Nápady na rozšíření : phpRS Fórum
Napadlo vás zajímavé rozšíření? Myslíte si, že phpRS systému chybí nějaká důležitá funkce? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám!
phpRS - redakční a informační systém
Managment práv
Zaslán uživatelem/kou: soptik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-03, 21:31

Ahoj,

mám dotaz v podstatě na Jirku, ale přidat se můžou samozřejmě všichni. Již dlouho řeším problém s managmentem práv a je pro mě nelogický. A zajímalo by mě, jak to bude v nové verzi.

Několik příkladů:
Jsem admin a přidám nového uživatele s právy redaktora, ale nechci, aby zasahoval do vzhledu, naopak ale chci, aby mohl přidávat autory - jak na to?
Autorovi můžu povolit práva, ke kterým nemá stejně přístup, ale v některých případech nechápu proč, např. novinky, odkazy atd.
Dále se mně nechce přemýšlet, ale našel bych toho jistě víc. Protože to u sebe mám už nějakým způsobem překopané, tak vlastně nevím, jak to bylo "originál" :-)

Schrnuto:
Nešlo by to by to udělat tak, že bych nejdříve vybral typ uživatele a teprve poté by najela stránka s právy, které přísluší dotyčnému uživateli? Redaktor, v případě, že k tomu nemá oprávnění, by neměl přístup k změně vlastních práv a nemohl by vytvořit uživatele s vyššími právy než jsou jeho (chybí zpětná vazba).

Jo, a ještě taková malá výhrada k tvůrcům pluginů:
V případě, že vytváříte plugin, prostudujte si, co znamenají různé fce. v souboru plugin.php a popřípadě v dalších pomocných. Aby se nestávalo, že zkopírujete nějaký jiný soubor s malou editací a plugin vytvoří další položky v různých menu administrace, kde nemají vpodstatě vůbec co dělat, např. počítadlo přístupů, online čtenáři, komp. login blok atd., přidávají položku do administrace práv! Proč? Vzniká pak zbytečný chaos a pro začínajícího uživatele se to stává poněkud nepřehledné.

Ale jinak přeji mnoho dalších úspěchů v tvorbě phpRS a mnoho trpělivosti ;-)

Re: Managment práv
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-03, 21:40

Hehe, nova verze phpRS pro tebe bude vysvobozenim.

Podle me presne tvoje problemy to bude resit. Presne doslovne. :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.