Nápady na rozšíření : phpRS Fórum
Napadlo vás zajímavé rozšíření? Myslíte si, že phpRS systému chybí nějaká důležitá funkce? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám!
phpRS - redakční a informační systém
Zaradenie clanku do viacerych kategorii
Zaslán uživatelem/kou: maro.sk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-22, 02:14

Bolo by mozne spracovat nejakym sposobom zaradenie clanku do viacerych kategorii?

Napr. "Zahranicie" + "Foto". Ak niekto chce vidiet clanky o zahranici, tak sa mu to tam vylistuje, ak hlada clanky obsahujuce fotogalerie, tak to tam uvidi tiez.

Re: Zaradenie clanku do viacerych kategorii
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-22, 02:16

riešilo sa

Re: Zaradenie clanku do viacerych kategorii
Zaslán uživatelem/kou: maro.sk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-22, 03:00

Niekde tu, v diskusiach (neviem to najst)? "razeni clanku"...?

Ak ano, mal by som dalsi navrh (preto to pisem sem a nie do inych sekcii). Veci, na ktore sa ludia pytaju (casto) a boli vyriesene by som navrho zaradit do FAQ a tento udrziavat neustale aktualny.

Ak chce PHPRS fungovat ako zivy projekt, mali by sa ludia v pozadi takymto veciam venovat. Viem ze to berie cas, ale ak vas to bavi, tak na to urcite nehladite. Poznam to podla seba ;)

Podstatne ale je to, ze som to dal do sekcie "Nápady na rozšíření", pretoze vo verzii 281 som nic take neobjavil. Riesenie nie je dat navod ako upravit nejaky subor (a potom ho upravovat pri kazdej novej verzii), ale veci, ktore skupina udrzujuca PHPRS pri zivote uzna za zaujimave, zabudovat priamo do oficialnej verzie.

Takze nie uzivatelsky zapracovavat rozsirenia, ale skor ich uzivatelsky vypinat cez ADMIN menu.

Re: Zaradenie clanku do viacerych kategorii
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-22, 10:08


Re: Zaradenie clanku do viacerych kategorii
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-22, 11:52

ja to resim zatim takhle:

system rubrik mam dejme tomu takhle
tema1
\ \_ podtema11
\__podtema 12

pokud mam nejaky clanek ktery by se dal dat do obou tech podtemat tak ho soupnu robnou jen do tema1 a je to - vim ze to nekomu mozna prijde divny, ale v pripade prechodu na novejsi verzi phpRS nemusim nikde nic opet upravovat a predelavat, vsechno probehne v pohode

Re: Zaradenie clanku do viacerych kategorii
Zaslán uživatelem/kou: maro.sk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-22, 22:00

-------------------------
2 mr3ska
Vyskusam to a porozmyslam nad tym. Ale asi mi to nebude vyhovovat, takze nakoniec asi zachovam status quo.
-------------------------

Je to taky logicky problem. Ludia z klubu si na webe radi pozeraju fotky. Mame tam rozne clanky, ktore chcem prehladne rozclenit do tem. Aj keby som pouzil podrubriky, nie je to mozne. Priklad:

- Lezenie na Slovensku
-- Skalky
-- Hory
-- Ine
-- (Foto?)
-Lezenie za hranicami
-- Skalky
-- Hory
-- Ine
-- (Foto?)
- Klubove akcie
-- Lezecke
-- Nelezecke
-- (Foto?)

A k vsetkym tymto podrubrikam mozu patrit clanky obsahujuce rozsiahlu fotogaleriu, alebo aj nie... Ked si klinkem na Lezenie na Slovensku/Skalky, neuvidim tam akcie obsahujuce aj fotogaleriu. A dalsie vetvenie podkategorii asi nie je riesenie. Preto som to dal do "Napadov na rozsirenie".

Samotne galerie momentalne riesim externe, nalinkovanim do adresara s galeriou (vytvorenou ako samostatna html stranka v externom programe), ktory sa otvori v novom okne. Zabudovanu galeriu som zatial podrobne nestudoval, neviem ci bude pouzitelan v rozumnej miere.

Chvilu som sa PHPRS nevenoval, zatial slapem na verzii 2.5.0, takze budem sem davat rozne otazky asi castejsie. Samozrejme, studujem si aj diskusie, ale nie vzdy sa mi podari vsetko najst. Vam, ktori ste tu pravidelne roky, sa niekedy zdaju niektore otazky x-krat prebrate, lebo ich diskutujete casto. Ludia ktori boli chvilu out maju na to iny pohlad. Ale samozrejme by mali najskor skusat prehladat navod a diskusiu. Mam este jeden namet na vylepsenie, ale ten bude mat samostatnu temu.

Zatial vdaka za vsetky rady ku kazdemu mojmu dotazu. Su pre mna velmi uzitocne na ceste spat do PHPRS.

Re: Zaradenie clanku do viacerych kategorii
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-22, 22:34

Tak přiznám se, že tohle je jedna z věcí, kterou bych rád v novém phpRS viděl. Sice se asi nepovede, ale já si to udělal už teď.

Políčko tema v rs_clanky jsem si přenastavil na varchar (255) z nějakého int nebo co to bylo a ukládám do něj štítky ve formátu 12:34:128:1:2345 kde ty jednotlivá čísla oddělená dvojetčkou jsou čísla štítků, kam je článek zařazen (rubriky jsem změnil na štítky,protože mi to přijde lepčejší označení).

Štítky uživatel přiřazuje javascriptem (viz screen), ta textarea, kam se vkládají názvy se pak odesílá jeko normální text, v phpku na zpracování se explodem řetězec rozdělí na jednotlivé popisky štítků a z databáze se podle popisku vybírá id.

[img]http://up.hostuju.cz/thumbs/97591clanky.png[/img]

(Je to záhul na databázi, šlo by to tak, že se tím javascriptem vedle textarey vytvoři "neviditelné pole", do kterého se ty id budou vkládat přímo).

Pak se samozřejmě musí upravit všechno okolo článků - aby se opravdu zobrazovaly u těch štítků, u kterých mají, aby se štítky naopak zobrazovaly u článků (nenechte se děsit, u mě na webu to zatím nemám dotažené ve viditelné části do konce).

Doufám, že jsem aspoň trošku nastínil, co jsem vlastné udělal.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Michalek v 22.01.2007 22:35.

Re: Zaradenie clanku do viacerych kategorii
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-22, 22:45

Štítky sú dobrá vec, ale nahradiť nimi rubriky je škoda. Použil by som na to radšej kľúčové slová.
[http://www.phprs.net/forum/read.php?2,10988]

Re: Zaradenie clanku do viacerych kategorii
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-22, 23:00

Taky nápad, ale každý má potřeby jinde.
Někomu se líbí (a stačí mu) rubriky, někdo rád štítky a někdo rád všechno dohromady. A proto se hodí umět PHP :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Michalek v 22.01.2007 23:00.

Re: Zaradenie clanku do viacerych kategorii
Zaslán uživatelem/kou: Pavel M (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-04-17, 11:49

No já se hlásím k těm, kterým by možnost zařazení článku do více rubrik hodně pomohlo.
Stejně tak bych moc uvítal možnost přiřadit ke článku více souvisejících článků.

Na mém zkušebním webu (www.myty.info/phprs/index.php) mám mnoho článků, které jsou vzájemně tématicky provázány. Každý článek zasahuje do několika témat, které často nemají společného rodiče. Některé články jsou i pokračováním určitých seriálů atd.

Takže hlasuji pro!!! :-)
Pavel Mat



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.