Nápady na rozšíření : phpRS Fórum
Napadlo vás zajímavé rozšíření? Myslíte si, že phpRS systému chybí nějaká důležitá funkce? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám!
phpRS - redakční a informační systém
phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-12, 10:27

Snad jste slyšeli o Wikipedii - má fanfastickou vlastnost, že se na stránkách může podílet každý a okamžitě - bez registrace, schvalování - prostě "wash and go"... Stačí kdekoli kliknout na edit a můžete přidat, upravit co chcete. Samozřejmě se dá nastavit, které stránky povolím měnit a které ne. Kdokoli může něco zkazit - a kdokoli to může zase dát dohormady (třeba vrátit poslední funkční verzi - archiv editací, sledování, porovnávání změn je taky strašně skvělý a geniální!) - kdo zlobí moc a schválně, lze banIP. Wikina je samozřejmě o něčem jiném, jen snad pro inspiraci - ale moc by mě zajímalo, jestli by bylo více lidí, kteří by chtěli maximální účast návštěvníků na tvorbě stránek.



PotterHarry.net největší web na phpRS
[img]http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=216718242&img=1[/img] 216718242 | IRC: HJP (irc.felk.cvut.cz) | Jabber: PotterHarrynet | MSN: potterharrynet(at)hotmail.com | Skype: potterharrynet |Team Speak: 82.117.151.146 heslo: kofola | Yahoo: potterharrynet

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-12, 16:09

A co treba bys chtel upravovat v phpRS? Clanky? Strankove aliasy? Neco jineho? Myslim ze se to do phpRS nehodi, od toho jsou tu jine systemy (nebo ne)?

Ja si to totiz neumim dost dobre predstavit, co v phpRS takhle upravovat...

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: Tom_AG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-12, 16:17

Obvykle se ve Wikipedii tvoří společnými silami manuál (FAQ).

Tom_AG
www.Stříbro.net

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-12, 16:52

tak nejak jsem ale nepochopil, k cemu to je v diskusi o phpRS.???

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-12, 20:38

Ahhh... to mě nenapadlo, jak málo je to zřejmé. Tak několik příkladů: Michalek: ty bys mohl na stránkách spustit weby předmětů a vybudovat slušnou databázi znalostí, takže by mohli i učitelé na něj odkazovat:-) Stačilo by dát články - pojmy a plnilo by se, ani bys nevěděl jak. Freinetova pedagogika:
Citace:
Skutečně důležité nejsou vědomosti, nejsou to ani objevy: důležité je zkoumání.
Freinet učil třeba vydáváním a tiskem školních novin.

Tom_AG řekněme, že by jste chtěli udělat historii města Stříbra - každý by mohl přidávat vzpomínky, svou historii (domů, rodů...) Stačilo by naznačit schéma, kdokoli by mohl přidat a postupně se to dá upravovat.

Jde o to, že díky takovému scriptu články nezastarávají - jedná se samozřejmě o informační weby, ale to phpRS přeci je.

hehehe, to je ostatně moje práce - napište mi web a já vám řeknu jaké má možnosti:-D V rámci možností...;-)



PotterHarry.net největší web na phpRS
[img]http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=216718242&img=1[/img] 216718242 | IRC: HJP (irc.felk.cvut.cz) | Jabber: PotterHarrynet | MSN: potterharrynet(at)hotmail.com | Skype: potterharrynet |Team Speak: 82.117.151.146 heslo: kofola | Yahoo: potterharrynet

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-12, 21:37

Myslím, že se to spíše blíží k blogu než k RS. phpRS je sice informační/redakční systém, ale jako takový ho někdo spravuje a plní. Samozřejmě i "feedback" je důležitý, ale tuhle roly tu plní komentáře, diskuzní fórum, ankety a jiné aktivity.

Plně otevřený systém je spíše takový deník, do které může každý čmárnou a to se dle mého názor "blog" (jak jsem ostatně řekl výše). - Já to nezavrhuji, ale říkám, že jsou to úplně jiné cesty tvorby a prezentace informací.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-13, 11:23

Jde mi jen o tu funkci, ne o splynutí phprs a wiki. I ve wiki musí být admini, kteří ji spravují a plní. phpRS by touto funkcí získalo na dynamičnosti. V každém článku je jasně daná linie (o čem je, co se ho týká) - takže nejde o jakékoli "čmárnutí". Například kdyby tuto schopnost měly stránky manuálu phpRS, v současné době by byla velmi pravděpodobně nejdetailnější dokumentace, jako bychom všichni mohli dát dohromady. Systém: přečíst článek, sepsat připomínky, poslat (na mail, do komentáře...), dostat feedback, přečíst, zkontrolovat, upravit, otevřít článek, vložit, přeskládat, uložit... by se mohl změnit na: zveřejnit článek a pak už jen jako admin sledovat, aby se vyvíjel jak má - nadhodit, co je třeba doplnit. Díky tomuhle by mohly být živé i ty weby, o které by se nikdo (z webmasterů, adminů) nestaral. Dokonce mne napadlo, že idální systém by byl, kdyby články byly publikovány v ostylovaném okně formuláře, takže bez jakéhokoli přepínání by se dalo do nich psát a pak jen případně potvrdit změny. A jen opakuji: lze navolit, co upravovat a co ne. I jako volitelný plugin bych to bral hned!:-) Jinými slovy, phpRS by se neměnil, jen by získal novou schopnost - publikovat otevřené články.



PotterHarry.net největší web na phpRS
[img]http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=216718242&img=1[/img] 216718242 | IRC: HJP (irc.felk.cvut.cz) | Jabber: PotterHarrynet | MSN: potterharrynet(at)hotmail.com | Skype: potterharrynet |Team Speak: 82.117.151.146 heslo: kofola | Yahoo: potterharrynet

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: tchamra (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-16, 18:33

Nebylo by špatný tam dát funkci Wikipedie kde může každý uživatel napsat co chce, upravovat to ale nesmí z toho nic smazat. Něco jako www.mozek.cz.

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-16, 18:36

2 tchamra: Ctes vubec ty diskuze cely?

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-16, 21:02

To je jedno, hlavně, že je taky pro!:-D Dneska jsem si zrovna říkal, jak prima by bylo, když dáváme na stránky hroké news ještě v angličtině, aby nemuseli vkládat překlad do komentářů, ale jen klikli na edit - a redaktorem může být jednou každý! I ten archiv editací je děsně prima věc... Nejde o Wiki, jde o ty funkce:-)

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: tchamra (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-17, 14:15

To teda jsem pro.
Protože třeba ne svém webu [http://uo.webz.cz] bych celkem chtěl aby kdokoliv mohl dávat příspěvky, který potom v sekci Redakto jenom odklepnu. Ale potřeboval bych mu dát takovej přístup aby nemohl smazat již potvrzený články.

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-17, 16:31

2 tchamra: Ale presne tohle muzes delat s autorem, nastavis jednoho "verejneho" autora a je hotovo.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: tchamra (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-17, 16:40

A kde se to nastavuje??

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-17, 16:50

Normalne, zalozis autora treba se jmenem "autor" a heslem "heslo" a kazdy ti muze napsat clanek, pokud zna udaje (treba je das na hlavni stranku).

Bud schvalis, nebo ne.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: Mart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-17, 16:51

Vytvoř si autora a na webu zverejni jmeno a heslo. Copak je to tak slozity?

--------------------------
Mart, PStudio

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: Mart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-17, 16:53

To je marny. Ja to vzdavam. Proc nekomu radit? Nez to stihnu napsat Michalek me vzdycky predbehne :-(

--------------------------
Mart, PStudio

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-17, 17:02

2 Mart: Samozrejme to nevzdavej, priste Te necham. ;-)
Vis, me sechny prispevky z fora chodi na mail, takze mam okamzity prehled o veskerem deni. O to vice me stvou Ti, kteri po napsani svoje prispevky jeste dvakrat nahlasi - mam obcas nutkani zakazat jim pristup do fora :-)

Jinak ne vzdycky Te predbehnu, na netu jsem v prumeru az od ctyr.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-17, 20:11

No já mluvil ještě o dokonalejší systému, než jen snadné schvalování zaslaných příspěvků. Navrhoval jsem k uvážení systém, kdy by mohl k určeným článkům přispět kdokoli a hned - třeba pouhým kliknutím na "edit" jako to má wiki. hehe, napadlo mě ještě dokonalejší, kdyby to bylo v ostylovaném formulářovém oknu, takže by se do něj dalo psát hned a pak kdyžtak jen odeslat. Například na stránkách jsem začal přidávat články ještě v angličitně s tím, že je kdokoli může vložit překlad do komentářů. A funguje to! Překládají lidé, kteří se jako autoři/redaktoři nikdy nepřihlásí. wikina má také ten geniální systém, že kdokoli to sice může zkazit, ale také kdokoli může vrátit poslední správný obsah. Archiv změn na stránce, editací - to je naprosto skvělá věc a každý webmaster, který pracuje víc let by měl s nadšením takovou historii vývoje stránek... Ale nejlepší mi na systému přijde, že ty stránky mohou dynamicky fungovat, i když je nikdo neřídí. Myslím nikdo konkrétní - neviditelná ruka trhu v praxi:-D Schvalování článků, admini, redaktořo, přihlašování, registrace - to jsou represivní opatření, něco jako restrikce strátu v daňové oblasti k zajištění chodu ekonomiky. Někdy a do určité míry mohou být přínosem ( i když se o to ekonomové asi nikdy nepřestanou přít:-), ale tohle je otevřený systém, vytvoření principu dokonalé konkurence. Z ekonomického a sociologického hlediska je to zatím nejblíže ideálu fungování stránek, co jsem zatím na netu viděl. Kéž bych to tak uměl udělat, abych mohl i dokázat, že to funguje:-) Ale jsem prostě na humanitní obory, php se nejsem schopný naučit...

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-17, 20:13

2 HJP: Neberu Ti napad, dovedu si predstavit vyuziti, ovsem do phpRS bych to necpal :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: phpRS a Wiki
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-17, 22:34

Misaku souhlas...

za chvili by bylo phpRS jak ten nenazranej *NUKE...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.