLOBALS["html"]);
$GLOBALS["popup"]=phprs_sql_escape_string($GLOBALS["popup"]);


//prepsani carek na tecky
$GLOBALS["latid"]= str_replace(",",".",$GLOBALS["latid"]);
$GLOBALS["longit"]= str_replace(",",".",$GLOBALS["longit"]);


// přidání místa do db
.............atd


psal sem to z hlavy ale snad by to melo fungovat :-)

PS: cervene pismo je ten muj doplnek
ahoj

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava marty v 18.09.2011 09:19.

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: janzak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-09-18, 19:34

Ahoj Márty díky moc, tohle mě nenapadlo to tak ošetřit, tak to tam zakomponuji :)

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-09-29, 14:54

Ako je to s použitím pre internetové stránky? Podmienky použitia som si prečítal, ale čo sa myslí pod je služba Google Maps poskytovaná iba pre osobné a nekomerčné použitie? Keď to dám na svoje stránky je to osobné použitie? Nerád by som bol keby mi niekto z Google potom poslal faktúru :D

[http://www.zeleznicne.info]

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-09-29, 15:07

IMHO pod pojmem osobní a nekomerční použití se zpravidla rozumí používání v rámci domácího počítače, který není určen k výdělečným činnostem, tedy není tzv. pro firmu nebo pro státní správu.

V Tvém případě pokud to budeš využívat na svých soukromých stránkách, které Ti nevydělávají, tedy není na nich umístěna reklama, nejsou použity k výdělečným činnostem, můžeš toto použít.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-09-29, 21:40

No reklama na webe pri malej návštevnosti nemá veľký význam, to radšej tie mapy.

[http://www.zeleznicne.info]

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-09-29, 22:28

Ale reklama to je....
No tak to vezmu obráceně...

Komerčním využitím je vše co je spojeno s provozem činnosti realizované za účelem zisku, a to bez ohledu na to zda jednotlivá interní činnost nebo věc apod. je či není zisková. Například i WC papír, který je pořizován jako vybavení firemního WC u firmy založené za účelem zisku je komerčním využitím.

Přeber si to jak chceš, ale jakákoliv reklama jistě není jen pro zobrazení..... účelem reklam jsou zisky společností...

Cituji z webu:

Zákon 40/1995 ve znění zákona 138/2002 tedy pro své účely „nekomerční reklamu“ ve své definici zcela ignoruje a dostáváme se tak do pozitivněprávního vakua, kdy vše „nekomerční“, co se reklamy týče, se vymanilo z dosahu tohoto zákona, vyjma vysílání z pohledu zákona 231/2001 Sb.


Zkus si googlit


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava Lonanek v 29.09.2011 22:30.

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-10-03, 13:36

Já jsem to pochopil tak, že jou dvě různé věci: Zobrazení map, které je možné i na komerčních stránkách, pokud k mapám mají přístup všichni návštěvníci (prostě to není zpoplatněno) a pak ta další funkce jako je vyhledávání podle nějaké adresy - to asi podléhá omezení. Osobně si ale myslím, že pokud to vyhledávání použiješ v administraci a nebude to stokrát za den, tak to nikoho trápit nebude.

A zobrazení již nalezeného výsledku, pokud je pro všechny návštěvníky, je volné.

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: molka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-10-04, 10:24

Prosba - uvedený plugin už na dané adrese není. Prosím byl by někde ke stažení? Děkuji.

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-10-28, 10:03

Ahojte, ja som si upravil tento plugin tak, že ho mám v článku podobne ako fotoalbum. Lenže som zistil, že v článkoch kde mám fotoalbum aj mapu mi nefunguje lightbox. V článkoch, kde je len fotoalbum lightbox funguje dobre.

Môžu sa javascripty nejako navzájom ovplyvňovať? Hľadám nejakú chybu, ale zatiaľ som nič nenašiel :(

Ukážka - článok s fotoalbumom a mapou a nefunkčným lightboxom:

Článok

[http://www.zeleznicne.info]

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-10-28, 10:59

Je dosť neštastné používať dva javascriptové frameworky súčasne. Máš tam jQuery aj Prototype. Toto môže robiť probém. V chybovej konzole vidno:
document.getElementById(setting.id) is null
[Zastavit při této chybě] var alldivs=document.getElementById(setting.id).getElementsByTagName("div")
global.js (řádek 64)
element.dispatchEvent is not a function
[Zastavit při této chybě] element.dispatchEvent(event);
prototype.js (řádek 3972)

Osobne som prešiel na jQuery má dosť dobrých pluginov a všetky vlastné efekty si píšem v tomto frameworku. Ak ti ide o lightbox, ktorý máš v protopyte frameworku, odporúčam Fancybox, je to lepšie a má to viac možností, vrátane iframe, takže do lightboxu môžeš dať kľudne aj google mapy alebo flash, video. Mrkni na web rzp.sk je tam použitý jQuery framework, galéria s možnosťou fancyboxu + listovanie obrázkov kolieskom myši + vlastné efekty.

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-10-28, 13:17

Ďakujem za radu. Snažím sa v tom trochu viac zorientovať, aj keď viem v čom je problém, nie je pre mňa jednoduché ho ihneď vyriešiť, ale snáď to zvládnem. :)

[http://www.zeleznicne.info]

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-11-02, 14:02

No v podstate to mám na locale upravené a ide aj zobrazovanie fotografií cez fancybox aj mapa tak ako bola urobená cez plugin odtiaľto. Ďakujem za rady.
----------------------
Takže som to upravil aj na internete. Riešil som ešte jeden problém, pretože nie všetky náhľady fotografií sa zobrazujú na stránke, ale cez lightbox sa zobrazovali všetky fotografie, aj tie bez náhľadov. No vyriešil som aj tento problém a ide to aj s použitím fancyboxu, len treba niektoré veci ešte doladiť.

V zásade to však ide dobre. Vďaka za podporu.

[http://www.zeleznicne.info]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pertinax v 02.11.2011 20:18.

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: Hetleke (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-04-01, 07:30

kde by sa dal ten plugin sosnúť?
odkaz v prvom poste nefunguje.

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: janzak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-04-01, 08:32

Hetleke napsal/a:
-------------------------------------------------------
> kde by sa dal ten plugin sosnúť?
> odkaz v prvom poste nefunguje.

Omlouvám se, už jsem to opravil, plugin je nyní zase k dispozici ke stažení i s opravou od Martyho.


Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-04-16, 13:30

tak sem se dokopal k tomu ze se na to vrhnu..
ale...
puvodni soubor co jsem si kdysi stahl uz nemam, tak sem si stahl novy.
Ten jsem v poradku nainstaloval, zaregistroval API, vse slo jak po masle jenomze....
Jenomze nemam soubor mapa.php :-)))
Jaksi se z aktualizovane verze pluginu vytratil..
proto prosim autora pluginu aby jej tam opet vlozil..
diky ;)

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Google Maps plugin
Zaslán uživatelem/kou: janzak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2012-04-16, 16:55

Jejda moc se omlouvám, jak jsem to dával dokupy, tak jsem opoměl o zkopírovat celé. Jsem teď na služební cestě a domů se vrátím až v pátek, takže to pak hned obnovím. Honza




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava marty v 16.04.2012 16:56.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.