Nápady na rozšíření : phpRS Fórum
Napadlo vás zajímavé rozšíření? Myslíte si, že phpRS systému chybí nějaká důležitá funkce? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám!
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: MartyMcFly (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-17, 23:37

Zdravím,
tak jsem si řekl že bych mohl phpRS maličko vylepšit. Tak jsem se vrhnul do předělání současné verze 2.8.0. Pokud vše půjde dobře tak bych vám předvedl první takovou testovací verzi do konce týdne. Jen tak informativně co bude tahle mutace obsahovat? Zatím jsem do ní vložil následující :

- Fckeditor 1.3
- Vylepšenou ochranu proti spamu
- Možnost exportu článku do PDF
- Přidány nové složky help a sql
- Složka image prošla první změnou

A co bude dále obsahovat:

- Nový výchozí layout
- Nově vyhlížející administraci
- Přidání nového jazyku a to angličtina
- Vylepšení komentářů
- Vylepšení anket
- Integrace fóra

Doufám že se to ve finále bude líbit ..

Edit:

Jen tak informativně jsem chtěl informovat o tom co teď momentálně dělám. Již začínám předládat phpRS do anglického jazyka a pomalu také začínám vytvářet nový layout ,který bude fakt pěkný. Alespoň doufám tedy. Dále jen můžu informovat že další testovací verze by měla spatřit světa během 3 - 10 dnů podle toho jak se budu úpravám věnovat.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava MartyMcFly v 24.10.2006 21:46.

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-20, 14:07

:-)
covece, ty mne nakonec donutis jit do 280 :-))))))
Libi se mi ty tve integrace, jen musim sehnat nekoho kdy mi pomuze s layoutem...potrebuju mit rohatej layout, bo nase palenice se jmenuje u Lucifera :-)

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-20, 18:23

MartyMcFly napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> tak jsem si řekl že bych mohl phpRS maličko vylepšit. Tak jsem se vrhnul do předělání současné
> verze 2.8.0. Pokud vše půjde dobře tak bych vám předvedl první takovou testovací verzi do konce
> týdne. Jen tak informativně co bude tahle mutace obsahovat? Zatím jsem do ní vložil následující :
>
> - Fckeditor 1.3 - Vylepšenou ochranu proti spamu
> - Možnost exportu článku do PDF - Přidány nové složky help a sql
> - Složka image prošla první změnou
>
> Doufám že se to ve finále bude líbit ..

A já doufám, že pak budeš tu svoji verzi udržovat a poskytovat na ní pochopitelně také podporu na fóru.
Protože pokud zaintegruješ cokoliv, co nebude ve standardní verzi phpRS, tak seš mimo. Každou novou verzi budeš předělávat?

To není, že bych tomu nefandil, ale uvědom si, že to budou používat BFU..

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-20, 19:39

Samozrejme akékoľvek úpravy a ich zverejnenie je vítané, len treba myslieť aj na to, že keď onedlho vyjde servisný balík pre phpRS 2.8.0, tak takáto globálna modifikácia bude v tom momente zastaralá a bude treba jej úpravy. Osobne by som sa prihováral za riešenie pomocou jednotlivých pluginov a úprav, ktoré čo najmenej zasahujú do distribúcie zmenami a obsluhujú "bonusové" funkcie cez samostatné súbory. Viem, niekedy to dobre spraviť nejde, no väčšina tých vecí čo popisuješ by sa snáď dala spraviť ako samostatný plugin s minimálnym zásahom do kódu phpRS.

PS: angličtinu (ak bude dobre napísaná) uvíta IMHO dosť ľudí, dobrá vec.

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: MartyMcFly (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-20, 20:34

Zdravím,
právě vám přináším první verzi upraveného phpRS 2.8.0 tahle verze je první a neobsahuje nějaké závratné změny. Dávám to sem to teď sem jen proto aby jste viděli že na tom aspoň pracuju. Jinak v této verzi jsou následující změny:

Verze: #1

- přidání Fckeditoru (1.3)
- implementováno vylepšení obrany proti spamu v komentářích
- přidány adresáře sql a help
- úprava složky image
- příprava na přidání jazyka angličtina

Stahovat můžete zde: www.forever-win.net/phprs.rar

Další verze tady přibude zase až za pár dní. V té by mělo být už zahrnuto více věcí. :-)

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-20, 21:40

Nechcem ťa odradzovať ani nič zakazovať, len sa prosím skús zamysieť na tým ako by to vyzeralo, ak by každý svoje úpravy phpRS vydal ako kompletný balík - distribúciu. IMHo dosť neštastné riešenie, ktoré ak sa náhodou uchytí, tak môže komunitu rozdeliť na dva tábory. Pozor na to, bola by to škoda. Druhá vec je to, že pre podobné veci tu máme community web, ktorý je otvorený každému kto chce prispieť úpravou alebo pluginom, tak načo trieštiť sily? Mám niekoľko zaujímavých modifikácií phpRS, no zverejniť ich nemienim práve kvôli tomu, že by vznikla nekompatibilita medzi mojou verziov a oficiálnou distribúciou. Úpravy treba skúsiť spraviť modulárne aby sme mali spoločné jadro a pestrú paletu nadstavbových funkcií systémom pripojiteľných modulov a pluginov.

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-20, 22:18

Tyhle pokusy tu byly vždycky a vždycky budou :) Já osobně se divím, že jich není víc. I já jsem jeden čas měl v plánu vydat upravenou verzi phpRS. Nakonec jsem od toho upustil. Hubu si musí nabít každý sám ;)

Potěšila mě změna názvu v index.php?akce=verze, nečekal jsem to. Na druhou stranu mě vyděsilo políčku pro heslo na admin.html - není typ password ale text.

PS: Mohu se zeptat, co sleduješ postupným vydáváním #verzí ? To si mám pořád stahovat nové verze? (Taky jsem to tak dělal s galerií, neboj :)
PPS: Kdo je tvoje cílová skupina?

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: MartyMcFly (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-21, 00:57

Zdravím,

té chyby v adminu jsem si už všimnul. Opravím to. Postupným vydáváním verzí si slibiji je to že budu vyvýjet jen do finálni verze. A cílová skupina jsou začínající uživatelé ,kteří chtějí phpRS ve ,kterém již budou integrovány již všechny oblíbené moduly a vylepšení. Tedy co nejednoduší život. A už záleží jen na uživately zda-li si stáhne klasické phpRS a nebo tuto "upravenou a rozšířenou" verzi. Jsem si vědom toho že to každému nemusí vyhovovat. uvidíme jaké časem budou ohlasy.

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-28, 10:38

Také příliš nechápu, o co se snažíš.
Myslím, že by bylo lepší své nápady na doplnění a vylepšení phprs předat autorovi systému. To, co bude mít smysl, určitě použije. Snaha o vytvoření jakési odnože phprs, je škoda tvého času. Psal jsi, že ti jde o začínající uživatele phprs. Pokud ale začátečník narazí na oficiální verzi a pak na tu tvoji, bude v tom mít zmatek.
Lepší by bylo, kdybys svoji energii vložil do publikování návodů, jak si oficiální verzi doplnit. I začátečník by měl tak možnost získat tebou nabízené změny. Pokud by je použil s vědomím, že si možná komplikuje přechod na nové verze, byl by to jeho problém.
Pokud budou tvé úpravy znamenat větší zásahy do kódu souborů či dokonce do databáze, bude přechod na nové verze složitý či dokonce nemožný. Pokud nebudeš i nové verze phprs okamžitě předělávat na "své" nové verze, určitě z tebe nebudou mít ti začátečníci, kteří šli svou cestou, radost.
Já jsem si před několika měsíci předělal verzi 2.6.5. Přidal jsem tam vylepšení, který mi chyběla. Pravděpodobně ale už nikdy nepřejdu na novější phprs, protože by to bylo strašně moc práce.

PS. pokud ti phprs nesedí a máš potřebu jej předělávat, vydej se vlastní cestou. Pokud na to máš, nic ti nebrání vytvořit si zcela nový vlastní redakční systém. Vzít si ale za základ cizí dílo a začít jej předělávat a riskovat tím rozdělení phprs komunity, mi příjde docela nefér.

Martin Fous [http://www.zsjvm.cz]

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-29, 13:20

a já to tady doplním...

Prošel jsem pár souborů a NIKDE jsem nenašel, že jsi provedl POSLEDNÍ ZMĚNY ty.

takže okamžitě to uprav podle GNU licence, protože se uživatelé, kteří stáhnou tvoji verzi v případě problémů budou dožadovat pomoci zde na fóru, místo aby si žádaly pomoc od tebe!!!

takže asi tak

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: Nalnal (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-05, 15:59

Ahoj, byl by někdo ochoten implementovat WYSIWYG editor do phprs 2.8.1 a to za finanční odměnu, nemám zkušenosti s PHP, ale jinak phprs už docela znám, nechci se ovšem vrtat v kódu. Finance dle dohody a nabídky. To je snad jediné co mi na phprs chybí, jednoduchá úprava textu v implementovaném editoru.

Popř. mohu udělat protislužbu a to grafiku. :-)
Nalnal

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: perteus (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-05, 23:11

to Nalnal, najdes tu hodne reseni a hlavne reseni pro 2.8.0 by melo fungovat i na 2.8.1 takze se zkus kouknout do sekce plug-iny tam neco najdes. A bohuzel ono to vrtani v kodu je nekdy nutny.

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-02-05, 23:28

Je pravda, že implementácia WYSIWYG editora je tu určite niekde dobre popísaná a zdokumentovaná. No chápem, že nie každý má čas, taká protislužba alebo odmena je v tom prípade fajn riešenie. Rozhodne lepšie ako žobrať o pomoc ako looser ;)

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-20, 01:40

Já bych se o pevně vestavěnej WYSIWYG editor do phpRS taky přimlouval. Pro plnohodnotnou funkci je implementace do phpRS dost náročná. A stejně hned každý přijde na to, že s WYSIWYG editorem je práce s články radostnější.

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-20, 11:50

archie napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Pro plnohodnotnou funkci je
> implementace do phpRS dost náročná.

Náročná? Blbosť, čo je na tomto zložité? Malá ukážka:
// FCK init
$mydir = str_replace("/admin.php","",$_SERVER['SCRIPT_NAME']);
echo "
<script type=\"text/JavaScript\">
        function FCKinit() {
		var oFCKeditor = new FCKeditor( 'aeuvod', '580px', '250px') ;
		oFCKeditor.Config['CustomConfigurationsPath'] = '".$mydir."/fckeditor/fckconfig.js' ;
		oFCKeditor.BasePath = '".$mydir."/fckeditor/' ;
		oFCKeditor.Config['SkinPath'] = oFCKeditor.BasePath + 'editor/skins/silver/' ;
		oFCKeditor.ToolbarSet = 'MyBasic' ;
		oFCKeditor.ReplaceTextarea() ;
	}
	window.onload=FCKinit;
</script>
";

Doplniť 4x do textatea id="aeuvod" a id="aetext" je fakt zložité a náročné :) Navyše s takouto dokumentáciou to zvládne každý ak bude aspoň trocha chcieť: [http://wiki.fckeditor.net/]

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-20, 11:53


Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: tomasek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-22, 23:10

> pa3k - no, blbost - nastavit všechno tak, aby mi šly do článků přidávat obrázky, mi trvalo docela dlooouho. Neřekl bych, že by to byla až taková prkotina, aby všechno šlo tak, jak má

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-22, 23:43

Osobne to vôbec neriešim a obrázky vkladám pluginom (iBrowser), samozrejme tiež je tam treba pár riadkov nakonfigurovať... často to ale záleží na nastavení hostingu a riešenie "pre všetkých" je tažšie spraviť.

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-23, 05:15

Mel jsem přesně na mysli to co tomasek. Fckeditor používám, ale nikdy se mě nepodařilo nastavit vkládání obrázků (bylo by to s ním veselejší). Taky to umím dělat jinak, na servr to nacpu FTPklientem a pak už použiju vloožit obrázek z Fckeditiru. Nakonec jak je z tvého přízpěvku zřejmé, tak ti to taky nefunguje jak by mohlo.

Re: Malá mutace phpRS 2.8.0 - již brzy
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-03-23, 08:44

Nie práveže plugin iBrowser, poskytuje oveľa lepší komfort pri vkladaní obrázkov, ich otáčanie, resapmling, upload, rozdelenie do akejkoľvek adresárovej štruktúry, ktorá je predvolená do rôznych adresárov atď. Proste základný filemanaget sa na to nechytá, tak sa sním nezapodievam.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.