Nápady na rozšíření : phpRS Fórum
Napadlo vás zajímavé rozšíření? Myslíte si, že phpRS systému chybí nějaká důležitá funkce? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám!
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: MartyMcFly (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 12:11

Zdravím,
phpRS se velice dobrý redakční systém který využívám velice rád a ativně ( [http://www.forever-win.net] ). Pracuji v něm jen několik týdnu. Ale nápad na vylepšení by jsem měl. Co takhle integrovat do další verze phpRS TinyMCE. Myslím že by to uživatelé tohoto RS systému toto vylepšení velice kladně přeijaly.

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 12:15

a on není?
Však je jako plugin k dispozici minimálně pro verzi 265 a pro 280 bude časem také.

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 12:27

MartyMcFly napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Co takhle integrovat do další verze phpRS
> TinyMCE. Myslím že by to uživatelé tohoto RS
> systému toto vylepšení velice kladně přeijaly.

Si si istý? Integrovať? Ja vravím, že rozhodne nie! Jedine ako voliteľný plugin (ten existuje), pretože časť užívateľov uprednostňije FCKeditor a ďalšia časť užívateľov je zásadne proti použitiu wysiwyg editoru, ďalší zas používajú texy! alebo iné formátovače. Integrácia TinnyMCE by bol maximálne nevhodný krok.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 01.03.2006 12:35.

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 12:36

mám pocit, že autor pluginu s timy editorem přešel na jiný redsys...

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 15:04

ja som tiez proti uplnej integracii. ked si potrebujem vytvorit clanok, tak si ho napisem v poznamkovom bloku alebo nejakom editore podla seba a potom len ctrl+a, ctrl+c, ctrl+v :)

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-01, 15:06

oznacím tažením kurzorem mouse a pak pravé tlačítko... sakra, to už jsem hodně OT... :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: Dawe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-02, 21:56

Přesně tak, spousta uživatelů (včetně mě) nesnáší wysiwyg editory. Já si ten článek rád naformátuju pomocí tagů a budu nad tim mít přehled. Integrování editoru do oficiální distribuce je podlemně krok zpět.

Dawe
[http://ww2-memorials.com]
PHP antitalent

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 08:06

Dawe napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Přesně tak, spousta uživatelů (včetně mě) nesnáší wysiwyg editory. Já si ten článek rád naformátuju
> pomocí tagů a budu nad tim mít přehled.

Tady nezbývá, než souhlasit. Osobně tyhle wysiwyg editory nesnáším.
Já jsem přece autorem článku a tak vím, jak ho chci formátovat.

> Integrování editoru do oficiální distribuce je podlemně krok zpět.

ovšem integrace editoru Pluginem krokem zpět rozhopdně není.
Je potřeba myslet na BFU, kteří nejsou OCHOTNI si těch několik málo tagů zapamatovat.

Problém je ovšem někde jinde...

Kdo bude udržovat ten editor editor v aktuální verzi?

Ten, kdo by se našel ho nepotřebuje a ten kdo ho potřebuje, to nezvládne...




-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 08:36

JanVar napsal/a:

> Tady nezbývá, než souhlasit. Osobně tyhle wysiwyg
> editory nesnáším.
> Já jsem přece autorem článku a tak vím, jak ho
> chci formátovat.
> ...

Jasně, ale redakční systém je právě o tom, že do něj přispívá hodně lidí, a pro řadu z nich je i vložení obrázku z phpRS galerie obtížný problém. Bez wysiwyg editoru tam přispívat prostě nebudou. A tak můžete přijít klidně i o 95% možných autorů. Což je IMHO větší problém, než kdyby phpRS obsahovalo integrovaný, vypínatelný editor.

> Je potřeba myslet na BFU, kteří nejsou OCHOTNI si těch několik málo tagů zapamatovat.

Ano, ale i z nich by mohli být dobří autoři. Takhle nebudou.
>
> Problém je ovšem někde jinde... Kdo bude udržovat ten editor editor v aktuální verzi?
> Ten, kdo by se našel ho nepotřebuje a ten kdo ho potřebuje, to nezvládne...

To je i můj případ, Hodilo by se mi mít třeba ten Tiny editor po ruce, Ale už časově nezvládnu se naučit, jak upgradovat ten plugin. Já bych byl za to, aby phpRS jeden takovýhle editor obsahovalo standartně, byť vypnutý. Aby prostě stačilo přepsat proměnou v configu a byl tam. Pro případné uživatel bych neřešil, který je vhodnější.
Ti, co ho potřebujou budou vděční za kterýkoliv.;-)



Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 08:46

však já napsal skoro to samé... :-)


Spíše jsem ukazoval na problém...

<<ukaž mi někoho, kdo bude udržovat jakýkoliv z nich aktuální a bude ho posílat Jirkovi do aktualizací...>>

IMHO Tiny je dobrej, Texy je sexy



-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 10:03

Ja som mal s TinyMCE dosť veľké problémy na FF/MOZ. Keď som to niekedy koncom minulého roka testoval, tak to niekedy behalo, niekedy nie... fakt divné chovanie. Takýto nástroj nepomôže - skôr je to o nervy. Neviem aká verzia to bola, niekto mi to len ukázal na svojom webe, vyskúšal som to a odvtedy sa o TinyMCE nezaujímam, ďakujem neprosím. Možno nejaká novšia verzia je na tom lepšie, ale Tiny to už bude mať u mňa ťažké, pokazil si meno :)

Skúšal som samozrejme aj FCK 2.2 na 280 a s tým som dokázal parádne veci - riešil som totiž nedávno multilang WEB a spoločnú adninistráciu - textarea s FCK som pomocou JS potreboval prepínať pre zobrazenie konkrétnej lazykovej verzie a ostatné skrývať - s FCK sa to nádherne dalo a fungoval korektne aj na gecko.

WYSIWYG nie je úplne naprd - pre niektorých autorov je to dôležité. Osobne radšej pridám editor s pár formátovacími ikonkami + lišta predvolených štýlov. Mám totiž takú skúsenosť, že aj autori, ktorým nerobí problém formátovať pomocou základných HTML tagov, sa občas v tých HTML značkách pri písaní stratia a vyrobia nejakú nevalidnú blbosť, prípadne celkom rozbijú formátovanie článku. Tieto chyby sa potom pre nich ťažko hľadajú a zabijú s tým kopec času....
Takže na nové veci používam editor s minimalistickým nastavením lišty. Príde mi to ako dobrý kompromis.

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 10:25

JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
> však já napsal skoro to samé... :-)
Já vím :-)

> Spíše jsem ukazoval na problém: <<ukaž mi někoho, kdo bude udržovat jakýkoliv z nich aktuální a bude ho posílat Jirkovi do aktualizací...>>

Ano, to je asi NEJVĚTŠÍ problém. Ale pokud by se tohle vyřešilo, tak by to podle mě pro phpRS znamenalo vývojový krok dopředu, srovnatelný s upgradem o jednu verzi, neli ještě víc. Tohle by mohlo zvýšit jeho popularitu klidně o sto procent.

> IMHO Tiny je dobrej, Texy je sexy

Jo, Texy je hezká věc, ale řekl bych že spíš pro nás a pro BFU ne, protože předpokládá jiné myšlení, než na které jsou zvyklí. Formátovat pomocí wysiwyg nejspíše zvládne i moje žena, která si jinak s počítači moc nekamarádí, ale dopis ve wordu napíše. Ovšem donutit jí používat a pochopit Texy, to bych asi narazil. ;-)

Takže podle mě by v nějakém horizontu, třeba do příští verze měl být jeden z těch možných editorů standartní součástí. vypínatelnou, povolitelnou třeba každému uživateli zvlášť. A kdyby se podařilo (nevím jestli tohle je možné, spíše mám obavy, že ne) aby to vkládalo i obrázky z té interní galerie, nebo to s nimi alespoň nějak usnadnilo práci, takje phpRS zase někde úplně jinde (výše myslím). Už jenom z toho bych usuzoval, jak se tohle tady opakovaně a dlouho řeší. ..



Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 13:40

A proto jsem userum udělal nápovědu mezi obě textarea a mám od nich pokoj a klídek. A nikdo se nic nemusí učit, stačí jen umět číst. No a to moji useři zvládají... :-))
Viděj jak těch několik málo tagů napsat a já od nich mám pokoj...


BTW kdysi jsem to to už popsal, ale nějak to úspěch nesklidilo, alespoň tady na foru... :-))
jo a když si daj prewiev na článek, tak to rovnou vidí... no ale to už je zase OT...:-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-03, 21:53

Tohle není zase tak jednoduchá věc. Záleží na stylu administrace webu. Pokud budu mluvit za sebe, tak mě wysiwyg editory vyloženě vadí, mám rád kontrolu nad tím, co dělám. Něteší redaktoři ale nesou schopni hatlamatla brát na vědomí ani násilím. Udělal jsem nápovědu tak, jak ji někde popsal JanVar. Myslíte, že ji využívají? NE. Tu používám akorát já, kdyý jednoduchý textík nechci tahat přes PSPad, takže si tagy kopíruju rovnou z nápovědy, abych je nemusel psát růčo. Ti, kteří nebyli ochotni se naučit alespoň základní tagy a principy, vkládají články přes plugin Pridaj článok, kam to opravdu stačí víceméně zkopírovat z Wordu, ovšem bez formátování. Mnohdy i jim těžko vysvětlím, že mezi odstavci stačí opravdu jen jeden prázdný řádek a ne 10 a pod. Formátování samotné musím bohužel po takových lidech dělat sám :-(
Takže bych spíš viděl dvě současně koexistující rozhraní pro zadávání článků. Pro bystré bych nechal klasické s hatlamatla tagy a pro ostatní velmi blbuvzdorný wysiwyg editor, kam by stačilo jen z Wordu Ctrl+C - Ctrl+V a nic víc. Admin by pak v administraci přiřazoval jednotlivcům práva k tomu či onomu rozhraní dle zkušeností s daným člověkem.

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-04, 00:43

takhle nějak, jako T_m bych si to představoval i já :-)

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-04, 10:45

Což o to, to by se líbilo i mně...

bohužel wordovský formát snad umí jen málo editorů zbavit toho šíleného smetí...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-04, 13:22

Myslím si, že by to nemusel být až takový problém. Z Wordu a pod. by se přebíraly pouze autributy odstavce, tvrdé mezery, změna stylu písma (b,i,u), ostatní na tvrdo ignore. To si myslím, že by mohlo stačit.
Pak tu sice máme problém s textem, který je třeba formátovat (tabulky ap.) a vkládání obrázků, ale na základě zkušeností s autory, tyto věci řeším raději sám, protože mám pak míň práce. V PSPadu mám udělanou pěkně ostylovanou šablonu, kde si příslušný odstavec vytvořím několika kliknutími.
Ale jde spíš o to, aby se případný wysiwyg editor instaloval jako další modul s možností ponechání původního aarticle.php a nechat na adminovi webu, co s tím provede.

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: jiricek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-04, 21:19

Lidi, kupte si za stovku of Jakuba Vrány jeho makro Doc2Html, useři ať píšou ve Wordu (předem drobné školení v základech typografie) a jedním kliknutím z toho máte HTML včetně b,i,u, stylů, tabulek, obrázků, seznamů ul i ol a je hotovo.

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 17:39

To jiricek...

no to máš sice pravdu, ale nezbavuje tě to práce. Musiš to udělat ty sám... A to je to, oč tu beží...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Integrování TinyMCE
Zaslán uživatelem/kou: jiricek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-03-05, 18:15

to JanVar
reagoval jsem na :
"bohužel wordovský formát snad umí jen málo editorů zbavit toho šíleného smetí..."


Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.